Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Zajęcia dotyczące przemocy rówieśniczej i zachowań agresywnych

logo PomocPrzemoc to nie tylko siniaki, podbite oczy, czy zadrapania. Przemoc to również rany psychiczne, które goją się bardzo długo. Ofiary przemocy dźwigają ciężki bagaż negatywnych doświadczeń i emocji - wstydu, poczucia winy, smutku, lęku, żalu, gniewu, rozpaczy, poczucia niesprawiedliwości, poczucia niższości, upokorzenia. Ofiary przemocy czują się wyalienowane, nierozumiane, boją się kontaktów z ludźmi, nie wychodzą z inicjatywą z obawy przed kompromitacją i wyśmianiem.

Coraz częściej słyszymy w mediach, telewizji, czytamy w prasie o przemocy czy agresywnych, często wręcz brutalnych zachowaniach wśród młodzieży. Świadkowie przemocy często nie wiedzą, jak zareagować. Najczęściej nie robią nic, bo boją się, że również oni będą nękani i prześladowani. Sprawcy przemocy wzrastają w siłę, wykorzystując coraz bardziej wyrafinowane formy agresji, wchodzą w konflikt z prawem i tracą jakiekolwiek poczucie odpowiedzialności za własne czyny.

Skąd biorą się takie zachowania? Człowiek przeciwko człowiekowi? Jak reagować będąc świadkiem przemocy? Na te i na wiele innych pytań pedagog szkolny próbował znaleźć odpowiedź przeprowadzając zajęcia dotyczące przemocy rówieśniczej i zachowań agresywnych z młodzieżą Zespołu Szkół Politechnicznych.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap