Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wizyta gości z Europy

erasmus polska 12W dniach od 12 do 16 marca 2018 roku Zespół Szkół Politechnicznych gościł uczniów i nauczycieli ze szkół we Francji, Hiszpanii, Czech oraz z Niemiec. Spotkanie odbyło się w ramach programu Erasmus+ "European House of the FutureActuallyCreated by the Students" i było trzecim spotkaniem szkół partnerskich. 

Goście zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły pana Bogdana Nowaka i starostę wrzesińskiego pana Dionizego Jaśniewicza. Obaj panowie podkreślali jak ważną rzeczą jest współpraca między szkołami, wymiana doświadczeń  oraz możliwość porozumiewania się w języku obcym. Gościom wręczono także upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe. 

Podczas wizyty uczniowie przedstawili efekty swojej pracy nad projektem. Nasza szkoła zaprezentowała szkielet domu oraz projekty ogrodu; Francja ściany wykonane z materiału I-PAC; Niemcy przedstawili model fundamentów; Hiszpania system ocieplania; natomiast grupa czeska omówiła i przedstawiła elementy automatyki. Omówiono także dalszy harmonogram prac i spotkań. 

W trakcie pobytu uczestnicy wzięli udział w zwiedzaniu szkoły, ćwiczeniach językowych oraz zajęciach sportowych. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia językowo-sprawnościowe z zakresu budownictwa, przeprowadzane w grupach międzynarodowych. Zwiedzili także halę produkcyjną firmy Steico w Czarnkowie, która zajmuje się wytwarzaniem elementów konstrukcyjnych domów szkieletowych. Ponadto, zwiedzili Stary Rynek w Poznaniu oraz skosztowali tradycyjnych rogali marcińskich.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją Radia Września z wydarzenia (kliknij tutaj!).

GALERIA
 

W dniach od 12 do 16 marca Zespół Szkół Politechnicznych gościł uczniów i nauczycieli ze szkół we Francji, Hiszpanii, Czech oraz Niemiec. Spotkanie odbyło się w ramach programu Erasmus+ „European House of the FutureActuallyCreated by the Students” i było trzecim spotkaniem szkół partnerskich.

Goście zostali uroczyście powitani przez dyrektora p. Bogdana Nowaka i starostę wrzesińskiego

p. Dionizego Jaśniewicza; obaj panowie podkreślali jak ważną rzeczą jest współpraca między szkołami, wymiana doświadczeń  oraz możliwość porozumiewania się w języku obcym.

Gościom wręczono także upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe.

 

Podczas wizyty uczniowie przedstawili efekty swojej pracy nad projektem – nasza szkoła zaprezentowała szkielet domu oraz projekty ogrodu, Francja ściany wykonane z materiału I-PAC, Niemcy przedstawili model fundamentów, Hiszpania system ocieplania, natomiast grupa czeska omówiła i przedstawiła elementy automatyki. Omówiono także dalszy harmonogram prac i spotkań.

W trakcie pobytu uczestnicy wzięli udział w zwiedzaniu szkoły, ćwiczeniach językowych oraz zajęciach sportowych. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia językowo-sprawnościowe z zakresu budownictwa przeprowadzane w grupach międzynarodowych.

Zwiedzili także halę produkcyjną firmy STEICO w Czarnkowie, która zajmuje się wytwarzaniem elementów konstrukcyjnych domów szkieletowych. Ponadto, zwiedzili Stary Rynek w Poznaniu oraz skosztowali tradycyjnych rogali marcińskich.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap