Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Nie taki język polski straszny

jezyk polski pixabay cc0We wtorek, 5 czerwca 2018 r., w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni odbył się finał Supermaturzysty z języka polskiego. Wzięło w nim udział 131 uczniów z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego. W ciągu 60 minut uczniowie rozwiązywali testy z zakresu czytania ze zrozumieniem. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne wśród najlepszych znaleźli się uczniowie ZSP.

Czytaj całość

Wielki sukces ZSP: brązowy medal na Licealiadzie w siatkówce plażowej

PS Finał wojewódzki 2018Występ reprezentantek Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni w Finale Wojewódzkim XIX Licealiady w Siatkówce Plażowej zakończył się historycznym osiągnięciem. Po raz pierwszy reprezentantom ZSP udało się wywalczyć medal w tej dyscyplinie. Zawody zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców rozegrano 12 czerwca 2018 roku we Wrześni, na boiskach WOSR. Grano systemem brazylijskim, po dwóch przegranych meczach zespół odpadał z rywalizacji. Turniejową drabinkę ustalono częściowo na podstawie rozstawienia drużyn, częściowo na podstawie losowania.

Czytaj całość

Mamy finalistkę Olimpiady Cyfrowej!

olimpiada cyfrowaW warszawskim Collegium Civitas odbył się finał II Olimpiady Cyfrowej, organizowanej przez fundację Nowoczesna Polska. W gronie finalistów olimpiady znalazła się Patrycja Milczarek - uczennica klasy I TI (technik informatyk) Zespołu Szkół Politechnicznych. Finałowa dwudziestka została wyłoniona spośród ponad dwóch tysięcy uczestników. Motywem przewodnim olimpiady było kreatywne korzystanie z mediów. Na zawody finałowe złożył się egzamin pisemny, praca indywidualna nad scenariuszem zajęć o pluralizmie mediów oraz prezentacje przed Komitetem Głównym Olimpiady. Patrycji serdecznie gratulujemy!

Wycieczka na Targi ITM

logo targi TM8 czerwca 2018 roku uczennice i uczniowie klas: I mpr i II mpr (mechanik precyzyjny) pod opieką pana Władysława Tyx i pana Łukasza Matuszaka - pomysłodawców wyjazdu, nauczycieli Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyli wycieczkę przedmiotową do Poznania na Targi ITM "Innowacje - Technologie - Maszyny" oraz odbywające się w tym samym czasie Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu "Moderlog", Targi Skanu i Druku "3D Solutions", Forum Odlewnicze "Focast" oraz Targi Kooperacji Przemysłowej "Subcontracting".

Czytaj całość

XVIII Podsumowanie Konkursów Matematycznych

Podsumowanie matematyki8 czerwca 2018 roku odbyło się XVIII Podsumowanie Konkursów Matematycznych przeprowadzonych w roku szkolnym 2017/2018 w powiecie wrzesińskim. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowo-sportowej w Pyzdrach. Organizatorami była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pyzdrach oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni.

Czytaj całość

Konkurs Programistyczny Baltie 2018

konkursbaltieFinał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2018 odbył się 9 czerwca 2018 roku w Zabierzowie. Konkurs rozgrywany był w kilku etapach: szkolnym, powiatowym, wojewódzkim i międzynarodowym, a do ścisłego finału zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły. W finale uczniowie mieli do rozwiązania 10 zadań programistycznych w ciągu 150 minut. Miejsca w pierwszej trójce zajęli zawodnicy z Czech i Słowacji. Najlepiej z naszych uczniów z zadaniami finałowymi poradził sobie Jędrzej Mikołajczyk (kl. I TI), który zajął 5 miejsce. 6 miejsce zajął Jakub Karbowiak (kl. I TI), a 9 miejsce Maksymilian Biadasz (kl. I TEK). Serdecznie gratulujemy!

Nagrody wręczone

logo konkurs plastyczny 2018Podsumowano konkurs plastyczny "Gałązka krzewu kwitnącego wiosną". I miejsce zajęła Weronika Lewandowska, II - Wiktoria Trojanowicz, natomiast III miejsce - Julia Nowak. Laureatki otrzymały nagrody. Gratulujemy jeszcze raz!

Konkurs "Zostań Ekonomistą"

logo zostań ekonomistąDnia 31 maja 2018 roku o godzinie 9:00, w sali Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się druga edycja konkursu ogólnopolskiego "Zostań Ekonomistą", do którego zakwalifikowały się uczennice klasy III TEK (technik ekonomista) Michalina Leracz i Klaudia Mikołajczak. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy empirycznej. Uczennice ZSP napisały esej pt. "Sytuacja na rynku pracy wybranych grup społecznych na przykładzie powiatu wrzesińskiego".

Czytaj całość

Pobijamy rekord w czytaniu

logo jak czytamJuż w piątek 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10:00 odbędzie się III edycja największej akcji czytelniczej w Polsce. Tego dnia uczniowie z całej Polski będą czytać - bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Wypożycz książkę z biblioteki, ewentualnie zabierz osobistą. Zbieramy się przed szkołą z książkami, czytamy, a pan Mirosław Jadryszak robi zdjęcia obrazujące frekwencję. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku było 459 tys. osób).

Czytaj całość

Supermaturzysta z matematyki

supermaturzystaW maju 2018 roku, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama przy ulicy Kaliskiej we Wrześni, odbyło się pisemne zakończenie projektu „Supermaturzysta Powiatu Wrzesińskiego – matematyka”. Po raz kolejny młodzież klas pierwszych i drugich naszej szkoły zmierzyła się z zadaniami arkusza maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

Czytaj całość

Monika Cieślak laureatką olimpiady na Podkarpaciu!

logo OITiW BlokB PodkarpacieW dniach 25-27 maja 2018 roku w Nisku na Podkarpaciu, odbył się finał Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B (jako przypomnienie I edycja olimpiady w nowej formule odbyła się w naszej szkole we Wrześni, w 2014 roku). Monika Cieślak uczennica klasy II TEK (technik ekonomista) wraz z uczniami z Czarnkowa reprezentowała okręg Wielkopolska Północna.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap