Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Szkolenie F&F Pabianice

logo FFW czwartek 18 maja 2017 roku na terenie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej odbyło się spotkanie o charakterze szkoleniowym, przeprowadzone przez firmę F&F Pabianice. Spotkanie przeprowadzone zostało dla klas III elo (elektromechanik) i II mm (monter mechatronik), odbywających praktyki zawodowe w PCEZ. Szkolenie dotyczyło zagadnień automatyki domowej i przemysłowej m.in. systemu inteligentnego domu F&Home - w rozwiązaniu przewodowym i radiowym oraz systemu Proxi - zdalnego sterowania Bluetooth Smart.

Czytaj całość

Wycieczka do fabryki silników VW

logo VW wycieczkaDnia 24 marca 2017 roku uczennice i uczniowie z klasy mechanik precyzyjny pod opieką wychowawcy Szymona Ladorskiego byli na wycieczce w fabryce Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Fabryka ta produkuje najnowocześniejsze silniki wysokoprężne. Na miejscu obrabiane są główne podzespoły takie, jak bloki silnika, głowice, wały korbowe, korbowody i zintegrowane moduły wałka rozrządu.

Czytaj całość

Grupa ESAB dla uczniów ZSP

logo ESABW dniu 9 marca 2017 roku młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych wzięła udział w spotkaniu poświęconym produkcji i wykorzystaniu materiałów do spawania i cięcia. Wydarzenie to zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni wspólnie z firmą ESAB. Marka ESAB jest synonimem wiodącej na świecie wiedzy w następujących kluczowych obszarach: urządzenia do ręcznego spawania i cięcia, materiały spawalnicze, automatyzacja spawania, zmechanizowane systemy do cięcia.

Czytaj całość

Projekt Fundacji Rozwoju Talentów i firmy Blum

fundacja rozwoju talentowUczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych wzięli udział w projekcie "Rozwój umiejętności zawodowych przyszłych techników mechaników i techników mechatroników we współpracy z firmą Blum Polska", zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Talentów. W ramach projektu sprawdzono oczekiwania i plany uczniów, a także ich wiedzę merytoryczną w odniesieniu do oczekiwań rynku pracy, a także zorganizowano warsztaty praktyczne prowadzone przez firmę Blum. Zobacz prezentację projektu...

Nowoczesne trendy w spawalnictwie

logo kurs spawanieW dniu 3 marca 2017 roku młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych wzięła udział w spotkaniu poświęconym nowoczesnym trendom w spawalnictwie. Wydarzenie to zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni wspólnie z firmą Fronius - światowym liderem w zakresie technologii i produkcji urządzeń wykorzystywanych w technikach spajania.

Czytaj całość

Wycieczka do fabryki opon Bridgestone Polska

logo fabryka oponW dniu 28 listopada 2016 roku uczniowie klasy II TM (technik mechanik) odbyli wycieczkę, zorganizowaną przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni do fabryki opon Bridgestone Polska w Poznaniu. Zakład zajmuje się produkcją opon do samochodów osobowych. Podczas tej wycieczki młodzież pod opieką nauczycieli: pana Przemysława Boreckiego i pana Zbigniewa Krzewińskiego, miała możliwość pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania zakładu, obiegu dokumentacji technologicznej oraz zapoznała się z procesami produkcji i przetwarzania gumy.

Czytaj całość

Wycieczka do fabryki obrabiarek skrawających DMG MORI

logo DMG16 listopada 2016 roku klasa III TM (technik mechanik) odbyła wycieczkę przedmiotową do fabryki obrabiarek skrawających DMG MORI w Pleszewie. DMG MORI jest obecnie jednym ze światowych liderów w tej dziedzinie. Uczniowie zostali zapoznani z nowoczesnymi technologiami produkcji stosowanymi w przemyśle oraz z prezentacjami przygotowanymi przez czołowych producentów narzędzi skrawających i oprogramowania typu CAD/CAM takimi jak: Renishaw, SANDVIK Coromant, CamDivision czy Haimer.

Czytaj całość

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w klasie patronackiej

inauguracja17 września 2016 roku dwudziestu uczniów klasy pierwszej w zawodzie mechanik precyzyjny rozpoczęło rok szkolny u swoich pracodawców. Ośmioro z nich wraz z rodzicami uczestniczyło w uroczystości, która odbyła się we wrzesińskiej siedzibie firmy Gestamp Polska Sp. z o.o. Kolejna dwunastka gościła na rozpoczęciu w Volkswagen Poznań w Antoninku, gdzie otrzymała swoje pierwsze umowy o pracę.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap