Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Gość z Wielkiej Brytanii

logo school13 października 2015 roku, na zaproszenie pani Honoraty Olejniczak,  naszą szkołę odwiedził specjalny gość - pani Jane Vickers. Przyjechała do nas z Droitwich Spa i razem z uczniami naszej szkoły miała okazję poznać miasto oraz zobaczyć, jak wyglądają lekcje prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni.

Jej wizyta rozpoczęła się lekcją angielskiego z klasami: I TI i III TUA, przygotowaną i prowadzoną przez panią Katarzynę Graczyk. Nasz gość brał w niej czynny udział, dlatego też uczniowie mieli możliwość obycia się z akcentem rodowitej Angielki. Atmosfera była luźna, a uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Jane opowiedziała trochę o sobie. Dowiedzieliśmy się, że pracuje jako technik informatyk w Heart of Worcestershire College w Worcester, lecz zanim jej kariera rozwinęła się w tym kierunku, była... szefem kuchni! Następnie nasz gość miał możliwość wzięcia udziału w lekcji informatyki. Pan Rafał M. Socha, razem z klasą I TI, starali się, by Jane czuła się komfortowo w ich towarzystwie oraz oczywiście, z racji jej wykształcenia, poprosili o pomoc przy montażu napędów optycznych i instalacji systemów. Głównym punktem programu była wycieczka po Wrześni, przygotowana przez klasę III BTI oraz nauczycieli panią Katarzynę Graczyk oraz panią Honoratę Olejniczak. Uczniowie oprowadzili Angielkę po mieście, a wszystkie informacje na temat mijanych obiektów przekazywane były w języku angielskim.

Po wyczerpującym, 2-godzinnym spacerze, zmęczeni dotarliśmy do szkoły, by od razu udać się na zajęcia z architektury krajobrazu. Pani Liliana Sull płynnie z języka polskiego przeszła na angielski, a uczniowie, nieco zdziwieni niecodzienną zmianą, starali się dotrzymać jej kroku. Jane miała okazję obejrzeć prezentacje różnych typów ogrodów i jak się okazało, całkiem nieźle zna się na roślinach.

Pobyt Jane Vickers w naszej szkole można uznać za udany. Uczniowie nie kryli swojej fascynacji gościem zza granicy, jak i również Jane okazywała swoje zainteresowanie wszystkim, co mieliśmy jej do pokazania. Miejmy nadzieję, że jeszcze nas kiedyś odwiedzi.

Autor tekstu: Katarzyna Nowak, kl. III BTI
Autor zdjęć: Dominika Spławska, kl. III BTI

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap