Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Tydzień Międzynarodowy w ZSP

logo TM 2017Obchody Tygodnia Międzynarodowego (4-7 kwietnia 2017 roku) przybrały w tym roku nieco inną formułę. Wystawiane we wcześniejszych latach przedstawienia i stanowiska poszczególnych krajów zastąpiły zajęcia przygotowane przez uczniów przy pomocy nauczycieli. Tematem przewodnim była kultura krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Różnorodne gry, zabawy oraz quizy miały na celu nie tylko zabawić uczestników, ale przede wszystkim w przyjemny sposób przekazać im wiedzę z szeroko pojętego tematu kultury.

Szczególnie interesujący okazał się internetowy test o nazwie "kahoot", który sprawdzał nie tylko znajomość tematu, ale i refleks uczestników.

W piątek odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy zostali laureatami konkursów językowych przeprowadzonych w trakcie roku szkolnego (m.in. Konkurs Głośnego Czytania w Językach Obcych, Konkurs Gramatyczno-Leksykalny, Konkurs Wiedzy o Krajach). Dyrekcja pogratulowała nagrodzonym, zauważając jak ważne jest zdobycie umiejętności językowych.

Nauczycielki języków z ZSP ponownie pokazały, że nie brakuje im pomysłów i chęci, by w ciekawy sposób przybliżyć uczniom kulturę obcych krajów i zmotywować ich do nauki.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap