IX Sejmik Szkół Karpackich

logo sejmikW dniach 25-27 września 2015 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w IX Sejmiku Szkół Karpackich w Mińsku Mazowieckim i w Warszawie. Delegację stanowił poczet sztandarowy: Anna Kaźmierowska, Edyta Jaskuła i Adam Chołuj oraz opiekunowie: pani Marlena Czyż i pan Jacek Pluta. Podróż przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze. Pan Jacek Pluta dbał o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wyprawy.

W piątek wieczorem miało miejsce uroczyste otwarcie obrad Sejmiku w Gimnazjum nr 1 w Mińsku Mazowieckim, a następnie miłe spotkania w dobrze znanym gronie Rodziny Karpackiej.

Uroczystość uświetnił występ młodzieżowego chóru Garnizonu Dęblin. W sobotę obrady zostały przeniesione, zgodnie z planem, do Warszawy, do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie spotkaliśmy się z kombatantami i z  gościem honorowym Panią Anną Marią Anders, córką generała Władysława Andersa. Po oficjalnej części odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wieczorem nastąpiło kolejne spotkanie uczestników sejmiku pod pomnikiem Bitwy o Monte Cassino, gdzie zaprezentowały się wszystkie zaproszone poczty sztandarowe. Sejmik zakończył się w niedzielę w Mińsku Mazowieckim mszą św. i złożeniem kwiatów pod pomnikiem generała Andersa.

GALERIA