Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Praktyki na Politechnice Poznańskiej

czas zawodowcowOd 11 do 15 grudnia 2017 roku klasa III TI (technik informatyk) pod opieką pana Dariusza Mordala i pana Pawła Grześkowiaka brała udział w praktykach laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej, w ramach projektu "Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska". Praktyki laboratoryjne miały na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych możliwością pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem.

Podczas pierwszych zajęć uczniowie zostali poddani diagnozie, a kolejne dni zajęć polegały na podnoszeniu swojej wiedzy oraz posiadanych umiejętności i kompetencji. Uczniowie wykazywali się pracowitością, innowacyjnością i entuzjazmem, co zostało zauważone przez prowadzących zajęcia. Na zakończenie dokonano oceny każdego ucznia, jego umiejętności i przyrostu wiedzy.

W ostatnim dniu praktyk uczniowie zwiedzali także kampus Politechniki Poznańskiej oraz studio radia Afera 98,6 MHz, spotkali się z doradcą zawodowym oraz otrzymali certyfikaty.

Podczas zajęć uczniowie wykonywali następujące ćwiczenia:

  • montaż stanowisk komputerowych,
  • instalacja systemów Windows i Linux,
  • tworzenie strony internetowej,
  • konfiguracja systemów Windows i Linux,
  • konfiguracja urządzeń sieciowych (switch, ruter, punkt dostępowy),
  • spawanie światłowodów,
  • pomiar toru miedzianego,
  • konfiguracja VLAN,
  • konfiguracja sieci WiFi,
  • połączenia sieciowe (wykorzystując konwerter mediów, Power Line).

Projekt "Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska" został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) oraz Politechnikę Poznańską we współpracy z zainteresowanymi samorządami, pracodawcami i szkołami kształcącymi zawodowo z terenu województwa wielkopolskiego.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSP



bip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap