Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Obóz ze świetną pogodą i świetnymi nastrojami

DSC 0096Grupa uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych już po raz dwunasty z rzędu wzięła udział w obozie rowerowo-kajakowo-żeglarskim. W tym roku uczestnikom zdecydowanie sprzyjały warunki pogodowe. Był wiatr potrzebny do żeglowania, było też słońce niezbędne do plażowania. Terenem, na którym zrealizowano wszystkie zajęcia tradycyjnie było już Jezioro Powidzkie i Powidzki Park Krajobrazowy. Bazą wypadową dla wszystkich podejmowanych działań był Pensjonat Bogdanka w Przybrodzinie.

Czytaj całość

Sprawni jak żołnierze

logo zolnierzeDnia 1 maja 2016 roku w strzelnicy LOK odbyło się zakończenie Ligi Strzeleckiej. Od września do kwietnia zawodnicy spotykali się w niedziele rywalizując w strzelaniu z karabinka sportowego. Wszystkich spotkań było osiem. W oficjalnym zakończeniu Ligi Strzeleckiej uczniowie z ZSP drużynowo zdobyli pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj całość

Turniej trójek siatkarskich rozstrzygnięty

logo siatkaW środę, 13 kwietnia 2016 roku rozegrano fazę finałową turnieju siatkarskich trójek, w którym uczestniczyły zespoły mieszane (w każdym składzie musiała być przynajmniej jedna dziewczyna). Tak jak i w ubiegłym roku zwycięzcą rywalizacji okazał się zespół KS Chocz.

Czytaj całość

Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych rozstrzygnięte

logo przelaj 2Pierwszy raz mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych na dystansie 1000 m zostały zorganizowane na terenach ogródków działkowych znajdujących się przy ul. Ogrodowej. Celem zawodów było wyłonienie ze szkoły najlepszych zawodników do rywalizacji w Indywidualnych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatu, które odbędą się 22 kwietnia 2016 roku.

Czytaj całość

Piłkarze ZSP najlepsi

PN reprezentacja ZSP 2015 16Piłkarska reprezentacja ZSP okazała się najlepsza podczas Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. Politechnicy złote medale zdobyli jak najbardziej zasłużenie, wysoko pokonując wszystkich swoich przeciwników. Zawody przeprowadzono na boisku Zespołu Szkół Politechnicznych w dniu 11 kwietnia 2016 roku. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu. Grano systemem każdy z każdym. Kolejność meczów ustalono po przeprowadzeniu losowania.

Czytaj całość

Turniej trójek siatkarskich po pierwszej fazie

PS klasowe mistrz ZSPW środę 6 kwietnia 2016 roku rozegrano pierwszą fazę turnieju siatkarskich trójek, w którym uczestniczą zespoły mieszane (w każdym składzie musi być przynajmniej jedna dziewczyna). Ostatecznie grano w dwóch grupach po trzy drużyny, systemem każdy z każdym. Awans do fazy finałowej wywalczyły po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

Czytaj całość

Ruszają zapisy do Szkolnej Ligi Piłki Nożnej

Pn MS 2014Do poniedziałku, 11 kwietnia 2016 roku można zgłaszać drużyny do udziału w Szkolnej Lidze Piłki Nożnej ZSP. Drużyny (4+1) mogą składać się z dowolnych uczniów wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych. Mecze rozgrywane będą po zakończeniu lekcji. System rozgrywek zależny będzie od liczby zgłoszonych drużyn. Zebranie organizacyjne i losowanie grup odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2016 roku o godz. 10.20 w sali do tenisa stołowego. Organizatorami turnieju jest pan Robert Czerniak i pan Przemysław Trubacz.

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

logo przelajPrzesunięte z jesieni Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych na dystansie 1000 m odbędą się 13 kwietnia 2016 roku. Uczestnicy znajdujący się już na liście startowej i inni chętni do współzawodnictwa proszeni są o potwierdzenia udziału u nauczycieli wychowania fizycznego.

Czytaj całość

Nowe stroje sportowe dla reprezentacji ZSP

nowe stroje sportoweDzięki firmie NOWBUD szkolne reprezentacje sportowe wzbogaciły się o komplet nowych strojów. Na potrzeby prowadzenia lekcji wychowania fizycznego zakupiono również oznaczniki z numerami. Firma NOWBUD to firma, której główną domeną działalności jest przede wszystkim budowa i sprzedaż mieszkań na własność. Firma zajmuje się także produkcją betonu towarowego i prefabrykatów żelbetowych.

Czytaj całość

Turniej trójek siatkarskich przygotowany

logo siatkowkaW czwartek, 10 marca 2016 roku ustalono system przeprowadzenia turnieju siatkarskich trójek oraz dokonano losowania grup. Gry turniejowe rozpoczną się w środę, 6 kwietnia 2016 roku. Przedstawiciele drużyn proszeni są jeszcze o dostarczenie organizatorom nazw pod którymi będą występować.

Czytaj całość

Zapisy do siatkarskiego turnieju trójek mieszanych rozpoczęte

PS Mistrz trojek mieszanychRozpoczynamy zapisy do turnieju piłki siatkowej trójek mieszanych. Zespoły muszą składać się z trzech zawodników, w tym obowiązkowo przynajmniej jednej dziewczyny. W jednym zespole mogą być uczniowie z różnych klas. Mecze rozgrywane będą na połowie szerokości boiska do siatkówki. Zapraszamy do zapisywania drużyn u nauczycieli wychowania fizycznego. Zgłoszenia drużyn można dokonywać do 7 marca 2016 roku. Ustalenie systemu rozgrywek i losowanie grup nastąpi 7 marca o godzinie 10:20. W sali do tenisa stołowego.

Wyrewolwerowani Rewolwerowcy wygrali!

trojkiJuż po raz siódmy podczas ferii zimowych na parkietach Zespołu Szkół Politechnicznych odbył się Turniej "Trójek" w koszykówkę. W meczu finałowym zespół Wyrewolwerowani Rewolwerowcy wygrali 3:0 (11:3, 11:8, 11:6) z drużyną Drem Team. Turniej zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego pan Maciej Głowacki.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap