Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Monika Cieślak laureatką olimpiady na Podkarpaciu!

logo OITiW BlokB PodkarpacieW dniach 25-27 maja 2018 roku w Nisku na Podkarpaciu, odbył się finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B (jako przypomnienie I edycja olimpiady w nowej formule odbyła się w naszej szkole we Wrześni, w 2014 roku). Monika Cieślak uczennica klasy II TEK (technik ekonomista) wraz z uczniami z Czarnkowa reprezentowała okręg Wielkopolska Północna.

W pierwszym dniu olimpiady odbył się o godzinie 15 etap pisemny - test wielokrotnego wyboru z ustawy "Prawo własności przemysłowej", potem uczniowie z opiekunami zwiedzali zakłady techniczne i piękne okolice Niska. W drugim dniu zmagań w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej ogłoszono wyniki i uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu - tym razem do rozwiązania były (trudne zdaniem uczniów) zadania problemowe. Po wyczerpującej części zadaniowej i smacznym obiedzie, uczestników olimpiady czekała wycieczka krajoznawczo-turystyczna, w tym wyjazd do Ulanowa i spływ galarami po rzece San, a następnie kolacja w plenerze. W trzecim dniu olimpiady do finału zakwalifikowało się 12 najlepszych uczestników, w tym Monika, która po części ustnej uzyskała tytuł laureata olimpiady. Drużyna z Wielkopolski Północnej uplasowała się na drugiej pozycji w Polsce.

Gratulujemy Monice z Wrześni oraz Milenie i Mateuszowi z Czarnkowa pięknych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejny - już jedenasty rok uczniowie uzyskują sukcesy w tej trudnej i wymagającej olimpiadzie (Monika jest 10 laureatką). W zeszłym roku Wiktoria Walkowiak uzyskała pierwsze miejsce indywidualnie i tytuł laureata oraz razem z Karoliną Pankros z Zespołu Szkół Politechnicznych i Mileną Szymkowiak z Czarnkowa zajęły pierwsze miejsce drużynowo w Polsce.

Opiekunem olimpiady w ZSP jest pani Agnieszka Pol.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap