Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Delegacja Zespołu Szkół Politechnicznych na Monte Cassino

logo Monte Cassino"Są bitwy, na które nie pada pył zapomnienia.
Bierze je na swoje skrzydła legenda
i zanosi do narodowego pamiątek kościoła.
Do nich należy właśnie bitwa o Monte Cassino." (gen. Władysław Anders)
Na zaproszenie ministra Jana Józefa Kasprzyka - Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, delegacja Zespołu Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni wzięła udział w uroczystych obchodach 72. rocznicy Bitwy o Monte Cassino.

Czytaj całość

Finał Supermaturzysty z wiedzy o społeczeństwie

logo WOS11 grudnia 2015 roku braliśmy udział w finale Supermaturzysty z wiedzy o społeczeństwie. Ponownie tę edycję zorganizowała szkoła w Nowym Folwarku. Jak zwykle było miło i serdecznie. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Bosacka, Lidia Bednarek, Angelika Piękna, Wiktoria Walkowiak z klasy II TEK (technik ekonomista) i maturzyści Bogusz Podemski z IV TE (technik elektronik), Mikołaj Adamczewski, Patryk Kołtun z IV ATI (technik informatyk). Młodzież zmagała się z arkuszem zawierającym pytania z zakresu społeczeństwa, państwa i prawa. Wszyscy poradzili sobie doskonale z tym wyzwaniem. Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie.

Czytaj całość

Wykłady z historii najnowszej Polski

logo historiaW poniedziałek 28 września 2015 roku zainaugurowaliśmy kolejny rok współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej IPN Poznań. Tradycyjnie były to wykłady z historii najnowszej Polski, w których uczestniczyły klasy I TEK (technik ekonomista) i I TI (technik informatyk). Nasz stały wykładowca pan Jarosław Burchardt przybliżył młodzieży tematy:

  • A jednak wojna,
  • Propaganda w czasach PRL-u.

Czytaj całość

IX Sejmik Szkół Karpackich

logo sejmikW dniach 25-27 września 2015 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w IX Sejmiku Szkół Karpackich w Mińsku Mazowieckim i w Warszawie. Delegację stanowił poczet sztandarowy: Anna Kaźmierowska, Edyta Jaskuła i Adam Chołuj oraz opiekunowie: pani Marlena Czyż i pan Jacek Pluta. Podróż przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze. Pan Jacek Pluta dbał o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wyprawy.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap