Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Konkurs Głośnego Czytania

union jack pixabay cc0W dniu 23 maja 2016 roku w Zespole Szkół nr 1, przy ul. Kosynierów we Wrześni, odbył się etap międzyszkolny Konkursu Głośnego Czytania w Języku Angielskim, Francuskim i Hiszpańskim. Uczniowie biorący w nim udział prezentowali wybrany przez siebie tekst na dowolny temat. Tekst musiał zawierać część monologową i dialogową. ZSP reprezentowany był przez Wojciecha Grzegorka z kl. I TE (technik elektronik), którego interpretacja przygotowanego tekstu spodobała się jury na tyle, iż jednogłośnie przyznano mu pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą jest wyjazd do Garbsen (Niemcy), na finałowy etap międzynarodowy.

Wymiana młodzieży z CGLS w Wolfenbüttel

wolfenbuttel18 kwietnia 2016 roku kolejna, tym razem 15-osobowa, grupa uczniów z klasy I TEK (technik ekonomista) i klasy I TE (technik elektronik) wyjechała na spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami w ramach współpracy między naszą szkołą, a Carl-Gotthard-Langhans-Schule z Wolfennbüttel w Niemczech. Projekt wspiera od wielu lat Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Po południu dotarliśmy do przepięknie położonego Jugendherberge (schroniska młodzieżowego) w Goslar. Miasto położone jest u podnóża gór Harzu, na które rozciągał się przepiękny widok z naszych okien.

Czytaj całość

X Dzień Międzynarodowy

10 dzien miedzynarodowy8 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się dziesiąta edycja projektu "Dzień Międzynarodowy". W tym roku hasłem przewodnim była nauka i technika. Uczniowie przygotowali w różnych formach informacje na temat naukowców i wynalazków z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Zwiedzający stoiska na parterze w nowym budynku mogli m.in. rozwiązać quizy z historii wynalazków, zmierzyć się z zagadkami logicznymi po niemiecku, spróbować swoich sił na mini torze wyścigowym, przekonać się na własne oczy...

Czytaj całość

Marzycielska Poczta

pocztaW lutym i marcu 2016 roku uczniowie z klasy I AI (technik informatyk), II TB (technik budownictwa) oraz III ATI (technik informatyk) brali udział w akcji Marzycielska Poczta, która polegała na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci z całej Polski. Marzycielska Poczta narodziła się w 2009 roku, aby dodawać dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom mnóstwo otuchy, a samym piszącym dużo satysfakcji. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.marzycielskapoczta.pl.

Czytaj całość

Najlepsi z języka niemieckiego pojadą do Berlina

brandenburger tor pixabay cc015 marca 2016 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego we Wrześni odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom VII edycji konkursów z języka niemieckiego, organizowanych w ramach projektu "Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej". Wśród najlepszych znalazło się czworo uczniów z naszej szkoły, którzy w nagrodę pojadę na wycieczkę do Berlina ufundowaną przez Starostwo Powiatowe we Wrześni.

Czytaj całość

Konkurs głośnego czytania po angielsku

logo czytanie konkurs3 marca 2016 roku odbył się w szkole konkurs głośnego czytania po angielsku, w którym wzięło udział 9 uczniów wytypowanych i przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego. Komisja w składzie: pani Katarzyna Graczyk, pani Katarzyna Waszak oraz pani Honorata Olejniczak wysłuchały fragmentu powieści "Portret Doriana Graya", którego autorem jest Oscar Wild.

Czytaj całość

"Zielona Szkoła" w hiszpańskim Lloret de Mar

logo zielona szkolaZapraszamy na "Zieloną Szkołę" w Lloret de Mar, w Hiszpanii, która odbędzie się w terminie od 30 września do 9 października 2016 roku. Koszt uczestnictwa wynosi 1.595 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona - w wyjeździe może wziąć udział 44 uczniów - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na wyjazd przyjmują do końca lutego 2016 roku, z wpłatą 200 zł, panie: Aneta Sarbinowska-Murawiecka, Katarzyna Graczyk oraz Honorata Olejniczak. Szczegóły poznasz tutajWypoczywaj i ucz się angielskiego!

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

union jack pixabay cc0W "Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych" wzięło udział 29 uczniów z 13 różnych klas. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą kultury, historii oraz geografii krajów, gdzie językiem urzędowym jest angielski. Najlepiej poradzili sobie: I miejsce - Anna Mielcarek kl. II TB (technik budownictwa), II miejsce - Krzysztof Stachnik kl. III TUA, III miejsce - Eryk Kosmala kl. II TI (technik informatyk). Gratulujemy!

Konkurs Leksykalno-Gramatyczny Języka Angielskiego

union jack pixabay cc0W Konkursie Leksykalno-Gramatycznym Języka Angielskiego wzięło udział 45 osób. Uczniowie zmagali się z różnym typem zadań - słowotwórstwo, parafrazy, test wyboru, tłumaczenia fragmentów zdań. Trzy najlepsze wyniki należą do: 1 miejsce - Emilia Pęczak kl. II TEK (technik ekonomista), 2 miejsce - Jakub Łępecki kl. III BTI (technik informatyk), 3 miejsce - Sławomir Szewczyk kl. IV BTI (technik informatyk). Gratulujemy!

„Deutsch macht Spass”- etap szkolny

serce logoW najbliższy czwartek, 10 grudnia 2015 roku, w sali 108, o godz. 10.00 rozpocznie się szkolny etap Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch macht Spass”. Uczestnicy konkursu będą się zmagać z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu leksyki i gramatyki języka niemieckiego. Życzymy powodzenia!

 

Konkursy Halloween w ZSP

halloween30 października 2015 roku odbył się w szkole konkurs związany z kulturą Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na dużej przerwie wybrano najciekawiej przebrane osoby, zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami. Na lekcjach języka angielskiego uczniom przybliżono także zwyczaje związane z tym dniem.

Czytaj całość

Halloween w ZSP

halloween29 i 30 października 2015 roku na lekcjach języka angielskiego nauczyciele przybliżą zwyczaj Halloween oraz zorganizują następujące konkursy: konkurs na najciekawiej wyciętą dynię (uczniowie chcący wziąć udział w konkursie wycinają dynię według własnego pomysłu i przynoszą do biblioteki szkolnej do czwartku 29 października), konkurs na najciekawsze przebranie (każda klasa wybiera najciekawiej przebrane osoby, które zbierają się w piątek 30 października na dużej przerwie przy pokoju nauczycielskim, gdzie będą oceniane przez komisję). Przewidziano nagrody!!!

Gość z Wielkiej Brytanii

logo school13 października 2015 roku, na zaproszenie pani Honoraty Olejniczak, naszą szkołę odwiedził specjalny gość - pani Jane Vickers. Przyjechała do nas z Droitwich Spa w Wielkiej Brytanii i razem z uczniami naszej szkoły miała okazję poznać miasto oraz zobaczyć, jak wyglądają lekcje prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni.

Czytaj całość

Wpłaty na wyjazd w ramach wymiany młodzieży

heideparkInformujemy, że wpłaty całej kwoty lub pierwszej raty (150 zł) na wyjazd do Niemiec w ramach wymiany młodzieży z CGLS w Wolfenbüttel można dokonać do poniedziałku 19 października 2015 roku u pani Magdaleny Kosteckiej. Zostały jeszcze dwa wolne miejsca! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap