Naprawdę… wiedzą więcej o ubezpieczeniach społecznych

zusWe wtorek 26 kwietnia 2016 roku w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Do konkursu przystąpiło 19 tys. uczniów z 550 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 16 najlepszych drużyn, po jednej z każdego regionu. Województwo wielkopolskie reprezentowały uczennice klasy maturalnej technik ekonomista Zespołu Szkół Politechnicznych: Aneta Pankros, Paulina Machińska i Natalia Dąbek.

Opiekunem i mentorem zdolnych uczennic jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych pani Małgorzata Głowacka.

Otwierając galę finałową konkursu prezes ZUS, pani prof. Gertruda Uścińska mówiła: "gratuluję Wam wszystkim, że doszliście aż tu, do finału konkursu. Gratuluję olbrzymiej wiedzy, której niestety w naszym społeczeństwie brakuje, a przecież ta wiedza jest w naszym życiu niezbędna, tak jak niezbędne są ubezpieczenia społeczne. Cieszę się, że Wy możecie tę wiedzę szerzyć".

Po trzech turach zmagań rozgrywki obejmującej pytania wielokrotnego wyboru z zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego uczennice naszej szkoły znalazły się na III miejscu w Polsce. Dziewczynom serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki, bo matura coraz bliżej!

GALERIA