Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Grupa ESAB dla uczniów ZSP

logo ESABW dniu 9 marca 2017 roku młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych wzięła udział w spotkaniu poświęconym produkcji i wykorzystaniu materiałów do spawania i cięcia. Wydarzenie to zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni wspólnie z firmą ESAB. Marka ESAB jest synonimem wiodącej na świecie wiedzy w następujących kluczowych obszarach: urządzenia do ręcznego spawania i cięcia, materiały spawalnicze, automatyzacja spawania, zmechanizowane systemy do cięcia.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy I i II kierunku monter mechatronik. Zaprezentowano szereg urządzeń stosowanych obecnie w przemyśle do spajania i cięcia metali:

  • Aristo MIG 404 Plus z panelem intuicyjnym – urządzenie do spawania metodą MIG,
  • Rebel 215 – urządzenie do spawania metodą MAG,
  • CADDY 2200 AC/DC – urządzenie do spawania metodą MIG,
  • Renegate 300 – urządzenie do spawania metodą MMA.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie oraz sprawdzili swoje siły w spawaniu i obsłudze zaawansowanego technicznie sprzętu. Całość poprowadził pan Denis Seidel z firmy ESAB.

Przemysław Borecki
wicedyrektor PCEZ

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap