Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Erasmus+ pierwsze spotkanie międzynarodowe w Bretanii

erasmusW dniach od 5 do 11 marca 2017 r. grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z panią Sonią Chałupniczak oraz panią Anną Adam gościła w Lycee Frédéric Ozanam w Cesson Sevigne we Francji. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Erasmus+ „European House Actually Created by the Students”. Udział Zespołu Szkół Politechnicznych w projekcie obejmuje trzy kierunki: budownictwo, architekturę krajobrazu, elektrykę/elektronikę z wykorzystaniem energii odnawialnych.

Językiem komunikacyjnym projektu jest język angielski. Oprócz naszych uczniów i gospodarzy, w spotkaniu wzięły udział szkoły z Niemiec, Hiszpanii oraz Czech. Celem pierwszej mobilności było przedstawienie rezultatów badań, które wcześniej mieli przeprowadzić uczestnicy. Dotyczyły one wykorzystania materiałów i roślin typowych w poszczególnych krajach, w zakresie ww. kierunków. Nasi uczniowie zapoznali pozostałych uczestników z efektami swojej pracy, a także przybliżyli im kierunki nauczane w ZSP. Przedstawione przez nich informacje, razem z wiadomościami zaprezentowanymi przez pozostałe grupy, stanowiły bazę do wstępnych ustaleń co do projektu europejskiego domu przyszłości, który ma być finalnym produktem.

Końcowym zadaniem podczas mobilności było zaprojektowanie domu dla rodziny z dwójką dzieci. Zadanie to było realizowane w grupach międzynarodowych i dało możliwość uczniom doskonalenia umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Przyjęty projekt będzie stanowił bazę do dalszych prac.

Jedną z atrakcji były niewątpliwie odwiedziny placu budowy domu wykonanego z materiału „i-pack”. Każdy element tego materiału ma postać kostki zrobionej ze sprasowanych warstw kartonów, zabezpieczonych materiałem izolacyjnym. „I-pack” jest często wykorzystywany w budowie domów, których właściciele cenią sobie ekologię.

Ponadto, uczniowie mieli możliwość zwiedzić Rennes, Mont St Michel oraz St Malo.

GALERIA

 

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap