Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wymiana młodzieży - Wolfenbüttel 2017

logowyminana24 kwietnia 2017 roku 20-osobowa, grupa uczniów z klas pierwszych (I TI, I TAI, I TE, I TB oraz I TEK) wraz z opiekunami panią Lidią Kostrzewą oraz panem Witoldem Michalakiem wyjechała na spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami, w ramach współpracy między naszą szkołą, a Carl-Gotthard-Langhans-Schule z Wolfennbüttel w Niemczech. Projekt wspiera od wielu lat Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. W tym roku głównym miejscem naszego pobytu było schronisko Jugendherberge w Braunschweigu.

We wtorek 25 kwietnia spędziliśmy już w Wolfenbüttel, na wspólnym zapoznaniu się z młodzieżą z grupy niemieckiej, a następnie zwiedzaniu szkoły oraz podziwianiu zabytków architektury miasta. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym grillowaniem na terenie szkoły.

W środę byliśmy z oficjalną wizytą u pana starosty Wolfenbüttel, który po serdecznym powitaniu opowiedział nam o powiecie. Następnie obejrzeliśmy krótki film nakręcony przez tamtejszą młodzież o ich życiu w Niemczech. Nie zabrakło też dyskusji na aktualne tematy. Popołudnie to wizyta w Wolfsburgu, a dokładnie w Autostadt, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć salony samochodowe wszystkich marek należących do koncernu Volkswagen. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie fabryki Volkswagena, gdzie zostaliśmy zapoznani z etapami produkcyjnymi modeli Touran i Tiguan.

W kolejnym dniu czekała na nas największa atrakcja, czyli pobyt w parku rozrywki Heide Park w Soltau, gdzie można było spróbować swoich sił na przeróżnych, ekstremalnych kolejkach.

W piątek przed południem, w ramach gry miejskiej, poznaliśmy starówkę miasta Braunschweig, a po obiedzie w szkole w Wolfenbüttel wraz z naszymi niemieckimi kolegami i koleżankami pracowaliśmy nad prezentacjami multimedialnymi, których tematem przewodnim był nasz pobyt w Niemczech.

W sobotę 29 kwietnia pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Teraz przez najbliższy tydzień będziemy oczekiwać dnia 8 maja, kiedy to nasi niemieccy koledzy przyjadą do Wrześni.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap