Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Erasmus+ pierwsze spotkanie międzynarodowe w Bretanii

erasmusW dniach od 5 do 11 marca 2017 r. grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z panią Sonią Chałupniczak oraz panią Anną Adam gościła w Lycee Frédéric Ozanam w Cesson Sevigne we Francji. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Erasmus+ „European House Actually Created by the Students”. Udział Zespołu Szkół Politechnicznych w projekcie obejmuje trzy kierunki: budownictwo, architekturę krajobrazu, elektrykę/elektronikę z wykorzystaniem energii odnawialnych.

Językiem komunikacyjnym projektu jest język angielski. Oprócz naszych uczniów i gospodarzy, w spotkaniu wzięły udział szkoły z Niemiec, Hiszpanii oraz Czech. Celem pierwszej mobilności było przedstawienie rezultatów badań, które wcześniej mieli przeprowadzić uczestnicy. Dotyczyły one wykorzystania materiałów i roślin typowych w poszczególnych krajach, w zakresie ww. kierunków. Nasi uczniowie zapoznali pozostałych uczestników z efektami swojej pracy, a także przybliżyli im kierunki nauczane w ZSP. Przedstawione przez nich informacje, razem z wiadomościami zaprezentowanymi przez pozostałe grupy, stanowiły bazę do wstępnych ustaleń co do projektu europejskiego domu przyszłości, który ma być finalnym produktem.

Końcowym zadaniem podczas mobilności było zaprojektowanie domu dla rodziny z dwójką dzieci. Zadanie to było realizowane w grupach międzynarodowych i dało możliwość uczniom doskonalenia umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Przyjęty projekt będzie stanowił bazę do dalszych prac.

Jedną z atrakcji były niewątpliwie odwiedziny placu budowy domu wykonanego z materiału „i-pack”. Każdy element tego materiału ma postać kostki zrobionej ze sprasowanych warstw kartonów, zabezpieczonych materiałem izolacyjnym. „I-pack” jest często wykorzystywany w budowie domów, których właściciele cenią sobie ekologię.

Ponadto, uczniowie mieli możliwość zwiedzić Rennes, Mont St Michel oraz St Malo.

GALERIA

 

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap