Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Konkurs Głośnego Czytania

union jack pixabay cc0W dniu 23 maja 2016 roku w Zespole Szkół nr 1, przy ul. Kosynierów we Wrześni, odbył się etap międzyszkolny Konkursu Głośnego Czytania w Języku Angielskim, Francuskim i Hiszpańskim. Uczniowie biorący w nim udział prezentowali wybrany przez siebie tekst na dowolny temat. Tekst musiał zawierać część monologową i dialogową. ZSP reprezentowany był przez Wojciecha Grzegorka z kl. I TE (technik elektronik), którego interpretacja przygotowanego tekstu spodobała się jury na tyle, iż jednogłośnie przyznano mu pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą jest wyjazd do Garbsen (Niemcy), na finałowy etap międzynarodowy.

Wymiana młodzieży z CGLS w Wolfenbüttel

wolfenbuttel18 kwietnia 2016 roku kolejna, tym razem 15-osobowa, grupa uczniów z klasy I TEK (technik ekonomista) i klasy I TE (technik elektronik) wyjechała na spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami w ramach współpracy między naszą szkołą, a Carl-Gotthard-Langhans-Schule z Wolfennbüttel w Niemczech. Projekt wspiera od wielu lat Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Po południu dotarliśmy do przepięknie położonego Jugendherberge (schroniska młodzieżowego) w Goslar. Miasto położone jest u podnóża gór Harzu, na które rozciągał się przepiękny widok z naszych okien.

Czytaj całość

X Dzień Międzynarodowy

10 dzien miedzynarodowy8 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się dziesiąta edycja projektu "Dzień Międzynarodowy". W tym roku hasłem przewodnim była nauka i technika. Uczniowie przygotowali w różnych formach informacje na temat naukowców i wynalazków z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Zwiedzający stoiska na parterze w nowym budynku mogli m.in. rozwiązać quizy z historii wynalazków, zmierzyć się z zagadkami logicznymi po niemiecku, spróbować swoich sił na mini torze wyścigowym, przekonać się na własne oczy...

Czytaj całość

Marzycielska Poczta

pocztaW lutym i marcu 2016 roku uczniowie z klasy I AI (technik informatyk), II TB (technik budownictwa) oraz III ATI (technik informatyk) brali udział w akcji Marzycielska Poczta, która polegała na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci z całej Polski. Marzycielska Poczta narodziła się w 2009 roku, aby dodawać dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom mnóstwo otuchy, a samym piszącym dużo satysfakcji. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.marzycielskapoczta.pl.

Czytaj całość

Najlepsi z języka niemieckiego pojadą do Berlina

brandenburger tor pixabay cc015 marca 2016 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego we Wrześni odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom VII edycji konkursów z języka niemieckiego, organizowanych w ramach projektu "Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej". Wśród najlepszych znalazło się czworo uczniów z naszej szkoły, którzy w nagrodę pojadę na wycieczkę do Berlina ufundowaną przez Starostwo Powiatowe we Wrześni.

Czytaj całość

Konkurs głośnego czytania po angielsku

logo czytanie konkurs3 marca 2016 roku odbył się w szkole konkurs głośnego czytania po angielsku, w którym wzięło udział 9 uczniów wytypowanych i przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego. Komisja w składzie: pani Katarzyna Graczyk, pani Katarzyna Waszak oraz pani Honorata Olejniczak wysłuchały fragmentu powieści "Portret Doriana Graya", którego autorem jest Oscar Wild.

Czytaj całość

"Zielona Szkoła" w hiszpańskim Lloret de Mar

logo zielona szkolaZapraszamy na "Zieloną Szkołę" w Lloret de Mar, w Hiszpanii, która odbędzie się w terminie od 30 września do 9 października 2016 roku. Koszt uczestnictwa wynosi 1.595 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona - w wyjeździe może wziąć udział 44 uczniów - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na wyjazd przyjmują do końca lutego 2016 roku, z wpłatą 200 zł, panie: Aneta Sarbinowska-Murawiecka, Katarzyna Graczyk oraz Honorata Olejniczak. Szczegóły poznasz tutajWypoczywaj i ucz się angielskiego!

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

union jack pixabay cc0W "Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych" wzięło udział 29 uczniów z 13 różnych klas. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą kultury, historii oraz geografii krajów, gdzie językiem urzędowym jest angielski. Najlepiej poradzili sobie: I miejsce - Anna Mielcarek kl. II TB (technik budownictwa), II miejsce - Krzysztof Stachnik kl. III TUA, III miejsce - Eryk Kosmala kl. II TI (technik informatyk). Gratulujemy!

Konkurs Leksykalno-Gramatyczny Języka Angielskiego

union jack pixabay cc0W Konkursie Leksykalno-Gramatycznym Języka Angielskiego wzięło udział 45 osób. Uczniowie zmagali się z różnym typem zadań - słowotwórstwo, parafrazy, test wyboru, tłumaczenia fragmentów zdań. Trzy najlepsze wyniki należą do: 1 miejsce - Emilia Pęczak kl. II TEK (technik ekonomista), 2 miejsce - Jakub Łępecki kl. III BTI (technik informatyk), 3 miejsce - Sławomir Szewczyk kl. IV BTI (technik informatyk). Gratulujemy!

„Deutsch macht Spass”- etap szkolny

serce logoW najbliższy czwartek, 10 grudnia 2015 roku, w sali 108, o godz. 10.00 rozpocznie się szkolny etap Konkursu Języka Niemieckiego „Deutsch macht Spass”. Uczestnicy konkursu będą się zmagać z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu leksyki i gramatyki języka niemieckiego. Życzymy powodzenia!

 

Konkursy Halloween w ZSP

halloween30 października 2015 roku odbył się w szkole konkurs związany z kulturą Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na dużej przerwie wybrano najciekawiej przebrane osoby, zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami. Na lekcjach języka angielskiego uczniom przybliżono także zwyczaje związane z tym dniem.

Czytaj całość

Halloween w ZSP

halloween29 i 30 października 2015 roku na lekcjach języka angielskiego nauczyciele przybliżą zwyczaj Halloween oraz zorganizują następujące konkursy: konkurs na najciekawiej wyciętą dynię (uczniowie chcący wziąć udział w konkursie wycinają dynię według własnego pomysłu i przynoszą do biblioteki szkolnej do czwartku 29 października), konkurs na najciekawsze przebranie (każda klasa wybiera najciekawiej przebrane osoby, które zbierają się w piątek 30 października na dużej przerwie przy pokoju nauczycielskim, gdzie będą oceniane przez komisję). Przewidziano nagrody!!!

Gość z Wielkiej Brytanii

logo school13 października 2015 roku, na zaproszenie pani Honoraty Olejniczak, naszą szkołę odwiedził specjalny gość - pani Jane Vickers. Przyjechała do nas z Droitwich Spa w Wielkiej Brytanii i razem z uczniami naszej szkoły miała okazję poznać miasto oraz zobaczyć, jak wyglądają lekcje prowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni.

Czytaj całość

Wpłaty na wyjazd w ramach wymiany młodzieży

heideparkInformujemy, że wpłaty całej kwoty lub pierwszej raty (150 zł) na wyjazd do Niemiec w ramach wymiany młodzieży z CGLS w Wolfenbüttel można dokonać do poniedziałku 19 października 2015 roku u pani Magdaleny Kosteckiej. Zostały jeszcze dwa wolne miejsca! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap