Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Siatkarze ZSP o krok od strefy medalowej

PS Polfinal ArenaŚwietnie podczas półfinału wojewódzkiego Licealiady zaprezentowali się siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych. Reprezentanci ZSP mogą mówić jednak o sporym pechu. Pomimo tego, że wygrali dwa z trzech rozgrywanych spotkań to nie zdołali uplasować się na którymś z dwóch pierwszych miejsc dających prawo gry w finale.

Po zwycięstwie w finale Rejonu Poznań Teren Wschód siatkarze ZSP znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn szkolnych w Wielkopolsce. Następnym etapem rywalizacji był półfinał wojewódzki Licealiady, który rozegrano w dniu 4 kwietnia 2017 roku w Hali Arena, w Poznaniu. Do zawodów zakwalifikowały się drużyny reprezentujące cztery rejony: Poznań Teren Wschód (Zespół Szkół Politechnicznych), Konin (I LO Turek), Piła (LO SMS Piła), Miasto Poznań (ZSGD Poznań). Na miejscu okazało się, że zespół z Poznania to w całości zawodnicy klubu Energetyk Poznań, którzy w tym roku zdobyli brązowy medal klubowych mistrzostw Wielkopolski w kategorii juniorów i mistrzostwo Wielkopolski w kategorii kadetów. Gracze z Piły na co dzień reprezentują UKS SMS Joker Piła, klub, który w bieżącym roku zdobył mistrzostwo Wielkopolski w kategorii juniorów. Po losowaniu kolejności meczów grano systemem każdy z każdym, równocześnie na dwóch boiskach, do dwóch wygranych setów.

Wszystkie spotkania z udziałem siatkarzy ZSP były dramatyczne do samego końca. W pierwszym meczu reprezentanci ZSP zmierzyli się z ZSGD Poznań ulegając 0:2. W drugim secie wrześnianie doprowadzili do stanu 24:24, ale potem przegrali na przewagi. Drugi pojedynek z LO SMS Piła pokazał, że siatkarze ZSP potrafią wznieść się na wyżyny. Po przegraniu pierwszej partii wydawało się, że losy meczu są już przesądzone. Gracze ZSP potrafili jednak odrobić straty i wyrównać stan meczu na 1:1. Tajbrek z Piłą rozpoczął się bardzo źle. Przy zmianie stron wrześnianie przegrywali 4:8. Koncertowa gra w dalszej części meczu pozwoliła jednak wrześnianom doprowadzić do stanu 10:10 i wygrać na przewagi.

Przed ostatnimi meczami turnieju wiadomo było, że o kolejności końcowej turnieju mogą decydować nie tylko wygrane mecze, ale i sety. Pierwszy set przegrany przez ZSP w pojedynku z LO Turek sprawił, że w razie zwycięstwa i tak wrześnianie muszą liczyć na to, że w pojedynku toczącym się na boisku obok reprezentanci Poznania pokonają Piłę. Gracze ZSP dali sobie szansę wygrywając po tajbreku z siatkarzami z Turku. Niestety na drugim boisku Piła 2:1 pokonała Poznań i to te dwa zespoły mogły cieszyć się z awansu do najlepszej czwórki drużyn w województwie.

Ostatecznie reprezentacja ZSP Września sklasyfikowana została na miejsca 5-6 w Wielkopolsce.

Wyniki meczów
ZSP Września – ZSGD Poznań 0:2 (20:25, 24:26)
LO SMS Piła – I LO Turek 2:0
ZSGD Poznań – I LO Turek 2:1
ZSP Września – LO SMS Piła 2:1 (20:25, 25:17, 17:15)
LO SMS Piła – ZSGD Poznań 2:1
I LO Turek – ZSP Września 1:2 (27:25, 20:25, 13:15)

Klasyfikacja końcowa
1.Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych Poznań 3 5 5:3
2.LO SMS Piła 3 5 5:3
3.ZSP Września 3 5 4:4
4.I LO Turek 3 2 2:6

Reprezentacja ZSP zagrała w składzie: Aron Andrzejewski (III elo), Michał Andrzejewski (IV TB), Szymon Andrzejewski (III TEK), Konrad Duczkowski (I TE), Cyprian Kostrzewski (I mmo), Jakub Kowalczykiewicz (I TB), Łukasz Kozubiński (I TB), Mateusz Maćkowiak (III elo), Wiktor Pluciński (I TB), Aleksander Reliński (IV TUA), Mateusz Rychlewski (II TAI), Mateusz Wiśniewski (I TAI). Opiekunem zespołu był pan Robert Czerniak.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms