Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Uroczyste zakończenie konkursu Supermatematyk

logo Supermatematyk 2017Dnia 6 czerwca 2017 roku w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach odbyła się uroczystość zakończenia XV edycji Wielkopolskiego Konkursu Supermatematyk 2017. Wśród 38 laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  • Szymon Andrzejewski - II miejsce w kategorii technikum klasy II, III,
  • Grzegorz Rajski - III miejsce w kategorii szkoła zawodowa klasy II, III,
  • Daniel Urbanowicz - IV miejsce w kategorii technikum klasy I,
  • Eryk Kosmala - IV miejsce w kategorii technikum klasy II, III.

Celem konkursu Supermatematyk jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży, powszechny udział uczniów w konkursie, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności matematycznych, motywowanie uczniów do systematycznej pracy, pomoc w przygotowaniu do egzaminu maturalnego oraz wyłonienie talentów matematycznych. Odbywa się on w sześciu kategoriach: licea ogólnokształcące klasy pierwsze, licea ogólnokształcące klasy drugie, technika klasy pierwsze, technika klasy drugie i trzecie, zasadnicze szkoły zawodowe klasy pierwsze, zasadnicze szkoły zawodowe klasy drugie i trzecie.

Konkurs jest czteroetapowy i mobilizuje nauczycieli i uczniów do pracy przez prawie cały rok szkolny. Eliminacje szkolne odbywają się już w październiku, ćwierćfinał w listopadzie, półfinał powiatowy w lutym, natomiast finał wielkopolski w kwietniu. Każdego roku zwiększa się liczba uczestników, liczba szkół i poszerza się zasięg terytorialny. W tym roku szkolnym uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu: czarnkowsko-trzcianeckiego, chodzieskiego, gnieźnieńskiego, gorzowskiego, konińskiego, kościańskiego, międzychodzkiego, międzyrzeckiego, pilskiego, poznańskiego, słubickiego, szamotulskiego, śremskiego, świebodzińskiego, tureckiego, wolsztyńskiego i wrzesińskiego. W eliminacjach szkolnych wystartowało około 26 000 uczestników. Ćwierćfinały i finały powiatowe odbyły się w 18 miejscowościach i 19 szkołach. Wzięło w nich udział odpowiednio około 1 600 i 800 osób z ponad 100 szkół, pod opieką około 320 nauczycieli. Do finału zakwalifikowało się 280 uczniów. Spośród których wyłoniono 38 laureatów, w tym 6 Supermatematyków.

Gratulujemy wszystkim laureatom i przypomnijmy, że wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu znaleźli się również:

  • w kategorii technikum klasy I: Wiktor Mecler, Paweł Dopierała, Monika Pawlak, Stanisław Roszkowiak, Wiktor Fogt, Eliza Machińska, Damian Dembczyński,
  • w kategorii technikum klasy II, III: Marcin Bosacki, Bartosz Maćkowiak, Mateusz Chmielewski, Rafał Kościelniak, Eryk Czerniak, Bartosz Tomaszewski,
  • w kategorii szkoła zawodowa klasy I: Wiktoria Czajka, Dominik Miczuga,
  • w kategorii szkoła zawodowa klasy II, III: Dominik Bryś.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap