Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

1 TI w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu

logo PowidzW dniu 20 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 1 TI (technik informatyk) wraz z wychowawcą panem Witoldem Michalakiem oraz panem Pawłem Grześkowiakiem wyjechali na wycieczkę do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego do Powidza. W programie wycieczki było zwiedzanie terenów lotniska wojskowego w Powidzu. Dzięki uprzejmości szefa sztabu pana ppłk. Jacka Liszewskiego, który jednocześnie był naszym opiekunem na terenie lotniska, mogliśmy zobaczyć hangary, w których znajdowały się samoloty transportowe Herkules.

Każdy uczeń miał możliwość zobaczyć samolot z bliska, jak również usiąść za sterami. Bardzo ciekawym punktem zwiedzania była spadochroniarnia, w której zostaliśmy zapoznani z całym wyposażeniem ratowniczym, jaki znajduje się na pokładzie samolotów transportowych zarówno dla załogi jak i pasażerów. Tam również mogliśmy zobaczyć jak działa spadochron. Kolejnymi miejscami jakie zobaczyliśmy to obiekt lotniczej straży pożarnej, w którym zostaliśmy zapoznani z wyposażeniem pojazdów gaśniczych. Następnie zwiedziliśmy warsztat naprawczy silników lotniczych, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć budowę takiego silnika, jak również zobaczyliśmy metodę sprawdzania szczelności oraz działania mechanizmów śmigła. Kolejnym punktem zwiedzania była wieża kontroli lotów - najważniejsze miejsce na lotnisku. Podczas pobytu na wieży mieliśmy okazję obserwować start dwóch samolotów transportowych Herkules. Ostatnim miejscem jakie zobaczyliśmy był hangar ze śmigłowcami, gdzie spotkaliśmy się również z weteranem, który brał udział w trzech misjach wojskowych. Po blisko czterogodzinnym zwiedzaniu na sam koniec czekała na nas miła niespodzianka - każdy z uczestników wycieczki otrzymał pamiątkowe zdjęcie jakie było zrobione na początku zwiedzania przy Herkulesie.

Serdeczne podziękowania należą się panu ppłk. Jackowi Liszewskiemu, który poświęcił nam czas, zapoznał ze specyfiką pracy w bazie lotniczej i umożliwił zobaczenie miejsc na co dzień niedostępnych.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap