Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Laureatka olimpiady - zna się na innowacjach!

olimpiada innowacjiW dniach 10-12 czerwca 2016 roku, w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie, odbyła się III edycja Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Wiktoria Walkowiak uczennica klasy II TEK (technik ekonomista) reprezentowała okręg Wielkopolska Północna i zdobyła ostatecznie V miejsce oraz tytuł laureata olimpiady. Gratulujemy!

Naprawdę… wiedzą więcej o ubezpieczeniach społecznych

zusWe wtorek 26 kwietnia 2016 roku w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Do konkursu przystąpiło 19 tys. uczniów z 550 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 16 najlepszych drużyn, po jednej z każdego regionu. Województwo wielkopolskie reprezentowały uczennice klasy maturalnej technik ekonomista Zespołu Szkół Politechnicznych: Aneta Pankros, Paulina Machińska i Natalia Dąbek.

Czytaj całość

Targi Pracy 2016

targi pracyW środę 20 kwietnia 2016 roku odbyły się w Zespole Szkół Politechnicznych Targi Pracy i V Forum Szkół i Pracodawców. Targi skierowane były do uczniów naszej szkoły i jej absolwentów. Pracodawcy mogli zaprezentować oferty pracy, porozmawiać z kandydatami o ich oczekiwaniach, umiejętnościach, kompetencjach i warunkach zatrudnienia. Odwiedzający Targi Pracy mieli okazję dowiedzieć się, jak dziś wygląda sytuacja na rynku pracy we Wrześni i w okolicy.

Czytaj całość

Wycieczka do Łodzi

wycieczka lodzKlasa III TEK (technik ekonomista) pod opieką pani Anny Adam i wychowawczyni pani Magdaleny Kosteckiej udała się na wycieczkę krajoznawczą do Łodzi. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała i zmagaliśmy się z przeraźliwym zimnem i deszczem, to z pewnością był to bardzo interesujące pobyt, głównie dzięki fantastycznemu przewodnikowi, panu Filipowi Jasieczkowi. Rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem do zwiedzania miasta i projekcją filmu "Zagubiony kwartał", a następnie udaliśmy się do Muzeum Miasta Łodzi mieszczącego się w Pałacu Poznańskiego.

Czytaj całość

Ignorantia iuris nocet - eliminacje okręgowe Olimpiady Prawniczej

logo prawoUczennice klas technik ekonomista: Lidia Bednarek, Katarzyna Bosacka, Angelika Piękna, Wiktoria Walkowiak, Olga Konieczna uczestniczyły w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Celem olimpiady jest podniesienie świadomości prawnej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, kształtowanie postaw szacunku dla prawa oraz propagowanie kultury prawnej.

Czytaj całość

Okręgowe Eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B

olimpiada innowacjiDnia 5 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu odbyły się okręgowe eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Organizatorem eliminacji był Wielkopolski Klub Techniki i Racjonalizacji w Poznaniu, pod patronatem Urzędu Patentowego w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Czytaj całość

Wynalazczość i innowacje w szkole - eliminacje szkolne

olimpiada innowacjiW Zespole Szkół Politechnicznych odbyły się szkolne eliminacje do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Uczestnicy otrzymali 30 pytań testowych (z zakresu prawa własności przemysłowej i historii wynalazków) oraz 2 zadania praktyczne, polegające na sporządzeniu opisu projektu wynalazczego i wykazaniu praktycznej umiejętności stosowania przepisów własności przemysłowej.

Czytaj całość

O ubezpieczeniach społecznych wiedzą wszystko!

logo lekcja ZUSDnia 14 marca 2016 roku uczennice klasy IV TEK (technik ekonomista): Natalia Dąbek, Paulina Machińska i Aneta Pankros wygrały etap okręgowy ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pt. "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Dziewczyny pokonały 19 zespołów z Wielkopolski rozwiązując test wielokrotnego wyboru z zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez zasiłki chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych.

Czytaj całość

Marzec miesiącem eliminacji okręgowych!

ekonomistaJuż w marcu zostaną rozstrzygnięte okręgowe etapy aż trzech konkursów o tematyce ekonomicznej. Pierwsze zmagania czekają uczniów klasy IV TEK (technik ekonomista): Paulinę Machińską, Anetę Pankros, Artura Grabarka i Krzysztofa Sokołowskiego, którzy walczyć będą 3 marca 2016 roku w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Dnia 9 marca 2016 roku, tym razem uczennice klasy 3 TEK (technik ekonomista): Monika Sobczak, Marta Pluta, Katarzyna Pokora, Agnieszka Grześkowiak i Weronika Wolniewicz powalczą w II etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Czytaj całość

Eliminacje Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

logo prawoDnia 2 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Handlu i Usług odbędą się okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. W olimpiadzie uczestniczyło prawie trzy tysiące uczniów z całej Polski, do II etapu zakwalifikowało się 530 osób. ZSP reprezentować będą uczennice Lidia Bednarek, Katarzyna Bosacka, Olga Konieczna, Angelika Piękna i Wiktoria Walkowiak (technik ekonomista).

Czytaj całość

Scenariusz lekcji - poszukiwanie pracy - CV, LM

logo publikacjaWszystkie oferty pracy kończą się prośbą o przesłanie "CV", "CV i listu motywacyjnego", "dokumentów aplikacyjnych" lub po prostu "aplikacji". Jeżeli pracodawca prosi o przesłanie aplikacji lub dokumentów aplikacyjnych, to o ile nie wspomina o innych dokumentach, należy przesłać mu CV z listem motywacyjnym.

Scenariusz do pobrania kliknij tutaj!

Czytaj całość

XI Olimpiady Przedsiębiorczości

olimpiada przedsiebiorczosciDnia 3 grudnia 2015 roku odbył się szkolny etap XI Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność.” Uczniowie klasy IV TEK (technik ekonomista) A. Pankros, P. Machińska, A. Grabarek i K. Sokołowski zmagali się z testem 50 pytań jednokrotnego wyboru z obszaru przedsiębiorczości i zmiennego hasła olimpiady. Do etapu okręgowego według podanych przez organizatorów progów szacunkowych udało się zakwalifikować całej czwórce. Gratulacje i powodzenie w dalszych zmaganiach!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

logo prawoDnia 2 grudnia 2015 roku odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, która jest objęta patronatem Ministra Sprawiedliwości. Zagadnienia dotyczą następujących dziedzin nauki: wiedza o społeczeństwie, historia państwa i prawa, prawoznawstwo, prawa człowieka, prawo konstytucyjne, prawo cywilne, prawo karne i prawo gospodarcze.

Czytaj całość

Lex Master

logo LEXDnia 26 listopada 2015 roku odbył się drugi etap konkursu wiedzy prawniczej. Część pierwszą stanowił test składający się ze 100 pytań z Konstytucji RP, kodeksu cywilnego, kodeksu karnego, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej i ustawy o dowodach osobistych. Do części drugiej zakwalifikowało się 100 najlepszych uczestników w tym Szymon Andrzejewski i Wiktoria Walkowiak z kl. II TEK (technik ekonomista). Zadaniem uczniów było opisać spółkę cywilną, umowę o pracę i zlecenia oraz wykazać się znajomością przepisów dotyczących referendum ogólnokrajowego. Gratulacje!

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

logo lekcja ZUSDnia 16 listopada 2015 roku odbył się I etap konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie klasy III i IV TEK (technik ekonomista) zmagali się z testem 20 pytań wielokrotnego wyboru na temat ubezpieczeń społecznych. Do II etapu zakwalifikowały się trzy uczennice klasy IV TEK (technik ekonomista): Natalia Dąbek, Paulina Machińska i Aneta Pankros. Gratulacje i powodzenie w dalszych zmaganiach!

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap