Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

logo kangurKolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" zostanie przeprowadzona w czwartek, 15 marca 2018 roku o godzinie 9:00. Sympatycy matematycznych zmagań mogą zapisywać się do 22 grudnia 2017 roku u pani Moniki Idczak. Wpisowe wynosi 9 zł. W jego ramach każdy uczestnik otrzyma m.in. jedną z pięciu zabawek logicznych. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.kangur-mat.pl. Zapraszamy! 

Matematyczny kalendarz adwentowy

matematyczny kalendarz

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie "Matematyczny kalendarz adwentowy", organizowanym przez Poznańską Fundację Matematyczną. Codziennie od 3 do 23 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00 będzie publikowane zadanie dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu rozwiązują zadanie, a następnie rozwiązanie przesyłają do godziny 16:00 dnia następnego (na przykład, jeśli zadanie opublikowane zostało dnia 11 grudnia o godzinie 18:00, to jego rozwiązanie można przesłać do dnia 12 grudnia, do godziny 16:00). Więcej informacji na stronie www.matematyka.poznan.pl.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2017

emcbJak co roku w październiku odbywa się europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni - European Cyber Security Month. Kampania realizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej przy współpracy z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). W trakcie zajęć z informatyki, które realizowane są w klasach pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia oraz w klasach II zasadniczej szkoły zawodowej, uczniowie wezmą udział w specjalnych lekcjach, które przybliżą im te zagadnienia.

Zaproszenie na lekcje języka japońskiego

japan pixabay cc0Informujemy, że do szkoły dotarła prośba o rozpropagowanie programu nauki języka japońskiego, prowadzonego przez Poznańskie Stowarzyszenie Aikido-Nishio. Co daje nauka języka japońskiego? To pożytecznie spędzony czas i inwestycja w swoja przyszłość. Już teraz w Polsce jest ponad 250 przedstawicielstw firm japońskich, które czekają na cennych pracowników posługujący się językiem japońskim. Młodzież posługująca się w stopniu dobrym tym językiem może również starać się o dodatkowe zatrudnienie w trakcie imprez na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Czytaj całość

Wakacje 2016

logo wakacje 2016Zakończył się rok szkolny 2015/2016 i rozpoczęły się upragnione wakacje. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzę, by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie i nabierajcie sił, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Bogdan Nowak
dyrektor szkoły

Czytaj całość

Na podium w "IT Szkole"

it szkolaJuż czwarty rok Zespół Szkół Politechnicznych bierze udział w programie „IT Szkoła” - internetowym, otwartym programie studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu nauczyciele wykorzystują na swoich lekcjach materiały i kursy informatyczne, a uczniowie uzyskują certyfikaty Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, Polskiej Wszechnicy Informatycznej oraz NASK. Warto podkreślić, że w tym roku nasza szkoła zajęła III miejsce wśród placówek województwa wielkopolskiego, biorących udział w tym programie.

Rekrutacja 2016

zdjecie domyslne zspWażne terminy dotyczące rekrutacji:

  • 7 lipca 2016 roku, godz. 14.00 – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych,
  • do 13 lipca 2016 roku do godz. 13.00 – dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego,
  • 14 lipca 2016 roku, godz. 9.00 – ogłoszenie listy przyjętych kandydatów.

V Powiatowy Konkurs Fizyczny

logo fizykaW poniedziałek 13 czerwca 2016 roku, w Gimnazjum nr 1 we Wrześni, odbył się V Powiatowy Konkurs Fizyczny, w którym z zadaniami z fizyki zmagało się 30 gimnazjalistów i 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie odnieśli wielki sukces.

Czytaj całość

Wycieczka do Trójmiasta

logo wycieczka 1tiW dniach 13-15 czerwca 2016 roku 80 osób z klas: I TI (technik informatyk), I TE (technik elektronik), I TM (technik mechanik), I TEK (technik ekonomista) i I elo (elektromonter i operator obrabiarek skrawających) wybrało się na wycieczkę pod okiem pani Joanny Anielak, pani Anety Sarbinowskiej-Murawieckiej, pani Katarzyny Graczyk oraz pana Grzegorza Machińskiego. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pozostałości malborskiego zamku, półwysep Westerplatte oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Czytaj całość

Obóz ze świetną pogodą i świetnymi nastrojami

DSC 0096Grupa uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych już po raz dwunasty z rzędu wzięła udział w obozie rowerowo-kajakowo-żeglarskim. W tym roku uczestnikom zdecydowanie sprzyjały warunki pogodowe. Był wiatr potrzebny do żeglowania, było też słońce niezbędne do plażowania. Terenem, na którym zrealizowano wszystkie zajęcia tradycyjnie było już Jezioro Powidzkie i Powidzki Park Krajobrazowy. Bazą wypadową dla wszystkich podejmowanych działań był Pensjonat Bogdanka w Przybrodzinie.

Czytaj całość

Komunikat

zdjecie domyslne zspDnia 30 czerwca 2016 roku o godzinie 11:00 odbędzie się egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik informatyk, w formie elektronicznej, dla kwalifikacji E.14. Szczegóły tutaj!

Podsumowanie konkursów matematycznych

logo podsumowanie Supermatematyk 2016Dnia 7 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Miłosławiu odbyło się XVI Podsumowanie Konkursów Matematycznych Powiatu Wrzesińskiego. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem "Liczby rządzą światem". Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych, prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego "Kangur" oraz dyrektorzy szkół, nauczyciele i przede wszystkim laureaci i finaliści konkursów.

Czytaj całość

Projekt terenu sportowo-rekreacyjnego

logo boiskoArchitekci krajobrazu z klasy II TUA mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę realizując projekt zieleni powstającego boiska w Chociczy Wielkiej. Teren do zagospodarowania o powierzchni 0,80 ha to niemałe wyzwanie. Pod nadzorem pani Lilianny Sull i pani Hanny Piątek powstały cztery zespoły, które opracowały projekty koncepcyjne terenu rekreacyjno-sportowego.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap