Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Jubileuszowy 25. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

logo FPO 2018Dnia 16 marca 2018 roku w sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbył się 25. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Zabrzmiały popowe i rockowe przeboje po angielsku, niemiecku, francusku i włosku. Festiwal tradycyjnie organizowało Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, jednak wzięli w nim udział uczniowie wszystkich wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczniowie z ZSP (Klaudia Jankowska, Natalia Kaniewska, Michalina Duszyńska, Monika Pawlak, Wojciech Grzegorek, Wojciech Skorupski, Cezary Czajka, Eryk Węcławiak), a nawet nauczyciele z ZSP.

W tym roku scenę podbił mocny niemiecki rock. Grand Prix i nagrodę publiczności zdobył zespół Fuhrberger za utwór "Du hast mich" grupy Rammstein. Fuhrberger tworzą chłopacy: Wojciech Grzegorek, Wojciech Skorupski, Cezary Czajka, Eryk Węcławiak (ZSP) oraz Piotr Adamski i Karol Skorupski (LO). Podczas ich występu było naprawdę gorąco. Pod koniec utworu cała widownia śpiewała po niemiecku, a wykonawcy zdarli z siebie koszulki.

III miejsce zajęły: Wanessa Antkowiak (LO), Zofia Mielcarek (LO), Klaudia Jankowska (ZSP) Vanessa Joy - Riptide, natomiast IV miejsce Klaudia Jankowska (ZSP) Amy Winehouse - Back to Black.

Jubileuszowym akcentem były także występy festiwalowych "absolwentów" LO, czyli uczestników z lat ubiegłych... i ja tam byłam (Agnieszka Pol)... i "Chiquitite" z repertuaru zespołu ABBA zaśpiewałam.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap