Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2017

emcbJak co roku w październiku odbywa się europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni - European Cyber Security Month. Kampania realizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). W trakcie zajęć z informatyki, które realizowane są w klasach pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia oraz w klasach II zasadniczej szkoły zawodowej, uczniowie wezmą udział w specjalnych lekcjach, które przybliżą im te zagadnienia.

Na podium w "IT Szkole"

it szkolaJuż czwarty rok Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w programie „IT Szkoła” - internetowym, otwartym programie studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu nauczyciele wykorzystują na swoich lekcjach materiały i kursy informatyczne, a uczniowie uzyskują certyfikaty Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, Polskiej Wszechnicy Informatycznej oraz NASK. Warto podkreślić, że w tym roku nasza szkoła zajęła III miejsce wśród placówek województwa wielkopolskiego, biorących udział w tym programie.

Na rzecz bezpieczeństwa w Internecie

oknrzbdwiZespół Szkół Politechnicznych przystąpił do Ogólnopolskiej Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Dzieci w Internecie. Koalicja istnieje przy Polskim Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawnej Fundacja Dzieci Niczyje). Koalicja jest inicjatywą skupiającą organizacje i instytucje, które podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jej celem jest jak najszersze upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, przede wszystkim wśród najmłodszych internautów.

RoboDay 2016

logo RoboDay 2016Dnia 19 maja 2016 roku młodzież z klas I TI, I TAI i II TI (technik informatyk) pod opieką pana Pawła Grześkowiaka i pana Grzegorza Ordana brała udział w XI edycji projektu RoboDay 2016 - najfajniejszej imprezy dla fanów robotów typu Line Follower.

Zapraszamy do odwiedzenia FB i polubienia - kliknij tutaj!

Czytaj całość

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "TIK?-TAK!"

logo test TIKZ okazji obchodów 35-lecia, Polskie Towarzystwo Informatyczne przygotowało specjalną edycję gry TIK?-TAK! (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!), w której udział może wziąć każdy, nie tylko uczniowie! Tegoroczna edycja gry TIK?-TAK! nosi nazwę: "Ogólnopolski Test Informatyczny" (OTI). Test dostępny będzie on-line przez cały tydzień od 16 do 22 maja 2016 roku (przez całą dobę). Szczegóły na stronie internetowej lub facebooku. Zapraszamy do gry - kliknij!

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

logo sdspUczniowie klas I technik informatyk Zespołu Szkół Politechnicznych włączyli się w obchody, ustawionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych na 17 maja, Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego (ang. World Information Society Day). Tegoroczne hasło, "Przedsiębiorczość w ICT na rzecz zmian społecznych", realizowane jest na całym świecie poprzez eksponowanie innowacyjnych obszarów rozwoju ICT, mających szczególne znaczenie dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Uczniowie zapoznali się z innowacjami w zakresie informatyki oraz powstającymi w tej dziedzinie start-up'ami, które mogą być inspiracją dla ich przyszłej działalności zawodowej.

Warsztaty grafiki komputerowej

logo grafika kompW dniu 16 maja 2016 roku, gościliśmy w naszej szkole prof. Marka Bannatyne’a wraz z grupą studentów z Indiana University Purdue University Indianapolis - IUPUI (USA), w ramach warsztatów grafiki komputerowej, które adresowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pan profesor specjalizuje się w grafice komputerowej. Od wielu lat współpracuje on z Wyższą Szkołą Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, w której pełni obowiązki profesora wizytującego.

Czytaj całość

Wideokonferencja "Podstawy relacyjnego modelu danych"

wwsi2W czwartek 14 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się wideokonferencja pt. "Świat w tabelach czyli podstawy relacyjnego modelu danych" prowadzona przez mgr inż. Andrzeja Ptasznika - wykładowcę Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. W konferencji uczestniczyli uczniowie klas III TI oraz IV TI. Było to drugie spotkanie organizowane w tej formie w ramach programu IT Szkoła. W konferencji udział wzięło około 25 szkół z całej Polski.

Reaktywacja ZSPTV

DSC_3377b.jpgZaczęło się! Uczniowie naszej szkoły postanowili reaktywować szkolną telewizję "ZSP TV". Nowa kadra składa się z uczniów klas technik informatyk, z kl. I TI: Mateusz Chmielewski, Małgorzata Wyderkiewicz, Klaudia Wojciechowska, Natalia Michalska, Weronika Andrzejewska, Filip Ulanowski, Sławomir Wieczorek, Jacek Nowak, Jakub Walkowiak; z kl. I TAI: Mateusz Mularczyk i Adam Kawski. W najbliższej przyszłości planują duże rewolucje w naszej szkole, także subujcie, lajkujcie, komentujcie i oczywiście oglądajcie! Pierwsze kroki i filmy - zobaczcie: Reaktywacja ZSPTV, Dni Otwarte w ZSP

Finał konkursu "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs potyczki informatyczne15 marca 2016 roku o godzinie 10:00 odbył się w naszej szkole finał 3 edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów gimnazjów. Konkurs odbywał się dwuetapowo - w etapie szkolnym 11 lutego 2016 roku brało udział 59 uczniów z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla, Kołaczkowo. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej Moodle i obejmował 30 pytań w ciągu 45 minut, których autorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły.

Czytaj całość

Ogólnopolska Akademia Programowania - edycja II

OAP 2W sobotę 12 marca 2016 roku odbyła się w naszej szkole druga edycja Ogólnopolskiej Akademii Programowania. W konkursie udział wzięło kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W naszej szkole gościliśmy uczniów I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, którzy również podejmowali wyzwania programistyczne w języku C++. W rankingu ogólnym najlepiej wypadł Jakub Mikołajczewski z klasy 3 ATI (technik informatyk), który zajął 37 miejsce.

Czytaj całość

Tydzień z Internetem 2016

tydzien z internetem 2016W dniach 14-20 marca 2016 roku Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w kampanii "Tydzień z Internetem" (Get Online Week). Jest to doroczna, ogólnoeuropejska akcja, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Uczniowie na zajęciach informatycznych, przede wszystkim w klasach pierwszych, prowadzonych przez pana Roberta Indułę, Bogdana Murawieckiego, Pawła Grześkowiaka oraz Rafała M. Sochę, zapoznają się z tegorocznym tematem przewodnim, którym jest bezpieczny e-konsument. Więcej na temat tygodnia...

Telekonferencja WWSI

konferencja wwsiW czwartek 10 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się telekonferencja "Kto pyta nie błądzi – podstawy zapytań w języku SQL" prowadzona przez mgr inż. Andrzeja Ptasznika - wykładowcę Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. W konferencji uczestniczyli uczniowie klasy 3 BTI oraz 4 BTI. Wykłady będą regularnie kontynuowane. Organizowane są w ramach programu IT Szkoła, którego od kilku lat uczestnikiem jest Zespół Szkół Politechnicznych. 

Dni Otwarte ECDL

ecdlW dniach 14-20 marca 2016 roku planowane są kolejne "Dni Otwarte ECDL w Polsce". Impreza ta odbywać się będzie głównie w centrach egzaminacyjnych i laboratoriach informatycznych. Jej celem jest zainteresowanie uczniów i studentów certyfikatami ECDL, które w życiu zawodowym stanowią narzędzie do oceny kompetencji informatycznych pracowników i kandydatów do pracy. Szczegóły szkolnych dni ECDL już wkrótce!

Czytaj całość

Grafika, fotografika i filmowanie

1Od początku roku 2015 rozpoczęliśmy zajęcia z grafiki i fotografiki. Obecnie zainteresowanie jest tak duże, że nie mieścimy się w sali lekcyjnej. W każdy poniedziałek w sali 204 od godz. 14.45 odbywa się kółko graficzno-fotograficzne. Na nim ekipa uczniów ZSP TV nagrywa profesjonalne materiały m. in. na green screenie. Przygotowujemy scenariusze do nowych odcinków. Każdego tygodnia robimy same ciekawe rzeczy - uczymy się obróbki zdjęć, pozujemy do sesji zdjęciowych oraz oczywiście integrujemy się jako grupa wspólnymi wyjściami w plener. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Klaudia Wojciechowska kl. I TI (technik informatyk)

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap