Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2017

emcbJak co roku w październiku odbywa się europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni - European Cyber Security Month. Kampania realizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). W trakcie zajęć z informatyki, które realizowane są w klasach pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia oraz w klasach II zasadniczej szkoły zawodowej, uczniowie wezmą udział w specjalnych lekcjach, które przybliżą im te zagadnienia.

Na podium w "IT Szkole"

it szkolaJuż czwarty rok Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w programie „IT Szkoła” - internetowym, otwartym programie studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu nauczyciele wykorzystują na swoich lekcjach materiały i kursy informatyczne, a uczniowie uzyskują certyfikaty Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, Polskiej Wszechnicy Informatycznej oraz NASK. Warto podkreślić, że w tym roku nasza szkoła zajęła III miejsce wśród placówek województwa wielkopolskiego, biorących udział w tym programie.

Na rzecz bezpieczeństwa w Internecie

oknrzbdwiZespół Szkół Politechnicznych przystąpił do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie. Koalicja istnieje przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawnej Fundacja Dzieci Niczyje). Koalicja jest inicjatywą skupiającą organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jej celem jest jak najszersze upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, przede wszystkim wśród najmłodszych internautów.

RoboDay 2016

logo RoboDay 2016Dnia 19 maja 2016 roku młodzież z klas I TI, I TAI i II TI (technik informatyk) pod opieką pana Pawła Grześkowiaka i pana Grzegorza Ordana brała udział w XI edycji projektu RoboDay 2016 - najfajniejszej imprezy dla fanów robotów typu Line Follower.

Zapraszamy do odwiedzenia FB i polubienia - kliknij tutaj!

Czytaj całość

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "TIK?-TAK!"

logo test TIKZ okazji obchodów 35-lecia, Polskie Towarzystwo Informatyczne przygotowało specjalną edycję gry TIK?-TAK! (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!), w której udział może wziąć każdy, nie tylko uczniowie! Tegoroczna edycja gry TIK?-TAK! nosi nazwę: "Ogólnopolski Test Informatyczny" (OTI). Test dostępny będzie on-line przez cały tydzień od 16 do 22 maja 2016 roku (przez całą dobę). Szczegóły na stronie internetowej lub facebooku. Zapraszamy do gry - kliknij!

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

logo sdspUczniowie klas I technik informatyk Zespołu Szkół Politechnicznych włączyli się w obchody, ustawionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych na 17 maja, Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego (ang. World Information Society Day). Tegoroczne hasło, "Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych", realizowane jest na całym świecie poprzez eksponowanie innowacyjnych obszarów rozwoju ICT, mających szczególne znaczenie dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Uczniowie zapoznali się z innowacjami w zakresie informatyki oraz powstającymi w tej dziedzinie start-up'ami, które mogą być inspiracją dla ich przyszłej działalności zawodowej.

Warsztaty grafiki komputerowej

logo grafika kompW dniu 16 maja 2016 roku, gościliśmy w naszej szkole prof. Marka Bannatyne’a wraz z grupą studentów z Indiana University Purdue University Indianapolis - IUPUI (USA), w ramach warsztatów grafiki komputerowej, które adresowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pan profesor specjalizuje się w grafice komputerowej. Od wielu lat współpracuje on z Wyższą Szkołą Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, w której pełni obowiązki profesora wizytującego.

Czytaj całość

Wideokonferencja "Podstawy relacyjnego modelu danych"

wwsi2W czwartek 14 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się wideokonferencja pt. "Świat w tabelach czyli podstawy relacyjnego modelu danych" prowadzona przez mgr inż. Andrzeja Ptasznika - wykładowcę Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. W konferencji uczestniczyli uczniowie klas III TI oraz IV TI. Było to drugie spotkanie organizowane w tej formie w ramach programu IT Szkoła. W konferencji udział wzięło około 25 szkół z całej Polski.

Reaktywacja ZSPTV

DSC_3377b.jpgZaczęło się! Uczniowie naszej szkoły postanowili reaktywować szkolną telewizję "ZSP TV". Nowa kadra składa się z uczniów klas technik informatyk, z kl. I TI: Mateusz Chmielewski, Małgorzata Wyderkiewicz, Klaudia Wojciechowska, Natalia Michalska, Weronika Andrzejewska, Filip Ulanowski, Sławomir Wieczorek, Jacek Nowak, Jakub Walkowiak; z kl. I TAI: Mateusz Mularczyk i Adam Kawski. W najbliższej przyszłości planują duże rewolucje w naszej szkole, także subujcie, lajkujcie, komentujcie i oczywiście oglądajcie! Pierwsze kroki i filmy - zobaczcie: Reaktywacja ZSPTV, Dni Otwarte w ZSP

Finał konkursu "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs potyczki informatyczne15 marca 2016 roku o godzinie 10:00 odbył się w naszej szkole finał 3 edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów gimnazjów. Konkurs odbywał się dwuetapowo - w etapie szkolnym 11 lutego 2016 roku brało udział 59 uczniów z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla, Kołaczkowo. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej Moodle i obejmował 30 pytań w ciągu 45 minut, których autorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły.

Czytaj całość

Ogólnopolska Akademia Programowania - edycja II

OAP 2W sobotę 12 marca 2016 roku odbyła się w naszej szkole druga edycja Ogólnopolskiej Akademii Programowania. W konkursie udział wzięło kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W naszej szkole gościliśmy uczniów I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, którzy również podejmowali wyzwania programistyczne w języku C++. W rankingu ogólnym najlepiej wypadł Jakub Mikołajczewski z klasy 3 ATI (technik informatyk), który zajął 37 miejsce.

Czytaj całość

Tydzień z Internetem 2016

tydzien z internetem 2016W dniach 14-20 marca 2016 roku Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w kampanii "Tydzień z Internetem" (Get Online Week). Jest to doroczna, ogólnoeuropejska akcja, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Uczniowie na zajęciach informatycznych, przede wszystkim w klasach pierwszych, prowadzonych przez pana Roberta Indułę, Bogdana Murawieckiego, Pawła Grześkowiaka oraz Rafała M. Sochę, zapoznają się z tegorocznym tematem przewodnim, którym jest bezpieczny e-konsument. Więcej na temat tygodnia...

Telekonferencja WWSI

konferencja wwsiW czwartek 10 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się telekonferencja "Kto pyta nie błądzi – podstawy zapytań w języku SQL" prowadzona przez mgr inż. Andrzeja Ptasznika - wykładowcę Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. W konferencji uczestniczyli uczniowie klasy 3 BTI oraz 4 BTI. Wykłady będą regularnie kontynuowane. Organizowane są w ramach programu IT Szkoła, którego od kilku lat uczestnikiem jest Zespół Szkół Politechnicznych. 

Dni Otwarte ECDL

ecdlW dniach 14-20 marca 2016 roku planowane są kolejne "Dni Otwarte ECDL w Polsce". Impreza ta odbywać się będzie głównie w centrach egzaminacyjnych i laboratoriach informatycznych. Jej celem jest zainteresowanie uczniów i studentów certyfikatami ECDL, które w życiu zawodowym stanowią narzędzie do oceny kompetencji informatycznych pracowników i kandydatów do pracy. Szczegóły szkolnych dni ECDL już wkrótce!

Czytaj całość

Grafika, fotografika i filmowanie

1Od początku roku 2015 rozpoczęliśmy zajęcia z grafiki i fotografiki. Obecnie zainteresowanie jest tak duże, że nie mieścimy się w sali lekcyjnej. W każdy poniedziałek w sali 204 od godz. 14.45 odbywa się kółko graficzno-fotograficzne. Na nim ekipa uczniów ZSP TV nagrywa profesjonalne materiały m. in. na green screenie. Przygotowujemy scenariusze do nowych odcinków. Każdego tygodnia robimy same ciekawe rzeczy - uczymy się obróbki zdjęć, pozujemy do sesji zdjęciowych oraz oczywiście integrujemy się jako grupa wspólnymi wyjściami w plener. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Klaudia Wojciechowska kl. I TI (technik informatyk)

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap