Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Tydzień Międzynarodowy w ZSP

logo TM 2017Obchody Tygodnia Międzynarodowego (4-7 kwietnia 2017 roku) przybrały w tym roku nieco inną formułę. Wystawiane we wcześniejszych latach przedstawienia i stanowiska poszczególnych krajów zastąpiły zajęcia przygotowane przez uczniów przy pomocy nauczycieli. Tematem przewodnim była kultura krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Różnorodne gry, zabawy oraz quizy miały na celu nie tylko zabawić uczestników, ale przede wszystkim w przyjemny sposób przekazać im wiedzę z szeroko pojętego tematu kultury.

Szczególnie interesujący okazał się internetowy test o nazwie "kahoot", który sprawdzał nie tylko znajomość tematu, ale i refleks uczestników.

W piątek odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy zostali laureatami konkursów językowych przeprowadzonych w trakcie roku szkolnego (m.in. Konkurs Głośnego Czytania w Językach Obcych, Konkurs Gramatyczno-Leksykalny, Konkurs Wiedzy o Krajach). Dyrekcja pogratulowała nagrodzonym, zauważając jak ważne jest zdobycie umiejętności językowych.

Nauczycielki języków z ZSP ponownie pokazały, że nie brakuje im pomysłów i chęci, by w ciekawy sposób przybliżyć uczniom kulturę obcych krajów i zmotywować ich do nauki.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap