Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

logo kangurKolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" zostanie przeprowadzona w czwartek, 15 marca 2018 roku o godzinie 9:00. Sympatycy matematycznych zmagań mogą zapisywać się do 22 grudnia 2017 roku u pani Moniki Idczak. Wpisowe wynosi 9 zł. W jego ramach każdy uczestnik otrzyma m.in. jedną z pięciu zabawek logicznych. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.kangur-mat.pl. Zapraszamy! 

Matematyczny kalendarz adwentowy

matematyczny kalendarz

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie "Matematyczny kalendarz adwentowy", organizowanym przez Poznańską Fundację Matematyczną. Codziennie od 3 do 23 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00 będzie publikowane zadanie dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu rozwiązują zadanie, a następnie rozwiązanie przesyłają do godziny 16:00 dnia następnego (na przykład, jeśli zadanie opublikowane zostało dnia 11 grudnia o godzinie 18:00, to jego rozwiązanie można przesłać do dnia 12 grudnia, do godziny 16:00). Więcej informacji na stronie www.matematyka.poznan.pl.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2017

emcbJak co roku w październiku odbywa się europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni - European Cyber Security Month. Kampania realizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). W trakcie zajęć z informatyki, które realizowane są w klasach pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia oraz w klasach II zasadniczej szkoły zawodowej, uczniowie wezmą udział w specjalnych lekcjach, które przybliżą im te zagadnienia.

Zaproszenie na lekcje języka japońskiego

japan pixabay cc0Informujemy, że do szkoły dotarła prośba o rozpropagowanie programu nauki języka japońskiego, prowadzonego przez Poznańskie Stowarzyszenie Aikido-Nishio. Co daje nauka języka japońskiego? To pożytecznie spędzony czas i inwestycja w swoja przyszłość. Już teraz w Polsce jest ponad 250 przedstawicielstw firm japońskich, które czekają na cennych pracowników posługujący się językiem japońskim. Młodzież posługująca się w stopniu dobrym tym językiem może również starać się o dodatkowe zatrudnienie w trakcie imprez na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Czytaj całość

Wakacje 2016

logo wakacje 2016Zakończył się rok szkolny 2015/2016 i rozpoczęły się upragnione wakacje. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę, by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie i nabierajcie sił, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Bogdan Nowak
dyrektor szkoły

Czytaj całość

Na podium w "IT Szkole"

it szkolaJuż czwarty rok Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w programie „IT Szkoła” - internetowym, otwartym programie studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu nauczyciele wykorzystują na swoich lekcjach materiały i kursy informatyczne, a uczniowie uzyskują certyfikaty Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, Polskiej Wszechnicy Informatycznej oraz NASK. Warto podkreślić, że w tym roku nasza szkoła zajęła III miejsce wśród placówek województwa wielkopolskiego, biorących udział w tym programie.

Rekrutacja 2016

zdjecie domyslne zspWażne terminy dotyczące rekrutacji:

  • 7 lipca 2016 roku, godz. 14.00 – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych,
  • do 13 lipca 2016 roku do godz. 13.00 – dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego,
  • 14 lipca 2016 roku, godz. 9.00 – ogłoszenie listy przyjętych kandydatów.

V Powiatowy Konkurs Fizyczny

logo fizykaW poniedziałek 13 czerwca 2016 roku, w Gimnazjum nr 1 we Wrześni, odbył się V Powiatowy Konkurs Fizyczny, w którym z zadaniami z fizyki zmagało się 30 gimnazjalistów i 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie odnieśli wielki sukces.

Czytaj całość

Wycieczka do Trójmiasta

logo wycieczka 1tiW dniach 13-15 czerwca 2016 roku 80 osób z klas: I TI (technik informatyk), I TE (technik elektronik), I TM (technik mechanik), I TEK (technik ekonomista) i I elo (elektromonter i operator obrabiarek skrawających) wybrało się na wycieczkę pod okiem pani Joanny Anielak, pani Anety Sarbinowskiej-Murawieckiej, pani Katarzyny Graczyk oraz pana Grzegorza Machińskiego. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pozostałości malborskiego zamku, półwysep Westerplatte oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Czytaj całość

Obóz ze świetną pogodą i świetnymi nastrojami

DSC 0096Grupa uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych już po raz dwunasty z rzędu wzięła udział w obozie rowerowo-kajakowo-żeglarskim. W tym roku uczestnikom zdecydowanie sprzyjały warunki pogodowe. Był wiatr potrzebny do żeglowania, było też słońce niezbędne do plażowania. Terenem, na którym zrealizowano wszystkie zajęcia tradycyjnie było już Jezioro Powidzkie i Powidzki Park Krajobrazowy. Bazą wypadową dla wszystkich podejmowanych działań był Pensjonat Bogdanka w Przybrodzinie.

Czytaj całość

Komunikat

zdjecie domyslne zspDnia 30 czerwca 2016 roku o godzinie 11:00 odbędzie się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik informatyk, w formie elektronicznej, dla kwalifikacji E.14. Szczegóły tutaj!

Podsumowanie konkursów matematycznych

logo podsumowanie Supermatematyk 2016Dnia 7 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Miłosławiu odbyło się XVI Podsumowanie Konkursów Matematycznych Powiatu Wrzesińskiego. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem "Liczby rządzą światem". Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych, prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego "Kangur" oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i przede wszystkim laureaci i finaliści konkursów.

Czytaj całość

Projekt terenu sportowo-rekreacyjnego

logo boiskoArchitekci krajobrazu z klasy II TUA mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę realizując projekt zieleni powstającego boiska w Chociczy Wielkiej. Teren do zagospodarowania o powierzchni 0,80 ha to niemałe wyzwanie. Pod nadzorem pani Lilianny Sull i pani Hanny Piątek powstały cztery zespoły, które opracowały projekty koncepcyjne terenu rekreacyjno-sportowego.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap