Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Finał IV edycji "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs potyczki informatyczne21 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu IV edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów gimnazjów. Konkurs odbywał się dwuetapowo - w etapie szkolnym 28 lutego 2017 roku brało udział 68 uczniów z gminy Września i Nekla. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej Moodle i obejmował 30 pytań w ciągu 45 minut, których autorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły.

 

Test wyłonił najlepszych jedenastu gimnazjalistów do II etapu:

 1. Michał Pacyna - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 2. Aleksandra Miczuga - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 3. Miłosz Machi - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 4. Jakub Juszkian - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 5. Patryk Kaczmarek - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 6. Jędrzej Staszak - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 7. Jędrzej Mikołajczyk - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 8. Wojciech Lewandowski - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 9. Piotr Jałocha - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 10. Maksymilian Biadasz - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
 11. Julia Klechammer - Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni

Drugi etap - finał - polegał na rozwiązaniu zadań praktycznych dotyczących: oprogramowania biurowego (wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego), algorytmów (Scratch – interpretowany wizualny język programowania), stron internetowych (HTML) oraz przekształcanie znaczników HTML na Wikitext - język kodu Wikipedii.

Finalistami zostali:
I miejsce - Julia Klechammer
II miejsce - Michał Pacyna
III miejsce - Miłosz Machi

Finaliści i pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie konkursu naszym sponsorom. W tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września, Rady Rodziców przy Zespole Szkół Politechnicznych, Stowarzyszenia Wikimedia Polska,  Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz oraz firm z nami współpracujących: Dimnet Komputery ul. Harcerska 4, PHU Kompleks Grzegorz Krukowski i Wydawnictwa Helion.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom IV edycji konkursu "Potyczki Informatyczne". Podziękowania należą się także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów gimnazjów do V edycji konkursu, już za rok.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap