Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

IV Olimpiada Wiedzy o Mediach

olimpiada wiedzy o mediach

"Internet jako źródło (dez)informacji", "Otoczeni przez reklamy", "Reklama - zachęta czy manipulacja?" – to tematy prac, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych z klasy III TI (technik informatyk), biorący udział w tegorocznej IV Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Tematy zostały zaprezentowane w formie pisemnej oraz jako obrazy audiowizualne. Organizatorem olimpiady jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a współorganizatorem m.in. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Kwalifikację do etapu okręgowego otrzymali: Klaudia Wojciechowska, Mateusz Chmielewski oraz Mikołaj Zielonka. Dalsze zmagania odbędą się już 15 grudnia 2017 roku, jednocześnie w 16 uczelniach na terenie całego kraju – w województwie wielkopolskim będzie to Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. II etap polegać będą na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Komitet Główny Olimpiady z zakresu wiedzy o mediach, edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej oraz samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów medialnych.

Klaudii, Mateuszowi i Mikołajowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekunem uczniów jest pan Rafał M. Socha.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap