Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Jubileuszowy 25. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

logo FPO 2018Dnia 16 marca 2018 roku w sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbył się 25. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Zabrzmiały popowe i rockowe przeboje po angielsku, niemiecku, francusku i włosku. Festiwal tradycyjnie organizowało Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, jednak wzięli w nim udział uczniowie wszystkich wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczniowie z ZSP (Klaudia Jankowska, Natalia Kaniewska, Michalina Duszyńska, Monika Pawlak, Wojciech Grzegorek, Wojciech Skorupski, Cezary Czajka, Eryk Węcławiak), a nawet nauczyciele z ZSP.

W tym roku scenę podbił mocny niemiecki rock. Grand Prix i nagrodę publiczności zdobył zespół Fuhrberger za utwór "Du hast mich" grupy Rammstein. Fuhrberger tworzą chłopacy: Wojciech Grzegorek, Wojciech Skorupski, Cezary Czajka, Eryk Węcławiak (ZSP) oraz Piotr Adamski i Karol Skorupski (LO). Podczas ich występu było naprawdę gorąco. Pod koniec utworu cała widownia śpiewała po niemiecku, a wykonawcy zdarli z siebie koszulki.

III miejsce zajęły: Wanessa Antkowiak (LO), Zofia Mielcarek (LO), Klaudia Jankowska (ZSP) Vanessa Joy - Riptide, natomiast IV miejsce Klaudia Jankowska (ZSP) Amy Winehouse - Back to Black.

Jubileuszowym akcentem były także występy festiwalowych "absolwentów" LO, czyli uczestników z lat ubiegłych... i ja tam byłam (Agnieszka Pol)... i "Chiquitite" z repertuaru zespołu ABBA zaśpiewałam.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap