Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Szkolenie firmy Kreisel

kreiselW dniu 20 maja 2016 roku na warsztatach budowlanych odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę Kreisel. W szkoleniu wzięła udział klasa II TB (technik budownictwa). Uczniowie pracowali z dwuwarstwowymi tynkami cementowo-wapiennymi. W przerwie technologicznej odbył się wykład teoretyczny. Młodzież wykazująca się dużym zainteresowaniem została nagrodzona.

Czytaj całość

Szkolenie firmy Knauf

knaufW dniu 8 oraz 15 kwietnia 2016 roku odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę Knauf. W szkoleniu wzięła udział młodzież z klasy II TB (technik budownictwa). Zajęcia obejmowały część teoretyczną i praktyczną. Uczniowie zapoznali się z materiałami firmy Knauf tj. emulsjami gruntującymi oraz suchymi zaprawami gipsowymi. W praktyce wykonywali tynki ręczne gipsowe Goldband, stosowane wewnątrz budynków. Serdecznie dziękujemy firmie Knauf za przeprowadzenie szkolenia oraz za dostarczenie nieodpłatnie materiałów do ćwiczeń.

Czytaj całość

Cekol na pracowni technologii budownictwa

cekolFirma Cekol to bardzo silna i rozpoznawalna marka w Polsce, znana zarówno osobom profesjonalnie zajmującym się remontami i wykańczaniem wnętrz, jak i klientom indywidualnym. W dniu 1 kwietnia 2016 roku, kolejny już raz, uczniowie klasy II TB (technik budownictwa) mogli gościć przedstawicieli przedsiębiorstwa w ramach zajęć z pracowni technologii budownictwa. Przeprowadzili oni krótki wykład teoretyczny, a następnie w praktyce przy udziale uczniów, pokazywali wykorzystywanie materiałów produkowanych przez Cekol. Szkolenie dotyczyło głównie umiejętności z zakresu wykonywania tynków.

Eliminacje okręgowe XXIX OWiUB

logo OWIUBKolejny już raz uczniowie naszej szkoły brali udział w okręgowych eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Odbyły się one w Bydgoszczy 5 marca 2016 roku w miłej i koleżeńskiej atmosferze rywalizacji. Trzymamy kciuki za Patrycję Banaś, Annę Dzienniak, Martę Kołodzińską i Dawida Lenartowicza z klasy IV TB (technik budownictwa) oraz Małgorzatę Kapelę z klasy II TB (technik budownictwa).

Szkolenie i pokaz dla budowlańców z ZSP

logo budowa domu19 lutego 2016 roku w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyło się szkolenie dla uczniów klasy II TB (technik budownictwa) z Zespołu Szkół Politechnicznych. Zajęcia przeprowadził pan Przemysław Dorogusz z firmy Xella Polska sp. z o.o. W ramach szkolenia omówiona została technologia budowy domu z materiałów Ytong. Przeprowadzona została prezentacja budowy ścian z bloczków komórkowych, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie. Omówiono oraz pokazano sposoby cięcia bloczków Ytong oraz wykonywania rowków pod zbrojenie.

Czytaj całość

Budma 2016

budma 2016Tradycyjnie w lutym uczniowie z klasy II i III TB (technik budownictwa) zwiedzali Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma. Podczas targów prezentowało się ponad tysiąc wystawców. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z bogatą ofertą firm branży budowlanej, między innymi z takich krajów jak: Białoruś, Czechy, Estonia, Francja, Gruzja, Holandia, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rosja, Turcja Ukraina oraz Wielka Brytania.

Czytaj całość

Pracownia technologii budownictwa

pracownia budownictwaPracownia technologii budownictwa to zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie technikum budowlanego zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne na egzaminie zawodowym z kwalifikacji B.18. "Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich". Uczniowie podczas 6 godzin zajęć wykonują zadania w małych grupach, które następnie są oceniane. Murowane są kominy, murki, łuki, naroża ścian itp. Zajęcia w takiej formie są bardzo lubiane przez młodzież.

Czytaj całość

Kiermasz ozdób świątecznych

kiermaszW ramach grantu edukacyjnego "Moje pasje" uczniowie klasy I i II technik budownictwa wykonywali bombki, kartki świąteczne, torby na prezenty, stroiki oraz inne ozdoby bożonarodzeniowe. Prace można było obejrzeć i zakupić podczas kiermaszu świątecznego zorganizowanego we współpracy z uczniami klas technik architektury krajobrazu. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, za co serdecznie dziękujemy.

Czytaj całość

Lider systemów stropowych w PCEZ we Wrześni

logo liderW dniu 11 grudnia 2015 roku w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni odbyło się sympozjum z udziałem firmy Konbet - liderem wśród producentów systemów stropowych z ponad 25-letnią tradycją, z największą ofertą systemów stropowych w Polsce. W spotkaniu udział wzięły klasy II i III kierunku technik budownictwa z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni.

Czytaj całość

Mikołaje też potrafią murować

mikolaje budujaDnia 18 grudnia 2015 roku odbyły się ostatnie zajęcia przed Świętami Bożego Narodzenia z pracowni technologii budownictwa. W tym dniu zajęcia wyglądały trochę inaczej niż zwykle. Uczniowie jak Mikołaje mieli na głowach założone czerwone czapki i podzieleni na grupy brali udział w różnych konkurencjach i konkursach. Do wygrania było dużo atrakcyjnych nagród. Podczas jednego z konkursów udało się stworzyć bardzo ciekawe i całkiem ładne choinki z cegieł. Jak widać wyobraźnia na pracowni też się przydaje.

Czytaj całość

Etap szkolny XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

olimpiada wiedzy i umiejetnosci budowlanych miniaturkaW wtorek 24 listopada 2015 roku został przeprowadzony etap szkolny XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W eliminacjach szkolnych udział wzięło 19 uczniów z klas I, II, III i IV klas technik budownictwa. Do etapu okręgowego, który odbędzie się w sobotę 5 marca 2016 roku w Bydgoszczy zakwalifikowali się: Anna Dzienniak - kl. IV TB, Marta Kołodzińska - kl. IV TB, Patrycja Banaś - kl. IV TB, Dawid Lenartowicz - kl. IV TB i Małgorzata Kapela - kl. II TB. Całej piątce serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach okręgowych.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap