Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Grupa ESAB dla uczniów ZSP

logo ESABW dniu 9 marca 2017 roku młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych wzięła udział w spotkaniu poświęconym produkcji i wykorzystaniu materiałów do spawania i cięcia. Wydarzenie to zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni wspólnie z firmą ESAB. Marka ESAB jest synonimem wiodącej na świecie wiedzy w następujących kluczowych obszarach: urządzenia do ręcznego spawania i cięcia, materiały spawalnicze, automatyzacja spawania, zmechanizowane systemy do cięcia.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy I i II kierunku monter mechatronik. Zaprezentowano szereg urządzeń stosowanych obecnie w przemyśle do spajania i cięcia metali:

  • Aristo MIG 404 Plus z panelem intuicyjnym – urządzenie do spawania metodą MIG,
  • Rebel 215 – urządzenie do spawania metodą MAG,
  • CADDY 2200 AC/DC – urządzenie do spawania metodą MIG,
  • Renegate 300 – urządzenie do spawania metodą MMA.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie oraz sprawdzili swoje siły w spawaniu i obsłudze zaawansowanego technicznie sprzętu. Całość poprowadził pan Denis Seidel z firmy ESAB.

Przemysław Borecki
wicedyrektor PCEZ

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap