Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Bezpieczne wakacje

logo BHP wakacjePo dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów zbliża się tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Będzie to czas zabawy, nowych przygód i wypoczynku. Korzystając z wolnego czasu nie zapominajcie o Waszym bezpieczeństwie. Należy zwrócić uwagę na zagrożenia podczas wakacji aby po ich zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

Wszystkich Rodziców, Opiekunów i Uczniów zachęcam do zapoznania się z poniższymi stronami internetowymi na których można znaleźć wiele interesujących i potrzebnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w czasie wypoczynku:

 • wypoczynek.men.gov.pl na stronie internetowej można sprawdzić organizatora wyjazdy w specjalnej internetowej bazie. Znajdują się tam wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku;
 • men.gov.pl na stronie internetowej można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku;
 • bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu, otrzymają Państwo informację, czy autokar z którego chcecie Państwo skorzystać ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową;
 • polakzagranica.msz.gov.pl;
 • odyseusz.msz.gov.pl na stronie internetowej można dokonać rejestracji wyjazdu za granicę dzięki temu służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa.

Wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych:

Natomiast na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Warto zapamiętać ważne telefony:

 • 112 - telefon alarmowy służb ratowniczych,
 • 997 - telefon alarmowy Policji,
 • 998 - telefon alarmowy Straży Pożarnej,
 • 999 - telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego,
 • 601 100 100 - telefon alarmowy WOPR,
 • 985 lub 601 100 300 - górski numer ratunkowy,
 • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap