Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

II miejsce w konkursie "Mam to w BIP-ie"

court watch polskaZespół Szkół Politechnicznych we Wrześni zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Mam to w BIP-ie", monitorującym dostępność Biuletynów Informacji Publicznej dla osób niewidomych i słabowidzących. Indywidualnie najlepsze wyniki zajęli uczniowie klas informatycznych: Adrianna Nowakowska i Jacek Nowak z kl. II TI oraz Jan Kaźmierski i Dawid Zieliński z klasy I TAI.

Cel konkursu było sprawdzanie, czy gminne Biuletyny Informacji Publicznej publikują dokumenty w formatach spełniających standard dostępności WCAG 2.0 oraz zachęcenie uczniów do zapoznania się z BIPami i celem ich funkcjonowania. Konkurs miał uświadomić uczestnikom korzyści płynące z dostępu do informacji publicznej i konieczności publikowania dokumentów w formatach umożliwiających korzystanie z nich osobom niewidomym i słabowidzącym. Promował też wykorzystywanie Internetu w celu poszerzania wiedzy, budowania społeczeństwa obywatelskiego i włączania osób niepełnosprawnych do życia publicznego.

W dniu 21 czerwca 2017 roku Zespół Szkół Politechnicznych odwiedził pan Michał Popiela z Fundacji Court Watch Polska - organizatora konkursu, który na ręce pana dyrektora Bogdana Nowaka wręczył okolicznościową statuetkę oraz dyplom, a wyróżniającym się uczniom upominki. Podkreślił również, że inspiracją organizacji konkursu oraz włączenia innych szkół z całej Polski do programu były wcześniejsze działania podejmowane przez Zespołu Szkół Politechnicznych.

Konkurs zorganizowany został pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap