Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Bezpieczne wakacje

logo BHP wakacjePo dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów zbliża się tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Będzie to czas zabawy, nowych przygód i wypoczynku. Korzystając z wolnego czasu nie zapominajcie o Waszym bezpieczeństwie. Należy zwrócić uwagę na zagrożenia podczas wakacji aby po ich zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

Wszystkich Rodziców, Opiekunów i Uczniów zachęcam do zapoznania się z poniższymi stronami internetowymi na których można znaleźć wiele interesujących i potrzebnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w czasie wypoczynku:

 • wypoczynek.men.gov.pl na stronie internetowej można sprawdzić organizatora wyjazdy w specjalnej internetowej bazie. Znajdują się tam wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku;
 • men.gov.pl na stronie internetowej można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku;
 • bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu, otrzymają Państwo informację, czy autokar z którego chcecie Państwo skorzystać ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową;
 • polakzagranica.msz.gov.pl;
 • odyseusz.msz.gov.pl na stronie internetowej można dokonać rejestracji wyjazdu za granicę dzięki temu służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa.

Wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych:

Natomiast na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Warto zapamiętać ważne telefony:

 • 112 - telefon alarmowy służb ratowniczych,
 • 997 - telefon alarmowy Policji,
 • 998 - telefon alarmowy Straży Pożarnej,
 • 999 - telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego,
 • 601 100 100 - telefon alarmowy WOPR,
 • 985 lub 601 100 300 - górski numer ratunkowy,
 • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap