Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2017

emcbJak co roku w październiku odbywa się europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni - European Cyber Security Month. Kampania realizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). W trakcie zajęć z informatyki, które realizowane są w klasach pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia oraz w klasach II zasadniczej szkoły zawodowej, uczniowie wezmą udział w specjalnych lekcjach, które przybliżą im te zagadnienia.

Zaproszenie na lekcje języka japońskiego

japan pixabay cc0Informujemy, że do szkoły dotarła prośba o rozpropagowanie programu nauki języka japońskiego, prowadzonego przez Poznańskie Stowarzyszenie Aikido-Nishio. Co daje nauka języka japońskiego? To pożytecznie spędzony czas i inwestycja w swoja przyszłość. Już teraz w Polsce jest ponad 250 przedstawicielstw firm japońskich, które czekają na cennych pracowników posługujący się językiem japońskim. Młodzież posługująca się w stopniu dobrym tym językiem może również starać się o dodatkowe zatrudnienie w trakcie imprez na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Czytaj całość

Wakacje 2016

logo wakacje 2016Zakończył się rok szkolny 2015/2016 i rozpoczęły się upragnione wakacje. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę, by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie i nabierajcie sił, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Bogdan Nowak
dyrektor szkoły

Czytaj całość

Na podium w "IT Szkole"

it szkolaJuż czwarty rok Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w programie „IT Szkoła” - internetowym, otwartym programie studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu nauczyciele wykorzystują na swoich lekcjach materiały i kursy informatyczne, a uczniowie uzyskują certyfikaty Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, Polskiej Wszechnicy Informatycznej oraz NASK. Warto podkreślić, że w tym roku nasza szkoła zajęła III miejsce wśród placówek województwa wielkopolskiego, biorących udział w tym programie.

Rekrutacja 2016

zdjecie domyslne zspWażne terminy dotyczące rekrutacji:

  • 7 lipca 2016 roku, godz. 14.00 – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych,
  • do 13 lipca 2016 roku do godz. 13.00 – dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego,
  • 14 lipca 2016 roku, godz. 9.00 – ogłoszenie listy przyjętych kandydatów.

V Powiatowy Konkurs Fizyczny

logo fizykaW poniedziałek 13 czerwca 2016 roku, w Gimnazjum nr 1 we Wrześni, odbył się V Powiatowy Konkurs Fizyczny, w którym z zadaniami z fizyki zmagało się 30 gimnazjalistów i 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie odnieśli wielki sukces.

Czytaj całość

Wycieczka do Trójmiasta

logo wycieczka 1tiW dniach 13-15 czerwca 2016 roku 80 osób z klas: I TI (technik informatyk), I TE (technik elektronik), I TM (technik mechanik), I TEK (technik ekonomista) i I elo (elektromonter i operator obrabiarek skrawających) wybrało się na wycieczkę pod okiem pani Joanny Anielak, pani Anety Sarbinowskiej-Murawieckiej, pani Katarzyny Graczyk oraz pana Grzegorza Machińskiego. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pozostałości malborskiego zamku, półwysep Westerplatte oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Czytaj całość

Obóz ze świetną pogodą i świetnymi nastrojami

DSC 0096Grupa uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych już po raz dwunasty z rzędu wzięła udział w obozie rowerowo-kajakowo-żeglarskim. W tym roku uczestnikom zdecydowanie sprzyjały warunki pogodowe. Był wiatr potrzebny do żeglowania, było też słońce niezbędne do plażowania. Terenem, na którym zrealizowano wszystkie zajęcia tradycyjnie było już Jezioro Powidzkie i Powidzki Park Krajobrazowy. Bazą wypadową dla wszystkich podejmowanych działań był Pensjonat Bogdanka w Przybrodzinie.

Czytaj całość

Komunikat

zdjecie domyslne zspDnia 30 czerwca 2016 roku o godzinie 11:00 odbędzie się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik informatyk, w formie elektronicznej, dla kwalifikacji E.14. Szczegóły tutaj!

Podsumowanie konkursów matematycznych

logo podsumowanie Supermatematyk 2016Dnia 7 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Miłosławiu odbyło się XVI Podsumowanie Konkursów Matematycznych Powiatu Wrzesińskiego. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem "Liczby rządzą światem". Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych, prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego "Kangur" oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i przede wszystkim laureaci i finaliści konkursów.

Czytaj całość

Projekt terenu sportowo-rekreacyjnego

logo boiskoArchitekci krajobrazu z klasy II TUA mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę realizując projekt zieleni powstającego boiska w Chociczy Wielkiej. Teren do zagospodarowania o powierzchni 0,80 ha to niemałe wyzwanie. Pod nadzorem pani Lilianny Sull i pani Hanny Piątek powstały cztery zespoły, które opracowały projekty koncepcyjne terenu rekreacyjno-sportowego.

Czytaj całość

Supermaturzysta z języka polskiego

jezyk polski pixabay cc0W środę 20 kwietnia 2016 roku, w Zespole Szkół nr 1 we Wrześni odbył się finał Supermaturzysty z języka polskiego. Wzięło w nim udział 191 uczniów: szkoły podstawowe - 57 osób, szkoły gimnazjalne - 102 osoby, szkoły ponadgimnazjalne - 32 osoby. W II półroczu br. uczestniczyli oni w zajęciach z języka polskiego. Finał zakończył się poczęstunkiem. Każdy uczestnik, by nabrać sił po wzmożonym wysiłku podczas pisania testu, otrzymał sok i drożdżówkę. Uczestnicy wychodzili zadowoleni, wielu dopytywało się czy w przyszłym roku będzie kolejna edycja „Supermaturzysty”.

Czytaj całość

Laureatka olimpiady - zna się na innowacjach!

olimpiada innowacjiW dniach 10-12 czerwca 2016 roku, w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie, odbyła się III edycja Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Wiktoria Walkowiak uczennica klasy II TEK (technik ekonomista) reprezentowała okręg Wielkopolska Północna i zdobyła ostatecznie V miejsce oraz tytuł laureata olimpiady. Gratulujemy!

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap