Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Technika światłowodowa

logo szkolenie światłowody

W dniach od 28 listopada do 2 grudnia 2016 roku odbyło się szkolenie: Technika Światłowodowa - first step  - teoria, praktyka, pomiary organizowane przez Cellco Institute. Uczestnikami były klasy:  IV TE (technik elektronik), IV TUA (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) oraz II TE (technik elektronik). Warsztaty pozwoliły zgłębić wiedzę na temat z zakresu technologii światłowodowej.

Uczniowie poznali nietypowe kable, złącza oraz adaptery, a na praktycznych warsztatach nauczyli się jak pracować w mufach, wewnątrz przełącznic światłowodowych oraz modułach kasetowych. Poznali obsługę spawarki światłowodowej i wykonywali spawy na różnych typach włókien. Wszystko było oparte w formie inspirujących wykładów, popartych praktycznym treningiem każdego omawianego zagadnienia teoretycznego.

Dzięki temu szkoleniu uczniowie nauczyli się samodzielnie wykonywać instalację okablowania światłowodowego.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap