Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wykład poświęcony uprawy i parzeniu herbaty

logo wykład5 kwietnia 2017 roku w ramach promocji Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczniowie kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu uczestniczyli w wykładzie prof. dr. hab. Romana Hołubowicza z Zakładu Nasiennictwa "Niektóre mało znane warzywa z Chin. Zielona herbata i chińskie niespieszne życie".

Poznaliśmy wiele nowości ze świata warzywa m.in. fasolę adzuki Phaseolus angularis W.F. Wright, przepęklę ogórkowata Momordica charantia L., trukwę egipską Luffa aegyptiaca P. Mill., fasolę mung Vigna radiata L. Mung bean., kanawalię szablastą Canavalia gladiata (Jacq.) DC. Sword bean., chrzan japoński Wasabia japonica (Miq.) Matsum Japanese horseradish., chińską kapustę kwitnącą Brassica campestris (L.) (ssp. chinensis var. utilis Tsen et Lee) Chiense flowering cabbage.

Nad wieloma z nich prowadzone są badania celem introdukcji w Polsce, a pierwsze doświadczania pokazują, że rośliny te świetnie aklimatyzują się u nas. Druga część wykładu poświęcona była uprawie i parzeniu herbaty. Niewątpliwie ciekawy jest sam sposób produkcji herbaty - im uboższa gleba, tym lepsza herbata.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap