Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Uroczyste zakończenie konkursu Supermatematyk

logo Supermatematyk 2017Dnia 6 czerwca 2017 roku w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach odbyła się uroczystość zakończenia XV edycji Wielkopolskiego Konkursu Supermatematyk 2017. Wśród 38 laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

  • Szymon Andrzejewski - II miejsce w kategorii technikum klasy II, III,
  • Grzegorz Rajski - III miejsce w kategorii szkoła zawodowa klasy II, III,
  • Daniel Urbanowicz - IV miejsce w kategorii technikum klasy I,
  • Eryk Kosmala - IV miejsce w kategorii technikum klasy II, III.

Celem konkursu Supermatematyk jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży, powszechny udział uczniów w konkursie, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności matematycznych, motywowanie uczniów do systematycznej pracy, pomoc w przygotowaniu do egzaminu maturalnego oraz wyłonienie talentów matematycznych. Odbywa się on w sześciu kategoriach: licea ogólnokształcące klasy pierwsze, licea ogólnokształcące klasy drugie, technika klasy pierwsze, technika klasy drugie i trzecie, zasadnicze szkoły zawodowe klasy pierwsze, zasadnicze szkoły zawodowe klasy drugie i trzecie.

Konkurs jest czteroetapowy i mobilizuje nauczycieli i uczniów do pracy przez prawie cały rok szkolny. Eliminacje szkolne odbywają się już w październiku, ćwierćfinał w listopadzie, półfinał powiatowy w lutym, natomiast finał wielkopolski w kwietniu. Każdego roku zwiększa się liczba uczestników, liczba szkół i poszerza się zasięg terytorialny. W tym roku szkolnym uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu: czarnkowsko-trzcianeckiego, chodzieskiego, gnieźnieńskiego, gorzowskiego, konińskiego, kościańskiego, międzychodzkiego, międzyrzeckiego, pilskiego, poznańskiego, słubickiego, szamotulskiego, śremskiego, świebodzińskiego, tureckiego, wolsztyńskiego i wrzesińskiego. W eliminacjach szkolnych wystartowało około 26 000 uczestników. Ćwierćfinały i finały powiatowe odbyły się w 18 miejscowościach i 19 szkołach. Wzięło w nich udział odpowiednio około 1 600 i 800 osób z ponad 100 szkół, pod opieką około 320 nauczycieli. Do finału zakwalifikowało się 280 uczniów. Spośród których wyłoniono 38 laureatów, w tym 6 Supermatematyków.

Gratulujemy wszystkim laureatom i przypomnijmy, że wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu znaleźli się również:

  • w kategorii technikum klasy I: Wiktor Mecler, Paweł Dopierała, Monika Pawlak, Stanisław Roszkowiak, Wiktor Fogt, Eliza Machińska, Damian Dembczyński,
  • w kategorii technikum klasy II, III: Marcin Bosacki, Bartosz Maćkowiak, Mateusz Chmielewski, Rafał Kościelniak, Eryk Czerniak, Bartosz Tomaszewski,
  • w kategorii szkoła zawodowa klasy I: Wiktoria Czajka, Dominik Miczuga,
  • w kategorii szkoła zawodowa klasy II, III: Dominik Bryś.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap