Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Finał IV edycji "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs potyczki informatyczne21 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu IV edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów gimnazjów. Konkurs odbywał się dwuetapowo - w etapie szkolnym 28 lutego 2017 roku brało udział 68 uczniów z gminy Września i Nekla. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej Moodle i obejmował 30 pytań w ciągu 45 minut, których autorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły.

 

Test wyłonił najlepszych jedenastu gimnazjalistów do II etapu:

 1. Michał Pacyna - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 2. Aleksandra Miczuga - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 3. Miłosz Machi - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 4. Jakub Juszkian - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 5. Patryk Kaczmarek - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 6. Jędrzej Staszak - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 7. Jędrzej Mikołajczyk - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 8. Wojciech Lewandowski - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 9. Piotr Jałocha - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 10. Maksymilian Biadasz - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 11. Julia Klechammer - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni

Drugi etap - finał - polegał na rozwiązaniu zadań praktycznych dotyczących: oprogramowania biurowego (wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego), algorytmów (Scratch – interpretowany wizualny język programowania), stron internetowych (HTML) oraz przekształcanie znaczników HTML na Wikitext - język kodu Wikipedii.

Finalistami zostali:
I miejsce - Julia Klechammer
II miejsce - Michał Pacyna
III miejsce - Miłosz Machi

Finaliści i pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie konkursu naszym sponsorom. W tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września, Rady Rodziców przy Zespole Szkół Politechnicznych, Stowarzyszenia Wikimedia Polska,  Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz oraz firm z nami współpracujących: Dimnet Komputery ul. Harcerska 4, PHU Kompleks Grzegorz Krukowski i Wydawnictwa Helion.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom IV edycji konkursu "Potyczki Informatyczne". Podziękowania należą się także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów gimnazjów do V edycji konkursu, już za rok.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap