Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

RoboDay 2017

logo RoboDay 2017Dnia 26 maja 2017 roku klasy II TE i III TE (technik elektronik) pod opieką pań Joanny Anielak i Iwony Pawlaczyk wzięły udział w RoboDay 2017, czyli imprezy dla pasjonatów robotyki, na Politechnice Poznańskiej. Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych uczestniczyli w zajęciach, dotyczących m.in. programowania oraz tworzenia układów z bramek logicznych, prowadzonych przez studentów Politechniki Poznańskiej.

W programie było także zwiedzanie Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję poznać zagadnienia związane z produkcją i przetwarzaniem tworzyw sztucznych, a także na żywo zobaczyć proces powstawania gotowych produktów z tych tworzyw. Odwiedzono tam również nowoczesne laboratoria chemiczne.

W tym samym dniu w bibliotece Politechniki Poznańskiej odbył się Dzień Energii zadedykowany wszystkim zainteresowanym szeroko pojętą tematyką energii w aspekcie cywilizacyjnym i nie tylko. Na stoiskach można było zapoznać się z najnowszymi sposobami pozyskiwania energii. Uczniowie mieli także okazje porozmawiać ze starszymi kolegami na temat wybranych kierunków studiów i dalszej kontynuacji nauki na Politechnice Poznańskiej.

Michał Konieczka

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap