Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do Warszawy

logo wycieczka Warszawa8 lutego 2018 roku klasy I TM (technik mechanik) oraz II TB (technik budownictwa) pod opieką pań Marleny Czyż, Anity Rembowicz-Robaszkiewicz i pana Przemysława Boreckiego, wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Już o 9 rano uczniowie zameldowali się w barokowo-klasycystycznym Zamku Królewskim, w którego pięknych wnętrzach wzięli udział w lekcji muzealnej prowadzonej przez edukatorów, pracowników placówki.

Młodzież miała okazję zobaczyć m.in. sale królewskie powstałe dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (jego prywatne komnaty), sale sejmowe oraz najbardziej wyjątkowe: Salę Tronową i Rycerską. Przekazywane przez panie edukatorki informacje historyczne i polityczne przeplatane były ciekawostkami dotyczącymi życia prywatnego króla, dworskich plotek i wydarzeń, o których milczą podręczniki. Trzeba podkreślić, że podczas lekcji młodzież Zespołu Szkół Politechnicznych nie tylko zaskakiwała prowadzące zajęcia wiedzą z języka polskiego i historii, ale także dowcipem i, co zostało zauważone i skomentowane przez pracowników zamku, kulturą osobistą.

Z niezwykle ważnych dla dziejów Rzeczypospolitej wnętrz młodzież udała się do kolejnego muzeum, tym razem związanego z historia XX wieku. Muzeum Powstania Warszawskiego, to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Warszawie. To hołd mieszkańców stolicy dla tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. W muzeum uczniowie mogli "dotknąć" nie tylko historii związanej z walką, mogli także poczuć grozę okupacyjnej codzienności, obejrzeć zdjęcia, dokumenty, ekspozycje tłumaczące i ukazujące nie tylko samo powstanie, ale trudną sytuację międzynarodową oraz losy Powstańców w PRL. W sali kinowej młodzież obejrzała trójwymiarowy film pt. "Miasto ruin", ukazujący zniszczoną i wyludnioną Warszawę z 1945 roku.

Po tylu niecodziennych wrażeniach, po takiej dawce nabytej bądź uzupełnionej wiedzy i obowiązkowej wizycie w Pizza Hut można było, odsypiając wcześniejszą noc, wrócić do domu.

Wyjazd zorganizowany został w związku z przygotowaniami do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap