Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "O Złotą Stalówkę"

logo finał stalówkaW środę, 15 marca 2017 roku, w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni odbył się jedenasty już finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "O Złotą Stalówkę", pod patronatem starosty wrzesińskiego. Do finału przystąpiło 29 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego. Wszyscy byli laureatami etapu szkolnego przeprowadzonego w macierzystych szkołach. Po napisaniu dyktanda młodzi znawcy ortografii z niecierpliwością czekali na wyniki.

W tym czasie mogli zweryfikować to, co napisali z oryginalnym tekstem, którego treść została wyświetlona na tablicy multimedialnej. Prace skrupulatnie poprawiali opiekunowie poloniści, którzy przybyli na finał ze swoimi podopiecznymi. Ostatecznie zwycięzcami okazali się:

w kategorii szkoły gimnazjalne:

I miejsce - Nadia Smolarkiewicz - Gimnazjum w Otocznej
II miejsce - Damian Bednarek - Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kołaczkowie
III miejsce - Ilona Juszczak - Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kołaczkowie

w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - Julia Niemier - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni
II miejsce - Jagoda Pacocha - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni
III miejsce - Dawid Jagielski - Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez starostwo, a pozostali uczestnicy drobne upominki i dyplomy. Wszystkie wręczał uroczyście pan starosta Dionizy Jaśniewicz.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy powodzenia za rok.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap