Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

II miejsce w konkursie "Mam to w BIP-ie"

court watch polskaZespół Szkół Politechnicznych we Wrześni zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Mam to w BIP-ie", monitorującym dostępność Biuletynów Informacji Publicznej dla osób niewidomych i słabowidzących. Indywidualnie najlepsze wyniki zajęli uczniowie klas informatycznych: Adrianna Nowakowska i Jacek Nowak z kl. II TI oraz Jan Kaźmierski i Dawid Zieliński z klasy I TAI.

Cel konkursu było sprawdzanie, czy gminne Biuletyny Informacji Publicznej publikują dokumenty w formatach spełniających standard dostępności WCAG 2.0 oraz zachęcenie uczniów do zapoznania się z BIPami i celem ich funkcjonowania. Konkurs miał uświadomić uczestnikom korzyści płynące z dostępu do informacji publicznej i konieczności publikowania dokumentów w formatach umożliwiających korzystanie z nich osobom niewidomym i słabowidzącym. Promował też wykorzystywanie Internetu w celu poszerzania wiedzy, budowania społeczeństwa obywatelskiego i włączania osób niepełnosprawnych do życia publicznego.

W dniu 21 czerwca 2017 roku Zespół Szkół Politechnicznych odwiedził pan Michał Popiela z Fundacji Court Watch Polska - organizatora konkursu, który na ręce pana dyrektora Bogdana Nowaka wręczył okolicznościową statuetkę oraz dyplom, a wyróżniającym się uczniom upominki. Podkreślił również, że inspiracją organizacji konkursu oraz włączenia innych szkół z całej Polski do programu były wcześniejsze działania podejmowane przez Zespołu Szkół Politechnicznych.

Konkurs zorganizowany został pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap