Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "O Złotą Stalówkę"

logo finał stalówkaW środę, 15 marca 2017 roku, w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni odbył się jedenasty już finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "O Złotą Stalówkę", pod patronatem starosty wrzesińskiego. Do finału przystąpiło 29 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego. Wszyscy byli laureatami etapu szkolnego przeprowadzonego w macierzystych szkołach. Po napisaniu dyktanda młodzi znawcy ortografii z niecierpliwością czekali na wyniki.

W tym czasie mogli zweryfikować to, co napisali z oryginalnym tekstem, którego treść została wyświetlona na tablicy multimedialnej. Prace skrupulatnie poprawiali opiekunowie poloniści, którzy przybyli na finał ze swoimi podopiecznymi. Ostatecznie zwycięzcami okazali się:

w kategorii szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Nadia Smolarkiewicz - Gimnazjum w Otocznej
II miejsce - Damian Bednarek - Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kołaczkowie
III miejsce - Ilona Juszczak - Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kołaczkowie

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - Julia Niemier - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni
II miejsce - Jagoda Pacocha - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni
III miejsce - Dawid Jagielski - Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo, a pozostali uczestnicy drobne upominki i dyplomy. Wszystkie wręczał uroczyście pan starosta Dionizy Jaśniewicz.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy powodzenia za rok.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap