Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wiek podeszły ma swoje prawa

creoW marcu odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu Wolontariat z Klasą. Na pierwszych warsztatach uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu mogli porozmawiać o starości, zastanowić się nad problemami, z jakimi borykają się osoby w podeszłym wieku. Wolontariusze obejrzeli film „Drogi dwudziestoletni”, który pokazał im, że osoby starsze nie są skazane na samotność i izolację, ale mogą korzystać z różnych form aktywności, które są dla nich dostępne – jak np. Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Późniejsze spotkanie dotyczyło tzw. „Skafandra Starości”. Każdy z wolontariuszy mógł założyć specjalnie przygotowany „strój” – kamizelkę, obciążenia na nadgarstki i kolana, specjalne okulary zawężające pole widzenia. Wszystko to miało na celu „wejście” w sytuację starszych osób i odczucie tego, co odczuwają oni sami – kłopoty z chodzeniem, wzrokiem, słuchem.

Uczniowie mieli także okazję do założenia specjalnej rękawiczki, która symulowała chorobę Parkinsona, typową dla wieku podeszłego i zobaczyć, jak trudno jest podpisać się chorującym osobom.

 

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap