Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wizyta gości z Europy

erasmus polska 12W dniach od 12 do 16 marca 2018 roku Zespół Szkół Politechnicznych gościł uczniów i nauczycieli ze szkół we Francji, Hiszpanii, Czech oraz z Niemiec. Spotkanie odbyło się w ramach programu Erasmus+ "European House of the FutureActuallyCreated by the Students" i było trzecim spotkaniem szkół partnerskich. 

Goście zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły pana Bogdana Nowaka i starostę wrzesińskiego pana Dionizego Jaśniewicza. Obaj panowie podkreślali jak ważną rzeczą jest współpraca między szkołami, wymiana doświadczeń  oraz możliwość porozumiewania się w języku obcym. Gościom wręczono także upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe. 

Podczas wizyty uczniowie przedstawili efekty swojej pracy nad projektem. Nasza szkoła zaprezentowała szkielet domu oraz projekty ogrodu; Francja ściany wykonane z materiału I-PAC; Niemcy przedstawili model fundamentów; Hiszpania system ocieplania; natomiast grupa czeska omówiła i przedstawiła elementy automatyki. Omówiono także dalszy harmonogram prac i spotkań. 

W trakcie pobytu uczestnicy wzięli udział w zwiedzaniu szkoły, ćwiczeniach językowych oraz zajęciach sportowych. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia językowo-sprawnościowe z zakresu budownictwa, przeprowadzane w grupach międzynarodowych. Zwiedzili także halę produkcyjną firmy Steico w Czarnkowie, która zajmuje się wytwarzaniem elementów konstrukcyjnych domów szkieletowych. Ponadto, zwiedzili Stary Rynek w Poznaniu oraz skosztowali tradycyjnych rogali marcińskich.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją Radia Września z wydarzenia (kliknij tutaj!).

GALERIA
 

W dniach od 12 do 16 marca Zespół Szkół Politechnicznych gościł uczniów i nauczycieli ze szkół we Francji, Hiszpanii, Czech oraz Niemiec. Spotkanie odbyło się w ramach programu Erasmus+ „European House of the FutureActuallyCreated by the Students” i było trzecim spotkaniem szkół partnerskich.

Goście zostali uroczyście powitani przez dyrektora p. Bogdana Nowaka i starostę wrzesińskiego

p. Dionizego Jaśniewicza; obaj panowie podkreślali jak ważną rzeczą jest współpraca między szkołami, wymiana doświadczeń  oraz możliwość porozumiewania się w języku obcym.

Gościom wręczono także upominki przygotowane przez Starostwo Powiatowe.

 

Podczas wizyty uczniowie przedstawili efekty swojej pracy nad projektem – nasza szkoła zaprezentowała szkielet domu oraz projekty ogrodu, Francja ściany wykonane z materiału I-PAC, Niemcy przedstawili model fundamentów, Hiszpania system ocieplania, natomiast grupa czeska omówiła i przedstawiła elementy automatyki. Omówiono także dalszy harmonogram prac i spotkań.

W trakcie pobytu uczestnicy wzięli udział w zwiedzaniu szkoły, ćwiczeniach językowych oraz zajęciach sportowych. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia językowo-sprawnościowe z zakresu budownictwa przeprowadzane w grupach międzynarodowych.

Zwiedzili także halę produkcyjną firmy STEICO w Czarnkowie, która zajmuje się wytwarzaniem elementów konstrukcyjnych domów szkieletowych. Ponadto, zwiedzili Stary Rynek w Poznaniu oraz skosztowali tradycyjnych rogali marcińskich.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap