Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Matura coraz bliżej, więc czas na najważniejsze koło ratunkowe...

logo wyjazd CzęstochowaJak co roku, uczniowie klas czwartych odwiedzają Częstochowę, by tam – w jasnogórskim sanktuarium – odbyć swoje osobiste rekolekcje i przed najważniejszym dla Polaków wizerunkiem Matki Boskiej złożyć uroczyste zawierzenie własnej dorosłości. Istotnym momentem tego dnia jest także droga krzyżowa na klasztornych wałach, której zwykle przewodniczą uczący młodzież księża.

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów, ich wychowawców oraz dyrekcji Szkoły odbyła się 10 kwietnia 2017 roku. Jej ważnym uzupełnieniem było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau. W zamyśle nauczycieli to także niezbędny element duchowego wyposażenia absolwentów wchodzących w dorosłość. Czas refleksji, czas nadziei stał się w ten sposób także czasem przestrogi – by zapomnienie o istnieniu zła nigdy nie oznaczało początku jego zwycięstwa.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap