Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wiek podeszły ma swoje prawa

creoW marcu odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu Wolontariat z Klasą. Na pierwszych warsztatach uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu mogli porozmawiać o starości, zastanowić się nad problemami, z jakimi borykają się osoby w podeszłym wieku. Wolontariusze obejrzeli film „Drogi dwudziestoletni”, który pokazał im, że osoby starsze nie są skazane na samotność i izolację, ale mogą korzystać z różnych form aktywności, które są dla nich dostępne – jak np. Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Późniejsze spotkanie dotyczyło tzw. „Skafandra Starości”. Każdy z wolontariuszy mógł założyć specjalnie przygotowany „strój” – kamizelkę, obciążenia na nadgarstki i kolana, specjalne okulary zawężające pole widzenia. Wszystko to miało na celu „wejście” w sytuację starszych osób i odczucie tego, co odczuwają oni sami – kłopoty z chodzeniem, wzrokiem, słuchem.

Uczniowie mieli także okazję do założenia specjalnej rękawiczki, która symulowała chorobę Parkinsona, typową dla wieku podeszłego i zobaczyć, jak trudno jest podpisać się chorującym osobom.

 

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap