Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Jubileuszowy, 25. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

logo FPO 2018Dnia 16 marca 2018 roku w sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbył się 25. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Zabrzmiały popowe i rockowe przeboje po angielsku, niemiecku, francusku i włosku. Festiwal tradycyjnie organizowało Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, jednak wzięli w nim udział uczniowie wszystkich wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczniowie z ZSP (Klaudia Jankowska, Natalia Kaniewska, Michalina Duszyńska, Monika Pawlak, Wojciech Grzegorek, Wojciech Skorupski, Cezary Czajka, Eryk Węcławiak), a nawet nauczyciele z ZSP.

Czytaj całość

Kolejny sukces siatkarzy ZSP

PS Rejon 2017 18Siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych nie mieli sobie równych podczas Finału Rejonu Poznań Teren Wschód. Reprezentacja ZSP awansując do półfinału wojewódzkiego powtórzyła tym samym sukces z ubiegłego roku.

Czytaj całość

Wyniki Okręgowe OWiUB w Bydgoszczy

P1120530 1No i mamy wyniki Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Bydgoszczy! Trójka naszych uczniów Dominika Stawska, Małgorzata Kapela i Rafał Kościelniak przeszli do Finału Centralnego, który w tym roku odbędzie się w Zielonej Górze w dniach od 12 do 14 kwietnia 2018 r. Dodatkowe gratulacje, należą się Dominice, która w Etapie Okręgowym zajęła II miejsce i otrzyma nagrodę rzeczową. Dalej trzymamy za wszystkich kciuki, aby finał był dla nich równie owocny i żeby wszyscy zdobyli tytuły laureatów.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

logo Stypendium MENWiktoria Walkowiak, uczennica klasy IV TEk, 7 marca 2018 r. odebrała w Warszawie dyplom stypendystki Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w sali im. Anny Walentynowicz. Minister Anna Zalewska podziękowała wyróżnionym za ogrom pracy wkładanej w rozwój swoich pasji i talentów.

Czytaj całość

Konkurs głośnego czytania w języku angielskim

logo konkurs czytaniaDnia 6 marca 2018 roku odbył się konkurs głośnego czytania w języku angielskim. Pokazuje on ważność wymowy i intonacji, które w procesie nauczania języków są często traktowane z dużo mniejszą powagą niż gramatyka czy słownictwo. Uczniowie wytypowani i przygotowani do konkursu przez swoich nauczycieli czytali fragment "Opowieści z Narnii".

Czytaj całość

Kangur Matematyczny

logo kangur15 marca 2018 roku na 2 i 3 lekcji  odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Osoby, które zgłosiły chęć udziału w tym konkursie zapraszamy do sali 108. Przypominamy, że podczas konkursu nie wolno używać kalkulatorów, korektorów ani żadnych środków łączności. Instrukcję poprawnego wypełniania kart odpowiedzi znajdziesz tutaj! Życzymy powodzenia!

 

Architektura krajobrazu - lekcje pokazowe dla gimnazjalistów

lekcje pokazowe architektury krajobrazu boxDrodzy gimnazjaliści, już niedługo będziecie musieli podjąć ważną decyzję - jaką szkołę wybrać oraz w jakim kierunku się dalej uczyć? Aby ułatwić Wam zadanie, nauczyciele i uczniowie klas technik architektury krajobrazu przygotują lekcje pokazowe, w czasie których będziecie mogli się przekonać czym charakteryzuje się ten zawód oraz jak wygląda nauka przedmiotów specjalistycznych. Lekcje odbędą się 21 i 23 marca oraz 4 i 6 kwietnia. Zapraszamy grupy 15-osobowe wraz z opiekunem. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa u nauczycieli przedmiotów architektury krajobrazu.

Czytaj całość

Konkurs fotograficzny "W poszukiwaniu wiosny"

konkurs fotograficznyMacie młodsze rodzeństwo lub znajomych w gimnazjum? Jeśli tak - przekażcie im tę informację! Amatorów przyrody i fotografii zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "W poszukiwaniu wiosny". Uczestnik powinien zgłosić 3 zdjęcia przedstawiające krajobraz, roślinę lub grupy roślin, które ukażą budzącą się do życia przyrodę. Na prace czekamy do 28 marca 2018 roku. Konkurs przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych oraz VII klas szkoły podstawowej. Regulamin konkursu do pobrania tutaj.

Czytaj całość

Ruszają zapisy do Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

Pn mistrz 20115 16Do piątku, 16 marca 2018 roku można zgłaszać drużyny do udziału w Szkolnej Lidze Piłki Nożnej ZSP. Drużyny (4+1) składać się mogą z dowolnych uczniów wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych. Mecze rozgrywane będą po zakończeniu lekcji. System rozgrywek zależny będzie od liczby zgłoszonych drużyn. Zebranie organizacyjne i losowanie grup odbędzie się w dniu 19 marca 2018 roku o godz. 10.20 w sali do tenisa stołowego. Organizatorami turnieju jest pan Robert Czerniak i pan Przemysław Trubacz.

Mistrz ZSP Września w tenisie stołowym wyłoniony

TS Mistrzostwa ZSP 217 18W trakcie ferii zimowych odbyły się Indywidualne Mistrzostwa ZSP w Tenisie Stołowym. Wystartowało 8 zawodników, którzy rywalizowali w systemie każdy z każdym. Turniej przeprowadzono w dniu 19 lutego 2018 roku. Ogółem rozegrano 26 pojedynków. Mistrzem ZSP został Dominik Szymański z kl. II TM (technik mechanik), drugie miejsce zajął Miłosz Sawa z kl. I TB (technik budownictwa), a trzecie Damian Rezler z kl. II TM.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap