Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Tydzień Międzynarodowy w ZSP

logo TM 2017Obchody Tygodnia Międzynarodowego (4-7 kwietnia 2017 roku) przybrały w tym roku nieco inną formułę. Wystawiane we wcześniejszych latach przedstawienia i stanowiska poszczególnych krajów zastąpiły zajęcia przygotowane przez uczniów przy pomocy nauczycieli. Tematem przewodnim była kultura krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Różnorodne gry, zabawy oraz quizy miały na celu nie tylko zabawić uczestników, ale przede wszystkim w przyjemny sposób przekazać im wiedzę z szeroko pojętego tematu kultury.

Szczególnie interesujący okazał się internetowy test o nazwie "kahoot", który sprawdzał nie tylko znajomość tematu, ale i refleks uczestników.

W piątek odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy zostali laureatami konkursów językowych przeprowadzonych w trakcie roku szkolnego (m.in. Konkurs Głośnego Czytania w Językach Obcych, Konkurs Gramatyczno-Leksykalny, Konkurs Wiedzy o Krajach). Dyrekcja pogratulowała nagrodzonym, zauważając jak ważne jest zdobycie umiejętności językowych.

Nauczycielki języków z ZSP ponownie pokazały, że nie brakuje im pomysłów i chęci, by w ciekawy sposób przybliżyć uczniom kulturę obcych krajów i zmotywować ich do nauki.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap