Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Nowoczesne techniki spajania

logo spajania

W dniu 24 listopada 2015 roku młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych wzięła udział w spotkaniu poświęconym nowoczesnym technikom spajania. Wydarzenie to zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni wspólnie z firmą Fronius - światowym liderem w zakresie technologii, jak i głównym graczem na rynkach europejskich w sektorze spawalnictwa.

Uczniowie kierunku technik mechanik zostali zapoznani z najnowszymi trendami dotyczącymi branży spajania, a także z zastosowaniem produktów firmy Fronius w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnicy poznali symulator procesu spawania - Fronius Virtual Welding. Tak zwany "duch", czyli "wirtualny nauczyciel", wskazuje optymalną prędkość spawania, odstęp od elementu oraz kąt ustawienia palnika spawalniczego, jaki należy utrzymać. Barwne sygnały na ekranie, zgodne z zasadą sygnalizacji świetlnej, oraz realistyczne odgłosy spawania pokazują aktualny stan, jak też wszystkie odchylenia lub prawidłowe czynności. "Początkujący spawacz" uczy się rzemiosła krok po kroku, bez nadmiernego obciążenia, a ponadto zyskuje wyczucie techniczne w zakresie ustawień parametrów. Dzięki tej przemyślanej pod względem dydaktycznym strukturze można zapewnić zawsze taką samą jakość kształcenia. Oprócz tego urządzenia prezentowano sprzęt do spawania metodami MAG, MIG, TIG stosowanymi w przemyśle motoryzacyjnym w produkcji maszyn i pojazdów.

Uczniowie zostali zaproszeni do sprawdzenia swoich sił w spawaniu, co też z chęcią uczynili. Zainteresowanie było bardzo duże - każdy chciał popracować na ultranowoczesnym sprzęcie. W planach PCEZ kolejne wydarzenia z udziałem innowacyjnych firm ze światowego szczebla.

Przemysław Borecki
wicedyrektor PCEZ we Wrześni

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms