Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Konkurs recytatorski poezji Bolesława Leśmiana

logo konkurs Leśmian5 kwietnia 2017 roku odbyła się już kolejna edycja konkursu recytatorskiego. Akcja ta organizowana przez polonistów naszej szkoły ma na celu pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzację literatury i kształtowanie nawyku czytania oraz ożywienie kontaktu z poezją polską. Tym razem uczniowie zmierzyli się z trudną twórczością Bolesława Leśmiana.

Do boju o tytuł najlepszego recytatora stanęło dziewięcioro uczniów naszej szkoły. Ich siłą były niebanalne wybory repertuarowe oraz oryginalne, bardzo osobiste interpretacje, co sprawiło, że poziom recytacji był bardzo wyrównany.

Po trudnych rozmowach komisja konkursowa, w składzie: pani Renata Bianek, pani Dorota Wojtaszak, pani Justyna Jurkiewicz i pan Mirosław Jadryszak, wybrała najlepszą trójkę:

  • I miejsce Dominika Stawska z kl. II TB (technik budownictwa),
  • II miejsce Piotr Głowacki z kl. II TE (technik elektronik),
  • III miejsce Wiktoria Walkowiak z kl. III TEK (technik ekonomista).

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczniom jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap