Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Matura coraz bliżej, więc czas na najważniejsze koło ratunkowe...

logo wyjazd CzęstochowaJak co roku, uczniowie klas czwartych odwiedzają Częstochowę, by tam – w jasnogórskim sanktuarium – odbyć swoje osobiste rekolekcje i przed najważniejszym dla Polaków wizerunkiem Matki Boskiej złożyć uroczyste zawierzenie własnej dorosłości. Istotnym momentem tego dnia jest także droga krzyżowa na klasztornych wałach, której zwykle przewodniczą uczący młodzież księża.

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów, ich wychowawców oraz dyrekcji Szkoły odbyła się 10 kwietnia 2017 roku. Jej ważnym uzupełnieniem było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau. W zamyśle nauczycieli to także niezbędny element duchowego wyposażenia absolwentów wchodzących w dorosłość. Czas refleksji, czas nadziei stał się w ten sposób także czasem przestrogi – by zapomnienie o istnieniu zła nigdy nie oznaczało początku jego zwycięstwa.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap