Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

IV Olimpiada Wiedzy o Mediach

olimpiada wiedzy o mediach

"Internet jako źródło (dez)informacji", "Otoczeni przez reklamy", "Reklama - zachęta czy manipulacja?" – to tematy prac, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych z klasy III TI (technik informatyk), biorący udział w tegorocznej IV Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Tematy zostały zaprezentowane w formie pisemnej oraz jako obrazy audiowizualne. Organizatorem olimpiady jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a współorganizatorem m.in. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Kwalifikację do etapu okręgowego otrzymali: Klaudia Wojciechowska, Mateusz Chmielewski oraz Mikołaj Zielonka. Dalsze zmagania odbędą się już 15 grudnia 2017 roku, jednocześnie w 16 uczelniach na terenie całego kraju – w województwie wielkopolskim będzie to Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. II etap polegać będą na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Komitet Główny Olimpiady z zakresu wiedzy o mediach, edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej oraz samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów medialnych.

Klaudii, Mateuszowi i Mikołajowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekunem uczniów jest pan Rafał M. Socha.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap