Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

X Dzień Międzynarodowy

10 dzien miedzynarodowy8 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się dziesiąta edycja projektu "Dzień Międzynarodowy". W tym roku hasłem przewodnim była nauka i technika. Uczniowie przygotowali w różnych formach informacje na temat naukowców i wynalazków z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Zwiedzający stoiska na parterze w nowym budynku mogli m.in. rozwiązać quizy z historii wynalazków, zmierzyć się z zagadkami logicznymi po niemiecku, spróbować swoich sił na mini torze wyścigowym, przekonać się na własne oczy, co to jest non-Newtonian fluid oraz dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o magnetyzmie i innych zjawiskach fizycznych i chemicznych. A to wszystko po niemiecku i angielsku, bo taka jest idea tego projektu.

Po pierwsze, aby o rzeczach ciekawych mówić w językach obcych, a po drugie, aby to uczniowie uczyli swoich kolegów i prezentowali im swoje umiejętności. Duże zainteresowanie budziły dwa urządzenia skonstruowane przez Eryka Czerniaka, Jakuba Kultermana oraz Kamila Wolniewicza, uczniów klasy II TE (technik elektronik). Pierwsze z nich to przełącznik akustyczny – klaskacz, a drugie to maszyna Rube Goldberga, w której ruch kolejnych kulek odbywał się tylko po udzieleniu poprawnej odpowiedzi w quizie o wynalazkach.

W tym dniu podsumowaliśmy również konkursy z języka niemieckiego i angielskiego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pana dyrektora Bogdana Nowaka, który podkreślił, że znajomość języków obcych to prawdziwy skarb i umiejętność, o którą coraz częściej pytają pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem naszych uczniów i absolwentów.

A oto lista laureatów.

JĘZYK ANGIELSKI

Konkurs leksykalno-gramatyczny
I miejsce - Emilia Pęczak - kl. II TEK (technik ekonomista)
II miejsce - Jakub Łępecki - kl. III BTI (technik informatyk)
III miejsce - Sławomir Szewczyk - kl. IV BTI (technik informatyk)

Konkurs wieczy o krajach angielskiego obszaru językowego
I miejsce - Anna Mielcarek - kl. II TB (technik budownictwa)
II miejsce - Krzysztof Stachnik - kl. III TUA 
III miejsce - Eryk Kosmala - kl. II TI (technik informatyk)

Konkurs głośnego czytania w języku angielskim
I miejsce - Wojciech Grzegorek - kl. I TE (technik elektronik)
II miejsce - Mateusz Chmielewski - kl. I TI (technik informatyk)
III miejsce - Aleksandra Biniaś - kl. I TI (technik informatyk)

Dyktando w języku angielskim
I miejsce Filip Ulanowski- kl. I TI (technik informatyk)
II miejsce Kacper Olejniczak - kl. III BTI (technik informatyk)
III miejsce Jakub Mikołajczewski - kl. III ATI (technik informatyk)

JĘZYK NIEMIECKI

Konkurs Języka Niemieckiego "Deutsch macht Spass"
I miejsce - Szymon Domżalski - kl. IV TE (technik elektronik)
II miejsce - Albert Nowicki - kl. IV IV TE (technik elektronik)
III miejsce - Marek Szumiński - kl. III ATI (technik informatyk)

Konkurs krajoznawczy
I miejsce - Wojciech Skorupski - kl. II TE (technik elektronik)
II miejsce - Jakub Zawodny - kl. I TEK (technik ekonomista)
III miejsce - Weronika Kulesza - kl. III TB (technik budownictwa)

Konkurs "Piękne czytanie w języku niemieckim"
I miejsce - Natalia Kubiaczyk - kl. I TEK (technik ekonomista)
II miejsce - Milena Kwiatkowska - kl. II TEK (technik ekonomista)

Dyktando w języku niemieckim
I miejsce - Marek Szumiński - kl. III ATI (technik informatyk)
II miejsce - Wojciech Skorupski - kl. II TE (technik elektronik)
III miejsce - Marta Pluta - kl. III TEK (technik ekonomista)

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap