Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Akcja las czyli sprzątanie i sadzenie

logo sadzenie 201722 marca 2017 roku klasy I, II i III kształcąca się w zawodzie technik architektury krajobrazu pod opieką pań Liliany Sull, Moniki Sitko i Hanny Piątek już kolejny raz pomagały leśnikom przy sadzeniu lasu Dębina we Wrześni. W tym samym czasie cześć uczniów z II klasy monter mechatronik pod opieką pana Jacka Pluty sprzątała las ze śmieci. Mimo początkowo nienajlepszej prognozy pogody, zadanie zostało zrealizowane.

Po przybyciu na miejsce otrzymaliśmy krótki instruktaż sprawnego sadzenia, następnie powstały 3-4 osobowe zespoły uczniów, które ruszyły do pracy. Architektkom udało się w tym roku zasadzić 400 sztuk sosny pospolitej (Pinus sylvestris), która będzie łączona w nasadzeniach z lipą drobnolistną (Tilia cordata). Nie brakowało sympatycznej atmosfery i dobrej zabawy.

Przedstawicielstwo Nadleśnictwa Czerniejewo przygotowało miłą atrakcję na koniec. Po skończonej pracy zaproszono nas na ognisko, gdzie nie tylko można było się ogrzać, ale i spróbować samodzielne upieczonej kiełbaski.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap