Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

VII Olimpiada Medialna

W poniedziałek olimpiada medialna20 listopada 2017 roku odbył się etap szkolny VII Olimpiady Medialnej, czyli konkursu wiedzy i umiejętności związanych z mediami. Organizatorem olimpiady jest Fundacja Nowe Media, wspólnie z partnerami naukowymi: Uniwersytetem SWPS, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II. W zawodach wzięło udział 29 uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych z klas informatycznych: I TI, II TI, II TAI oraz III TI. Aż 7 osób uzyskało kwalifikację do etapu okręgowego.

Temat przewodni siódmej edycji olimpiady brzmi "Media jako narzędzie kształtowania wizerunku". Jak podkreślają organizatorzy, "to na barkach dziennikarzy spoczywa duża odpowiedzialność za prezentowane treści. Muszą to robić w sposób rzetelny i obiektywny, zgodnie z wytycznymi etyki dziennikarskiej. Są poszukiwaczami prawdy i stoją na straży praw obywatela".

Zwycięzcami etapu szkolnego zostali: z klasy I TI Jędrzej Mikołajczyk, z kl. II TI Stanisław Roszkowiak, Daniel Urbanowicz, Jakub Nowaczyk, Joanna Wawrowska, Monika Pawlak oraz Oskar Wąsiewicz. Koordynatorem olimpiady w Zespole Szkół Politechnicznych jest pan Rafał M. Socha.

Nasi uczniowie 10 stycznia 2018 roku wezmą udział w etapie okręgowym, który odbędzie się w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap