Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Liga LekkoatletycznaPierwszy raz na stadionie przy ulicy Kaliskiej we Wrześni 28 września 2018 roku przeprowadzona została Szkolna Liga Lekkoatletyczna - Rzut Jesienny. Współzawodnictwo pomiędzy czterema wrzesińskimi szkołami przebiegało w siedmiu konkurencjach biegowych i czterech technicznych w kategoriach dziewcząt i chłopców. Rywalizacja zakończyła się dla naszej szkoły bardzo okazale. Zdobyliśmy garść medali, 9 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy.

Czytaj całość

Kiermasz podręczników

kiermasz podrecznikowZbiórka podręczników na kiermasz odbędzie się w bibliotece szkolnej w dniach 5-12 września 2018 roku. Każda książka musi być podpisana (imię, nazwisko, obecna klasa, cena). Od każdej książki samorząd szkolny pobiera opłatę w wysokości 1 zł. Kiermasz odbędzie się w dniach 17-19 września. Książki będzie można kupić od drugiej do piątej przerwy w sali nr 111 (parter nowego budynku). Podsumowanie nastąpi po 20 września.

Dożynki powiatowe 2018

dozynki 2018Każdego roku, w pierwszą niedzielę września, odbywają się w powiecie wrzesińskim Dożynki. Tym razem gościliśmy w wyjątkowo pięknym miejscu - w parku przypałacowym w Miłosławiu. Jak zwykle zapewnionych zostało wiele atrakcji, w tym konkurs ekologiczny, który przygotowały i przeprowadziły uczennice oraz nauczycielki technikum architektury krajobrazu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Czytaj całość

Rozpoczynamy zgłoszenia do Klasowych Mistrzostw ZSP w Piłce Nożnej

Pn 2018 19 zajRozpoczęły się zapisy drużyn do Klasowych Mistrzostw ZSP w Piłce Nożnej. Turniej rozegrany zostanie we wrześniu i październiku 2018 roku. Zgłoszenia drużyn można dokonywać u nauczycieli wychowania fizycznego do dnia 13 września 2018 roku (czwartek). W piątek, 14 września o godzinie 10:20 w sali do tenisa stołowego ogłoszony zostanie system rozgrywek i przeprowadzone losowanie. Przedstawiciele drużyn proszeni są o obecność.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

logo RRS 2018 20193 września 2018 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2018/2019. Naukę w ZSP rozpoczęło sześć klas I technikum w zawodach: informatyk, elektronik, budowlaniec, mechanik, ekonomista, architekt krajobrazu oraz dwie klasy branżowej szkoły I stopnia, w zawodach mechatronik, operator obrabiarek skrawających oraz mechanik precyzyjny. Klikając miniaturkę po lewej stronie lub tutaj, można pobrać w dużej rozdzielczości pamiątkowe zdjęcie.

Uwaga! - zmiana sposobu komunikacji

logo mapa komunikacji aktualnaW związku z przekazaniem placu budowy dla inwestycji budowy zaplecza dydaktyczno-sportowego zmienia się sposób komunikacji poszczególnych jednostek znajdujących się na terenie. Prosimy o zwrócenie uwagi na zmiany oraz o zapoznanie się z planem sytuacyjnym. Kliknij tutaj!

Czytaj całość

Zapraszamy po dyplomy

dyplom kwalifikacje zawodoweInformujemy, że 31 sierpnia 2018 roku od godz. 8:00 będzie można odbierać dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Odbiór dokumentów osobiście lub z upoważnieniem w sekretariacie szkoły.

V Powiatowy Piknik Naukowy

logo V Piknik NaukowyZapraszamy na "V Powiatowy Piknik Naukowy", który odbędzie się 16 września 2018 roku. Organizatorem jest Powiat Wrzesiński. W ramach imprezy, zaplanowano dla mieszkańców powiatu szeroką ekspozycję stoisk z ofertą edukacyjną (pokazy, wystawy, eksperymenty naukowe, gry, konkursy, quizy z nagrodami). Zapoznaj się z plakatem imprezy kliknij tutaj!

Wakacje 2018

logo wakacje 2018Zakończyły się zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2017/2018 i rozpoczynają upragnione przez wszystkich wakacje. Gratulując promocji do następnej klasy, życzę uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i przyjaciołom Zespołu Szkół Politechnicznych wakacyjnych radości: słońca, podróży, bezpiecznych przygód, odpoczynku i dużo zabawy!

Bogdan Nowak
dyrektor szkoły

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

logo zakończenie roku22 czerwca 2018 roku o godzinie 9:00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, dyrektor szkoły pan Bogdan Nowak wraz z zaproszonymi gośćmi wręczył wyróżnionym uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, godne reprezentowanie szkoły, zaangażowanie w wielu konkursach przedmiotowych oraz sukcesy w imprezach sportowych.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom, rodzicom i sympatykom szkoły. Dziękujemy za wspólny rok i życzymy udanych wakacji!

Czytaj całość

Nie taki język polski straszny

jezyk polski pixabay cc0We wtorek, 5 czerwca 2018 roku, w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni odbył się finał Supermaturzysty z języka polskiego. Wzięło w nim udział 131 uczniów z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego. W ciągu 60 minut uczniowie rozwiązywali testy z zakresu czytania ze zrozumieniem. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne wśród najlepszych znaleźli się uczniowie ZSP.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap