Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

II miejsce w konkursie "Mam to w BIP-ie"

court watch polskaZespół Szkół Politechnicznych we Wrześni zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Mam to w BIP-ie", monitorującym dostępność Biuletynów Informacji Publicznej dla osób niewidomych i słabowidzących. Indywidualnie najlepsze wyniki zajęli uczniowie klas informatycznych: Adrianna Nowakowska i Jacek Nowak z kl. II TI oraz Jan Kaźmierski i Dawid Zieliński z klasy I TAI. 

Czytaj całość

Ponownie na podium w "IT Szkole"

it szkolaJuż piąty rok Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w programie „IT Szkoła” - internetowym, otwartym programie studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu nauczyciele wykorzystują na swoich lekcjach materiały i kursy informatyczne, a uczniowie uzyskują certyfikaty Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, Polskiej Wszechnicy Informatycznej oraz NASK. Warto podkreślić, że w tym roku nasza szkoła zajęła ponownie III miejsce wśród placówek województwa wielkopolskiego, biorących udział w tym programie.

Programuj u siebie - podsumowanie

programuj u siebieDzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące 9 miesięczny projekt "Programuj u siebie" organizowany przez stowarzyszenie Talent. Podczas spotkania omówione zostały najważniejsze punkty zrealizowane podczas zajęć oraz wyniki konkursów. Najlepsi uczniowie w konkursie ogólnopolskim otrzymali nagrody, które wręczył Starosta Wrzesiński, pan Dionizy Jaśniewicz. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe koszulki i zaświadczenia o uczestnictwie w projekcie.

Czytaj całość

Najlepsi uczniowie w roli nauczyciela

programuj u siebie

W ramach projektu "Programuj u Siebie", realizowanego we współpracy z Fundacją PZU, w okresie od września 2016 do czerwca 2017 roku, w ośmiu ośrodkach, w różnych regionach Polski, odbywały się zajęcia pozalekcyjne rozwijające myślenie algorytmiczne i umiejętności programowania. Jednym z założeń projektu było wybranie najlepszych uczniów, którzy poprowadzą sami zajęcia jako młodzi instruktorzy (pod okiem opiekuna).

 

Czytaj całość

Klasa III TI na Politechnice Poznańskiej

czas zawodowcowW dniach od 8 do 12 maja 2017 roku klasa III TI (technik informatyk) pod opieką panów Bogdana Murawieckiego i Rafała M. Sochy wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość wykonania wielu ćwiczeń związanych ze swoim zawodem. Dokonali instalacji systemów operacyjnych Windows i Linux, tworzyli strony internetowe, spawali światłowody, montowali i konfigurowali tor miedziany oraz dokonywali jego pomiarów.

Czytaj całość

Konkurs z programowania w C/C++ zakończony

programuj u siebie

W ramach projektu „Programuj u Siebie”, realizowanego we współpracy z Fundacją PZU, w okresie od września 2016 do czerwca 2017 roku, w 8 ośrodkach, w różnych regionach Polski, odbywają się zajęcia pozalekcyjne rozwijające myślenie algorytmiczne i umiejętności programowania. Dla uczniów przygotowane zostały także konkursy lokalne oraz konkursy ogólnopolskie z zadaniami programistycznymi, o różnym stopniu trudności.

Czytaj całość

Finał IV Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

olimpiada informatologicznaZakończyła się kolejna olimpiada dotycząca mediów - Olimpiada Bibliologiczna i Informatologiczna - organizowana przez Uniwersytet Łódzki. Celem współzawodnictwa było m.in. rozbudzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowań związanych z książką, informacją, kulturą czytelniczą i biblioteką. Finał odbył się 24 kwietnia 2017 roku w Łodzi.

Czytaj całość

Finał VI Olimpiady Medialnej

Olimpiada MedialnaW dniach 7-8 kwietnia 2017 r. w Warszawie, odbył się finał VI Olimpiady Medialnej, organizowanej przez Fundację Nowe Media, wspólnie z partnerami naukowymi: Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tematem przewodnim konkursu była "Polska w mediach, media w Polsce". Wśród tegorocznych finalistów olimpiady znalazł się Adam Marciniak, uczeń klasy III TI (technik informatyk) Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni.

Czytaj całość

Ogólnopolski konkurs z programowania w C++

miniatura PUS

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku w ramach projektu "Programuj u siebie" odbyła się pierwsza runda ogólnopolskiego konkursu z programowania w języku C++. W ciągu niespełna trzech godzin uczniowie musieli zmierzyć się z trzema zadaniami z algorytmiki. Konkurs składa się z dwóch etapów - drugi i ostatni etap odbędzie się 22 kwietnia. Na wyniki końcowe składa się suma punktów z obu części konkursu (w pierwszym etapie można było uzyskać maksymalnie 300 punktów). Po pierwszym etapie na pierwszym miejscu z maksymalną liczbą punktów znalazło się sześć osób (troje to uczniowie ZSP Września).

Czytaj całość

Po pierwszej części finału Olimpiady Medialnej

olimpiada medialnaW marcu 2017 roku odbyła się pierwsza część finału Olimpiady Medialnej, której organizatorem jest Fundacja Nowe Media, wspólnie z partnerami naukowymi: Uniwersytetem SWPS i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Najwyższą liczbę punktów w tej części uzyskał Adam Marciniak, uczeń klasy III TI (technik informatyk) z Zespołu Szkół Politechnicznych. Już w dniach 7-8 kwietnia 2017 roku w Warszawie, odbędzie się ostateczna rozgrywka, z udziałem 24 najlepszych uczniów z całej Polski. Adamowi życzymy powodzenia!

Konkurs z programowania w C/C++

programuj u siebie

23 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs z programowania C/C++. W konkursie udział wzięło 19 osób. Uczniowie zmierzyli się z 10 zadaniami z algorytmiki, które należało rozwiązać w ciągu 2 godzin. Za każde zadanie można było otrzymać maksymalnie 100 punktów.

 

Czytaj całość

Programuj u siebie - konkurs

programuj u siebie

W ramach projektu "Programuj u siebie", w którym biorą udział uczniowie klasy I TI odbędzie się drugi konkurs lokalny, podsumowujący zdobyte umiejętności z programowania w języku C++. Konkurs odbędzie się 23 marca 2017 roku w naszej szkole. Będzie on również sesją "rozgrzewkową" przed dwuetapowym konkursem ogólnopolskim organizowanym przez Stowarzyszenie "Talent". 

Czytaj całość

Finał IV edycji "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs potyczki informatyczne21 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu IV edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów gimnazjów. Konkurs odbywał się dwuetapowo - w etapie szkolnym 28 lutego 2017 roku brało udział 68 uczniów z gminy Września i Nekla. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej Moodle i obejmował 30 pytań w ciągu 45 minut, których autorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły.

Czytaj całość

Patronat Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych

pttimeKolejnym patronem tegorocznej edycji konkursu dla gimnazjalistów "Potyczki Informatyczne" jest Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych, działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Towarzystwo skupia naukowców z wielu ośrodków akademickich w kraju. Istnieje od 1995 roku i zajmuje się najnowszymi technologiami oraz mediami edukacyjnymi, a także prowadzi działania w zakresie technologii kształcenia i pedagogiki medialnej. Prezesem organizacji jest prof. zw. dr hab. Wacław Strykowski. Więcej o towarzystwie...

Patronat Stowarzyszenia Wikimedia Polska

wikimedia polskaPatronat nad "Potyczkami Informatycznymi", konkursem dla gimnazjalistów organizowanym przez Zespół Szkół Politechnicznych, objęło Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Głównym celem organizacji jest wyrównywanie szans w dostępie do wiedzy. Najbardziej znanym projektem, którym zajmuje się stowarzyszenie, jest Wikipedia - wielojęzyczna encyklopedia internetowa działająca w oparciu o zasadę otwartej treści - uznawana za największy projekt edukacyjny na świecie. W jej ramach już od 7 lat uczniowie naszej szkoły realizują "Wikiprojekt Powiat wrzesiński".  Więcej o stowarzyszeniu...

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap