Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do Berlina

berlinDnia 24 kwietnia 2017 roku, wczesnym rankiem, grupa kilkunastu uczniów, którzy zostali wyróżnieni w konkursach z języka niemieckiego na szczeblu powiatowym, udała się na wycieczkę do Berlina. Z naszej szkoły byli to Maciej Olejnik oraz Wojciech Skorupski.

Droga ze Wrześni do stolicy Niemiec minęła bardzo szybko. Po dotarciu na miejsce, pierwszym celem było zwiedzanie kopuły Reichstagu, skąd można było podziwiać panoramę miasta. Następnie uczniowie odwiedzili Bramę Brandenburską i Muzeum Egipskie. Po zwiedzaniu odbyli spacer reprezentacyjną ulicą Unter den Linden, gdzie znajdują się: Hotel Adlon, Opera, Uniwersytet Humboldta, Katedra, Bebelplatz i pomnik Fryderyka Wielkiego. Po drodze odwiedzili także Alexanderplatz i pomnik poświęcony pomordowanym Żydom. Ostatnim punktem wycieczki była ekspozycja Topografii Terroru, w miejscu budynków, które w czasie nazistowskich Niemiec od 1933 do 1945 roku były siedzibami głównymi Gestapo i SS, głównych narzędzi represji. 

Wycieczka przebiegła pomyślnie, w sprzyjającej pogodzie. Wszyscy około godziny 23 wrócili cali i zdrowi do Wrześni. Każdy był pełen wrażeń i zapamięta Berlin z jak najlepszej strony.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap