Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Monika Cieślak laureatką olimpiady na Podkarpaciu!

logo OITiW BlokB PodkarpacieW dniach 25-27 maja 2018 roku w Nisku na Podkarpaciu, odbył się finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B (jako przypomnienie I edycja olimpiady w nowej formule odbyła się w naszej szkole we Wrześni, w 2014 roku). Monika Cieślak uczennica klasy II TEK (technik ekonomista) wraz z uczniami z Czarnkowa reprezentowała okręg Wielkopolska Północna.

W pierwszym dniu olimpiady odbył się o godzinie 15 etap pisemny - test wielokrotnego wyboru z ustawy "Prawo własności przemysłowej", potem uczniowie z opiekunami zwiedzali zakłady techniczne i piękne okolice Niska. W drugim dniu zmagań w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej ogłoszono wyniki i uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu - tym razem do rozwiązania były (trudne zdaniem uczniów) zadania problemowe. Po wyczerpującej części zadaniowej i smacznym obiedzie, uczestników olimpiady czekała wycieczka krajoznawczo-turystyczna, w tym wyjazd do Ulanowa i spływ galarami po rzece San, a następnie kolacja w plenerze. W trzecim dniu olimpiady do finału zakwalifikowało się 12 najlepszych uczestników, w tym Monika, która po części ustnej uzyskała tytuł laureata olimpiady. Drużyna z Wielkopolski Północnej uplasowała się na drugiej pozycji w Polsce.

Gratulujemy Monice z Wrześni oraz Milenie i Mateuszowi z Czarnkowa pięknych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejny - już jedenasty rok uczniowie uzyskują sukcesy w tej trudnej i wymagającej olimpiadzie (Monika jest 10 laureatką). W zeszłym roku Wiktoria Walkowiak uzyskała pierwsze miejsce indywidualnie i tytuł laureata oraz razem z Karoliną Pankros z Zespołu Szkół Politechnicznych i Mileną Szymkowiak z Czarnkowa zajęły pierwsze miejsce drużynowo w Polsce.

Opiekunem olimpiady w ZSP jest pani Agnieszka Pol.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap