Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Szkolenie dla uczniów - firma KNAUF

KNAUF 2017W dniach od 3 oraz 10 listopada 2017 roku odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę KNAUF, w którym wzięła udział młodzież z klasy II TB (technik budownictwa). Firma jest jednym z najbardziej znanych producentów materiałów budowlanych na świecie. Szkolenie przeprowadzone na zajęciach praktycznych budownictwa obejmowało głównie zagadnienia dotyczące tynków gipsowych.

Czytaj całość

Potyczki ortograficzne

zsp boxW poniedziałek 6 listopada 2017 roku odbył się szkolny etap powiatowego konkursu ortograficznego "O złotą stalówkę". W potyczkach z polską ortografią zmierzyło się 39 uczniów z naszej szkoły. Dyktando, zwłaszcza jego końcowa część, sprawiła uczniom nieco problemów.

Czytaj całość

PiENtnaste JubileÓszowe Dyktando Wrzesińskie

logo dyktando 201710 listopada 2017 roku we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się jubileuszowa edycja dyktanda, które od piętnastu lat łączy miłośników polszczyzny. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej "Akt", Samorządową Szkolę Podstawowa nr 6, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Września, było wyjątkowe.

Czytaj całość

Patriotycznie w WOK

logo patriotycznie WOKPo raz kolejny młodzież pokazała, że patriotyzm można wyrażać na wiele sposobów. Wykonawcy zaśpiewali m.in. piosenki Comy czy Chłopców z Placu Broni. Zaprezentowali też własne aranżacje tradycyjnych utworów, takich jak "Rozkwitały pąki białych róż". Było na przemian nastrojowo i rockowo.

Czytaj całość

Sadzenie drzew po nawałnicy

logo sadzenie drzew13 oraz 14 listopada 2017 roku odbywała się akcja wykonania nowych nasadzeń drzew, jako rekompensaty za straty w drzewostanie spowodowane sierpniową nawałnicą. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Zielona Strona Wrześni, która przy współpracy szkół ponadpodstawowych z terenu miasta wykonuje uzupełnienia ubytków drzew.

Czytaj całość

"Peronówka"

logo peronówkaSpektakl teatralny pod tym tytułem stanowił część szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie eksperymentalna forma przedstawienia. Na peronie kolejowym, gdzieś pod Wrześnią, spotykają się młodzi ludzie. Mimochodem rozwija się między nimi dyskusja - niby z nudów, bo pociąg ma spóźnienie. Temperatura wzrasta, bo czy to starzy, czy to młodzi, potrafimy kłócić się o wszystko. Tym razem poszło o Polskę. Czym ona może być dla młodego człowieka? Czym nie jest, czym nigdy nie będzie?

Czytaj całość

Narodowe Święto Niepodległości

logo Święto Niepodległości 2017W piątek 10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączona po raz ósmy z Dniem Pierwszoklasisty. Tegoroczny maturzysta Dawid Kędziora odczytał referat okolicznościowy, przygotowany przez nauczycielkę historii panią Marlenę Czyż.

Czytaj całość

Naleśniki matematycznie

logo naleśniki matematycznieZapraszamy wszystkich uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych zainteresowanych algorytmami, kombinatoryką i logiką do udziału w konkursie korespondencyjnym "Naleśniki". Rozwiązanie z uzasadnieniem należy dostarczyć nauczycielowi matematyki, pani Magdalenie Zajdzie, do poniedziałku 27 listopada 2017 roku. Dla najlepszych uczniów przygotowano upominki.

Czytaj całość

Budowlańcy z wizytą w firmie Mapei

ITB MAPEIW dniu 7 listopada 2017 roku klasa I TB (technik budownictwa) pod opieką pani Soni Chałupniczak, pani Małgorzaty Przyjemskiej oraz pana Jerzego Szczecińskiego, wzięła udział w wycieczce do firmy Mapei. Firma jest znanym na całym świecie producentem chemii budowlanej, zajmującą się wytwarzaniem m.in. produktów do montażu płytek ceramicznych, systemów ociepleń oraz wykończenia elewacji i domieszek do betonu.

Czytaj całość

Na placu budowy

Plac budowyW dniu 29 września 2017 roku klasa II TB (technik budownictwa) wzięła udział w wycieczce  na plac budowy osiedla "Nowa Gorzelnia". Inwestycja jest realizowana przez firmę Apart Grupa Deweloperska i znajduje się w pobliżu ul. Opieszyn we Wrześni. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się w praktyce z organizacją placu budowy oraz możliwość przyjrzenia się pracom i materiałom budowlanym, o których na co dzień uczą się w szkole.

Czytaj całość

Wycieczka do fabryki obrabiarek DMG MORI Polska - FAMOT

PICT0012Dnia 26 października 2017 roku uczennice i uczniowie kl. II mpr (mechanik precyzyjny) pod opieką pana Przemysława Boreckiego - pomysłodawcy wyjazdu i wychowawcy pana Szymona Ladorskiego byli na wycieczce przedmiotowej w fabryce obrabiarek skrawających DMG MORI w Pleszewie. Fabryka FAMOT należąca do koncernu DMG MORI produkuje najnowocześniejsze obrabiarki CNC.

Czytaj całość

Konkurs literacki "Fantastyczny Miłosław 2017"

logo Fantystyczny Miłosław 2017Paulina Szalbierz, uczennica klasy II TB (technik budownictwa), stanęła do rywalizacji w konkursie literackim "Fantastyczny Miłosław 2017", w ramach którego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu Wielkopolski pisali opowiadanie fantastyczne. Paulina została zaproszona do finału, który odbył się 20 października 2017 roku w Miłosławskim Centrum Kultury.

Czytaj całość

Piosenka patriotyczna

logo piosenka patriotycznaDnia 7 listopada 2017 roku w Średzkim Ośrodku Kultury odbył się XIV Międzypowiatowy Przegląd Polskiej Pieśni i Piosenki Patriotycznej - organizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kaniewska z klasy I TEK (technik ekonomista), która pięknie zaśpiewała utwór pt. "Kolęda warszawska". Opiekunem uczennicy była pani Agnieszka Pol.

Czytaj całość

Piłkarze ZSP Halowym Mistrzem Powiatu

Pn Mistrzostwa Halowe Powiatu 2017 18Tegoroczne Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w Halowej Piłce Nożnej okazały się wyrównane jak nigdy dotąd. Ostatecznie z tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ostatnim meczu turnieju cieszyć się mogli reprezentanci Zespołu Szkół Politechnicznych.

Czytaj całość

List gratulacyjny z Ministerstwa Obrony Narodowej

logo list gratulacyjny MON3 listopada 2017 roku odwiedził naszą szkołę pan major Sylwin Donart, przekazując panu Dyrektorowi list gratulacyjny z Ministerstwa Obrony Narodowej, w związku z "poczesnym miejscem w rankingu techników". Pan prof. dr hab. Wojciech Falkowski - podsekretarz stanu w MON - wyraził przekonanie, że atmosfera w naszej szkole sprzyja nie tylko zdobywaniu wiedzy, ale także wychowaniu młodych, świadomych obywateli. Tym samym zaprosił do zapoznania się z ofertą uczelni wojskowych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.uczelnie-wojskowe.mon.gov.pl.

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap