Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wymiana młodzieży - Wolfenbüttel 2017

logowyminana24 kwietnia 2017 roku 20-osobowa, grupa uczniów z klas pierwszych (I TI, I TAI, I TE, I TB oraz I TEK) wraz z opiekunami panią Lidią Kostrzewą oraz panem Witoldem Michalakiem wyjechała na spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami, w ramach współpracy między naszą szkołą, a Carl-Gotthard-Langhans-Schule z Wolfennbüttel w Niemczech. Projekt wspiera od wielu lat Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. W tym roku głównym miejscem naszego pobytu było schronisko Jugendherberge w Braunschweigu.

We wtorek 25 kwietnia spędziliśmy już w Wolfenbüttel, na wspólnym zapoznaniu się z młodzieżą z grupy niemieckiej, a następnie zwiedzaniu szkoły oraz podziwianiu zabytków architektury miasta. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym grillowaniem na terenie szkoły.

W środę byliśmy z oficjalną wizytą u pana starosty Wolfenbüttel, który po serdecznym powitaniu opowiedział nam o powiecie. Następnie obejrzeliśmy krótki film nakręcony przez tamtejszą młodzież o ich życiu w Niemczech. Nie zabrakło też dyskusji na aktualne tematy. Popołudnie to wizyta w Wolfsburgu, a dokładnie w Autostadt, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć salony samochodowe wszystkich marek należących do koncernu Volkswagen. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie fabryki Volkswagena, gdzie zostaliśmy zapoznani z etapami produkcyjnymi modeli Touran i Tiguan.

W kolejnym dniu czekała na nas największa atrakcja, czyli pobyt w parku rozrywki Heide Park w Soltau, gdzie można było spróbować swoich sił na przeróżnych, ekstremalnych kolejkach.

W piątek przed południem, w ramach gry miejskiej, poznaliśmy starówkę miasta Braunschweig, a po obiedzie w szkole w Wolfenbüttel wraz z naszymi niemieckimi kolegami i koleżankami pracowaliśmy nad prezentacjami multimedialnymi, których tematem przewodnim był nasz pobyt w Niemczech.

W sobotę 29 kwietnia pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Teraz przez najbliższy tydzień będziemy oczekiwać dnia 8 maja, kiedy to nasi niemieccy koledzy przyjadą do Wrześni.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap