Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Programujemy z Meet IT

meetit2 lutego 2018 roku w sali 315 odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące nowego projektu mającego na celu szerzenie nauki programowania i algorytmiki. Projekt Meet IT pozwala uczniom uczyć się zdalnie poprzez stronę internetową, mając przydzielonych do siebie opiekunów którzy będą kontrolować postępy w nauce oraz wspierać młodych programistów. W spotkaniu wzięło prawie 70 uczniów z naszej szkoły - głównie z klas pierwszych i drugich.

Czytaj całość

Wyróżnienie dla Mikołaja Przysiudy

holandia boxMikołaj Przysiuda, uczeń z klasy II TI (technik informatyk), został wyróżniony w konkursie graficznym "Wuwuzele, frytki i wiatraki", organizowanym przez Zakład Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich Wydziału Anglistyki UAM. Swoją pracę wykonał w ramach jednostki modułowej Stosowanie technik graficznych i multimedialnych. Wręczenie nagród odbyło się 19 stycznia 2018 roku w Collegium Chemicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza Poznaniu.

Czytaj całość

Etap okręgowy V Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

olimpiada bibliologiczna etap okregowyW dniu 12 stycznia 2018 roku czworo uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych: Klaudia Wojciechowska, Mateusz Chmielewski, Mikołaj Zielonka - z klasy III TI (technik informatyk) oraz Stanisław Roszkowiak - z klasy II TI (technik informatyk), wzięło udział w etapie okręgowym V Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Konkurs odbył się w murach Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj całość

Etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

olimpiada filmowa etap okregowyDrugi dzień maratonu olimpiad o mediach i przetwarzaniu informacji 6-osobowa reprezentacja naszej szkoły spędziła w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. W murach tej szkoły 11 stycznia 2018 roku, punktualnie o godzinie 12:00, rozpoczął się etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny.

Czytaj całość

Etap okręgowy VII Olimpiady Medialnej

olimpiada medialna etap okregowySześcioro uczniów naszej szkoły: Jędrzej Mikołajczyk z klasy I TI (technik informatyk) oraz Monika Pawlak, Joanna Wawrowska, Jakub Nowaczyk, Daniel Urbanowicz i Oskar Wąsiewicz - z klasy II TI (technik informatyk), wzięli udział w etapie okręgowym VII Olimpiady Medialnej, który odbył się 10 stycznia 2018 roku na Wydziale Zamiejscowym Uniwersytetu SWPS - Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Czytaj całość

Wuwuzele, frytki i wiatraki

netherlands pixabay cc0

Uczniowie klasy II TI i II TAI (technik informatyk) - w ramach zajęć z jednostki modułowej Stosowanie technik graficznych i multimedialnych - wzięli udział w konkursie pod hasłem "Wuwuzele, frytki i wiatraki". Organizatorem konkursu był Zakład Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem konkursu była promocja filologii niderlandzkiej i południowoafrykańskiej wśród uczniów. Konkurs polegał na stworzeniu autorskiej pracy, w przypadku naszych uczniów grafiki komputerowej, w dowolny sposób zainspirowanej, bądź związanej z historią, kulturą lub językiem Belgii, Republiki Południowej Afryki lub Holandii.

Potyczki Informatyczne - 5 edycja

logo konkurs potyczki informatyczneRusza 5 edycja konkursu "Potyczki Informatyczne" dla szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla i Kołaczkowo. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Politechnicznych. Szczegóły w regulaminie - kliknij tutaj! Zgłoszenia dokonują wyłącznie opiekunowie do 28 lutego 2018 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przewidziano cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Na wydziale dziennikarstwa

owmKlaudia Wojciechowska, Mateusz Chmielewski i Mikołaj Zielonka  trójka uczniów kl. III TI (technik informatyk) znalazła się w gronie najlepszych uczniów w województwie wielkopolskim, którzy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą z zakresu mediów. W dniu 15 grudnia 2017 roku uczniowie uczestniczyli w etapie okręgowym IV Olimpiady Wiedzy o Mediach, organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj całość

Praktyki na Politechnice Poznańskiej

czas zawodowcowOd 11 do 15 grudnia 2017 roku klasa III TI (technik informatyk) pod opieką pana Dariusza Mordala i pana Pawła Grześkowiaka brała udział w praktykach laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej, w ramach projektu "Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska". Praktyki laboratoryjne miały na celu stworzenie rzeczywistych warunków pracy wzbogaconych możliwością pełnego zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem.

Czytaj całość

Podsumowanie konkursu Hack Heroes

Hackaton5 grudnia 2017 roku, w siedzibie firmy SAP w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu programistycznego Hack Heroes, w którym pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy II TI (technik informatyk) - Monika Pawlak, Bartosz Adamczyk, Stanisław Roszkowiak i Krzysztof Brzeziński. Uczniowie z ponad 70 szkół musieli zmierzyć się z narzuconym odgórnie tematem swojej pracy, opracować projekt, stworzyć grę lub program komputerowy i przygotować jego opis w formie prezentacji.

Czytaj całość

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

logo stypendium PRM30 listopada 2017 roku o godz. 11:00 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Naszą szkołę reprezentowała Monika Pawlak z klasy II TI (technik informatyk), która uzyskała w zeszłym roku szkolnym średnią ocen 5,80. Młodzież odbierała gratulacje z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej oraz pani Małgorzaty Wilczyńskiej-Grześ - Dyrektora Wydziału Edukacji.

Czytaj całość

II Olimpiada Cyfrowa

olimpiada cyfrowaZnamy już wyniki ostatniej z olimpiad dotyczących mediów i informacji - II Olimpiady Cyfrowej, której organizatorem jest fundacja Nowoczesna Polska. Do II etapu tego konkursu z Zespołu Szkół Politechnicznych zakwalifikowała się Patrycja Milczarek z klasy I TI (technik informatyk). Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów. W sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje, są kreatywni, a także przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Czytaj całość

IV Olimpiada Wiedzy o Mediach

olimpiada wiedzy o mediach

"Internet jako źródło (dez)informacji", "Otoczeni przez reklamy", "Reklama - zachęta czy manipulacja?" to tematy prac, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych z klasy III TI (technik informatyk), biorący udział w tegorocznej IV Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Tematy zostały zaprezentowane w formie pisemnej oraz jako obrazy audiowizualne. Organizatorem olimpiady jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a współorganizatorem m.in. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Czytaj całość

Nasi programiści najlepsi

hackheroesPo raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych wzięli udział w Hackathonie Hack Heroes organizowanym przez Fundację Media 3.0. Tegorocznym tematem była grywalizacja, a zadaniem uczniów stworzenie gry lub aplikacji wykorzystującej grywalizację użytkowników oraz dodatkowo dokumentacji w formie prezentacji. Pierwsze miejsce uzyskali uczniowie klasy II TI (technik informatyk), którzy pracowali w czteroosobowej grupie: Monika Pawlak, Bartosz Adamczyk, Stanisław Roszkowiak i Krzysztof Brzeziński.

Czytaj całość

II Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

olimpiada wiedzy o filmie i komunikacji społecznej

Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych wystartowali w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny. Etap szkolny odbył się we wtorek 21 listopada 2017 roku i zgromadził 30 uczniów z klas informatycznych: I TI, II TI, II TAI, III TI oraz IV TI. W gronie 100 najlepszych zawodników olimpiady znalazło się 6 uczniów naszej szkoły, którzy wezmą udział w kolejnym etapie konkursu.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap