Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do fabryki silników VW

logo VW wycieczkaDnia 24 marca 2017 roku uczennice i uczniowie z klasy mechanik precyzyjny pod opieką wychowawcy Szymona Ladorskiego byli na wycieczce w fabryce Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Fabryka ta produkuje najnowocześniejsze silniki wysokoprężne. Na miejscu obrabiane są główne podzespoły takie, jak bloki silnika, głowice, wały korbowe, korbowody i zintegrowane moduły wałka rozrządu.

Silniki z Polkowic, wytwarzane wyłącznie na zamówienie i potrzeby koncernu Volkswagen, trafiają do nowoczesnych montowni pojazdów w Polsce oraz na świecie, m. in. do Niemiec, Czech i Hiszpanii. Młodzież oprowadzana przez pracownika zakładu mogła obserwować pracę ludzi na liniach montażowych oraz robotów na odcinkach w pełni zautomatyzowanych.

Wycieczka została zorganizowana przez zakład Volkswagen Poznań, reprezentowany przez pana Łukasza Kałmuckiego, a na wyjeździe przez pana Piotra Osińskiego, przy udziale firmy Gestamp, dla uczniów z naszej szkoły oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, za co niniejszym dziękujemy.

GALERIA

 

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap