Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Znani są już finaliści Szkolnej Ligi Koszykówki

logo sport zspZnane są już dwie najlepsze drużyny, które w finale fazy play-off zmierzą się o tytuł mistrzowski. Są to Nauczyciele i Wyindywidualizowani Indywidualiści. Nauczyciele dwukrotnie wygrali za sprawą walkowera z Paralaksami. W drugiej parze Wyindywidualizowani Indywidualiści po niezwykłej bitwie pokonali w stosunku 2:1 We Dem Boyz. Następne mecze rozegrane zostaną w poniedziałek, 02.03.2015 r. (po feriach).

Czytaj całość

Zapisy do Klasowych Mistrzostw ZSP w Siatkówce

siatkowka 2014Od wtorku, 13 stycznia 2015 roku rozpoczynamy zapisy do Klasowych Mistrzostw ZSP w Siatkówce. Turniej, którego system rozgrywek ustalony zostanie w zależności od liczby zgłoszonych drużyn przeprowadzony zostanie w pierwszym tygodniu Ferii Zimowych 2015. Zgłoszeń drużyn należy dokonywać u nauczycieli wychowania fizycznego w nieprzekraczalnym terminie do 30 stycznia 2015 roku.

Konkurs z wiedzy o społeczeństwie

logo super wos11 grudnia 2014 roku odbył się w finał powiatowego konkursu Supermaturzysta z WOS-u, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły Dominika Spławska, Katarzyna Nowak, Michał Jaruszewski i Jakub Szkudlarek z klasy II BTI (technik informatyk) oraz Mikołaj Śmiejkowski z klasy II TB (technik budownictwa). Tym razem gościliśmy w Gimnazjum w Nowym Folwarku, w ubiegłym roku gospodarzem finału była nasza szkoła. 

Czytaj całość

X Olimpiada Przedsiębiorczości

olimpiada przedsiebiorczosciDnia 4 grudnia 2014 roku odbyły się szkolne eliminacje X Olimpiady Przedsiębiorczości, której hasło brzmi: „Zarządzanie zmianą”. W etapie szkolnym wzięło udział 20 uczniów klas II, III i IV TEK (technik ekonomista). Etap szkolny to test składający się z 50 pytań o różnej skali trudności, w którym zła odpowiedź kończy się punktami ujemnymi. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosi 75.

Czytaj całość

Gra Fair Play Bank

logo CAM01186Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych brali udział w Internetowej Grze Bankowej Fair Play Bank 2 Nowa Generacja. Od 6 października do 17 listopada 2014 roku logowali się na swoje konta - aż cztery razy dziennie. Rozgrywka polegała na kierowaniu wirtualnym bankiem spółdzielczym oraz zbudowaniu najsilniejszego i najzasobniejszego MEGABanku.

Czytaj całość

Olimpiada Wiedzy o Bankach

logo owb1Dnia 17 listopada 2014 roku o godz. 10:00 odbyły się szkolne eliminacje III edycji Olimpiady Wiedzy o Bankach. Tegoroczny temat przewodni: "Kredyty, papiery dłużne i akcje jako formy pozyskania kapitału". W etapie szkolnym udział wzięło 20 uczniów z klas I, II i III TEK (technik ekonomista).

Czytaj całość

Stan wojenny. Pamiętamy!

stan wojennyW związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia stanu wojennego biblioteka szkolna zaprasza na wystawę poświęconą temu wydarzeniu. Ekspozycja znajduje się przy sali 108, na parterze nowego budynku. 13 grudnia 1981 roku oraz cały okres obowiązywania stanu wojennego miały duży wpływ na późniejsze losy Polski i obywateli. Przez długi czas prawda o tych wydarzeniach była fałszowana; można było mówić o nich dopiero po 1989 roku.

Czytaj całość

Wyniki konkursu Supermatematyk

logo supermatematyk22 listopada 2014 roku w ZSP przeprowadzono ćwierćfinał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk. Uczestnicy z liceum i technikum musieli rozwiązać test jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz cztery zadania otwarte. Szkoły zawodowe reprezentowali uczniowie ZSZ nr 2, oni rozwiązywali 20 zadań testowych i 4 zadania otwarte. Wszyscy odnieśli sukces, gdyż poświęcili sobotni poranek na pogłębienie wiedzy matematycznej.

Czytaj całość

Konkurs "Supermatematyk"

logo supermatematykZapraszamy uczniów do udziału w ćwierćfinale Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego "Supermatematyk", który odbędzie się 22 listopada 2014 roku o godz. 9:00 w Zespole Szkół Politechnicznych.

"Rozumiem świat, bo znam języki obce''

piknik naukowyHasłem "Rozumiem świat, bo znam języki obce" nauczyciele i uczniowie zachęcali rodzinnie spędzających niedzielę przechodniów do odwiedzenia stoiska językowego przygotowanego z okazji I Powiatowego Pikniku Naukowego w ramach projektu „Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej".

Czytaj całość

Turniej piłki siatkowej trójek mieszanych

PS 2014-15 trojki mieszaneRozpoczynamy nabór do turnieju piłki siatkowej trójek mieszanych. Zespoły muszą składać się z trzech zawodników, w tym obowiązkowo przynajmniej jedna dziewczyna. W jednym zespole mogą być uczniowie z różnych klas. Mecze rozgrywane będą na połowie szerokości boiska do siatkówki oraz na skróconej długości. Zapraszamy do zapisywania drużyn u nauczycieli wychowania fizycznego. Zgłoszenia drużyn można dokonywać do 19 września 2014 roku.

Wyniki egzaminów zawodowych

dyplom kwalifikacje zawodowe29 sierpnia 2014 roku od godz. 10:00 będzie można odbierać dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, suplementy i informacje o wynikach egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Odbiór osobiście lub z upoważnieniem w sekretariacie szkoły.

Festiwal Piosenki Miłosnej

przeglad piosenkiPierwsza edycja Festiwalu Piosenki Miłosnej, którego organizatorem jest Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni, odbyła się 15 lutego 2010 roku w sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.

Celem festiwalu jest popularyzowanie wśród młodych wykonawców polskich piosenek o tematyce miłosnej, a także możliwość skorzystania przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych z różnych powiatów, z szansy zaprezentowania swoich artystycznych zdolności szerszej publiczności.

Patronem Honorowy festiwalu jest Starosta Wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz, natomiast głównym partnerem projektu Bank Zachodni WBK S.A.

W jury V edycji festiwalu zasiedli: pan Grzegorz Adamski jako przewodniczący oraz pani Bożena Nowacka, pani Gabriela Jakubowska, pani Dorota Pawłowska oraz pan Krzysztof Jasiński - jako członkowie.

W V edycji festiwalu uczestniczyli uczniowie z:

 • I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie,
 • II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Gnieźnie,
 • III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie,
 • Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie,
 • VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
 • Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu,
 • Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy,
 • Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy,
 • Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu,
 • Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej,
 • Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni,
 • Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni,
 • Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni,
 • Zespołu Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni.

Łącznie w festiwalu wzięło udział 44 uczestników, w tym 35 solistów, 5 duetów i 4 zespoły wokalne lub wokalno-instrumentalne.

Główną nagrodą festiwalu jest pamiątkowa statuetka oraz nagroda rzeczowa, a także bilety na koncerty w Filharmonii Poznańskiej. Nagrodą publiczności jest pluszowy miś.


V Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Miłosnej - Miłość Ci wszystko wybaczy...

Września, 19 lutego 2014 roku

 

 

Nauczyciele kontra samorządowcy

meczSportowym akcentem rozpoczęły się tegoroczne wakacje. W poniedziałek 30 czerwca 2014 roku na nowym boisku naszej szkoły odbył się mecz, w którym kadra wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych zmierzyła się z pracownikami Starostwa Powiatowego. Wynik końcowy meczu to 9:7 dla samorządowców, choć w dodatkowych rzutach karnych pedagodzy okazali się lepsi.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap