Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wizyta gości z Niemiec

wizyta gosci z niemiecW dnia 9-14 maja 2016 roku gościliśmy w naszej szkole kolejną grupę uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Wolfenbüttel w Niemczech. Młodzieżą opiekowali się pani Martina Saβe i pan Lars Gemke, którzy od roku 2002 przyjeżdżają do Wrześni w ramach wymiany młodzieży. Projekt od lat wspiera Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Pierwszego dnia goście z Niemiec spotkali się w ZSP z dyrekcją szkoły, a po oficjalnym powitaniu uczestniczyli we wspólnych zajęciach z polskimi rówieśnikami.

Czytaj całość

Wizyta uczniów z Wolfenbüttel

logo pobytOd 18 do 23 maja 2014 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów oraz ich opiekunów: panią Martiną Saβe i pana Larsa Gemke, z zaprzyjaźnionej szkoły w Wolfenbüttel w Niemczech. Wizyta we Wrześni odbyła się w ramach projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Natomiast uczniowie naszej szkoły byli w Niemczech od 3 do 8 maja bieżącego roku. Współpraca między Zespołem Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni a Carl-Gotthard-Langhans-Schule w Wolfenbüttel, trwa już od 23 lat.

Czytaj całość

Finał Supermaturzysty z języka angielskiego

angielskiDnia 28 maja 2015 roku odbył się finał Powiatowego Grantu Edukacyjnego „Supermaturzysta" z języka obcego. Do naszej szkoły, przybyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego powiatu by napisać test podsumowujący z języka angielskiego, niemieckiego lub francuskiego. 

Czytaj całość

Z wizytą w Wolfenbüttel

wolfebuttelJuż od ponad 20 lat trwa współpraca naszej szkoły z Carl-Gotthard-Langhans-Scule w Wolfenbüttel. Również w tym roku odwiedziliśmy naszych zachodnich sąsiadów, aby kolejna grupa młodzieży mogła zobaczyć, jak żyją ich rówieśnicy w Niemczech. Podczas tygodniowego pobytu mogliśmy poznać historię regionu, dowiedzieć się gdzie znajduje się egzemplarz Biblii wart 16 milionów euro, dlaczego w Wolefnbüttel powstała jedna z pierwszych w Niemczech linii kolejowych i jak zakończył swoje życie Lessing, autor dzieła „Natan Mędrzec".

Czytaj całość

Konkurs "Turbolandeskunde"

kon 2Dnia 27 kwietnia 2015 roku uczennice Paulina Machińska i Anna Kaźmierowska z klasy III TEK (technik ekonomista) oraz Marta Pluta z klasy II TEK (technik ekonomista) reprezentowały naszą szkołę w konkursie zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego "Turbolandeskunde" - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego.

Czytaj całość

IX Dzień Międzynarodowy w ZSP

dzien miedzynarodowy27 marca 2015 roku już po raz dziewiąty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Międzynarodowy. Jak zwykle było kolorowo, wesoło i smacznie. Na stoiskach rozstawianych na parterze w nowym budynku szkolnym prezentowano prace plastyczne, prezentacje oraz quizy przygotowane przez uczniów. Tematem przewodnim w tym roku była przyroda krajów niemiecko- i anglojęzycznych.

Czytaj całość

Warto uczyć się języków

brandenburger tor pixabay cc026 marca 2015 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni miało miejsce podsumowanie działań oraz konkursów przeprowadzonych w ramach projektu "Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej". Wśród laureatów znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych.

Czytaj całość

Little Red Riding Hood

czerwony kapturek wikimediaW poniedziałek 23 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły: Eryk Kosmala z kl. I TI (technik informatyk) o interesującym głosie, wyjątkowa Weronika Wolniewicz z kl. II TEK (technik ekonomista), waleczny Kacper Raźny z kl. II TE (technik elektronik) oraz kreatywny Mateusz Blat z kl. III TE (technik elektronik) odwiedzili kolejne przedszkole - Miś Uszatek - z przedstawieniem angielsko-polskim "Czerwony Kapturek". Przedszkolaki świetnie się bawiły, poznały i utrwaliły słowa w języku angielskim, otrzymały drobne prezenty.

Czytaj całość

Wizyta przedstawiciela firmy LKW Walter

lkw walter16 marca 2015 roku gościliśmy w naszej szkole pana Krzysztofa Adamczuka, przedstawiciela firmy logistycznej LKW Walter siedzibą w Wiedniu. Uczestnikom spotkania, uczniom klas uczących się w zawodzie technik ekonomista, zaprezentowano materiał o historii firmy i obszarach jej działalności. Uczniowie zostali także zapoznani z ofertami pracy dla absolwentów oraz zasadami rekrutacji. Warunkiem koniecznym do otrzymania propozycji współpracy oprócz wykształcenia ekonomicznego jest m.in. znajomość języka niemieckiego.

Czytaj całość

Tutoring w ZSP

tutoringPani Honorata Olejniczak, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Politechnicznych, jest absolwentką Szkoły Tutorów Collegium Wratislaviense. Swoje pierwsze doświadczenia jako mentora zdobyła w Cardinal Wiseman School and Language College w Coventry, w Wielkiej Brytanii. Od roku szkolnego 2013/2014 rozpoczęła proces wdrożenia tutoringu w ZSP. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie collegium (kliknij tutaj!).

"Lekcja języka…" w Nekli

logo DSC1933W dniu 12 marca 2015 roku siedmioro uczniów z naszej szkoły, pod opieką pani Lidii Kostrzewy, udało się do Zespołu Szkół w Nekli. Celem wizyty było zaprezentowanie przedstawienia pt. "Lekcja języka...". Przedstawienie to jest humorystycznym obrazem lekcji języka polskiego, niemieckiego oraz angielskiego, które uczniowie przygotowali na okazję Drzwi Otwartych, które odbyły się w naszej szkole 17 lutego 2015 roku.

Czytaj całość

"Deutsch macht Spass" - znamy już najlepszych!

serce logoWe wtorek, 10 lutego 2015 roku odbył się międzyszkolny finał Konkursu Języka Niemieckiego "Deutsch macht Spass", którego gospodarzem była nasza szkoła. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie ZSP! Szymon Domżalski zajął I miejsce, Karolina Borys z LO we Wrześni - II miejsce, natomiast III - Albert Nowicki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów językowych! Konkurs koordynowały: pani Elżbieta Kadlec, pani Marta Nowak i pani Katarzyna Stachowiak.

Podsumowanie Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

londynW dniu 5 lutego 2015 roku w ZSP odbył się finał Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów powiatu wrzesińskiego. Laureatami na poziomie gimnazjum zostali: Maria Stefaniak z Miłosławia - I miejsce, Magdalena Przewoźna z Gimnazjum nr 1 we Wrześni - II miejsce, III miejsce ex aequo - Adrianna Kaczmarek z Gimnazjum nr 2 we Wrześni, Weronika Matuszewska z Miłosławia, Anna Leśna z Kołaczkowa i Karolina Wikaryjczyk z Gimnazjum nr 1. Na poziomie ponadgimnazjalnym laureatami zostali: Natalia Kasprzyk z LO - I miejsce, Monika zdrojewska z LO - II miejsce, Łukasz Putko z ZSTiO - III miejsce. Termin rozdania nagród zostanie podany wkrótce na stronie ZSP.

Finał Konkursu Języka Niemieckiego "Deutsch macht Spass"

logo konkurs niemcy10 lutego 2015 roku o godz. 15:00 w sali 108 odbędzie się etap międzyszkolny Konkursu Języka Niemieckiego "Deutsch macht Spass", organizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wrześni. Trzymamy kciuki za wszystkich finalistów, zwłaszcza za reprezentantów naszej szkoły - Marka Szumińskiego, Szymona Domżalskiego i Alberta Nowickiego!

Konkurs głośnego czytania w języku angielskim

konkurs glosnego czytania29 stycznia 2015 roku kilkunastu uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych wzięło udział w szkolnych eliminacjach konkursu głośnego czytania w języku angielskim. Komisja oceniając prezentowane teksty brała pod uwagę prawidłową wymowę, płynność wypowiedzi oraz interpretację tekstu. Wyłoniono trzech zwycięzców - Lidię Andrzejewską z kl. II TB (technik budownictwa), Annę Mielcarek z kl. I TB (technik budownictwa) oraz Jarosława Ratajewskiego z kl. I TM (technik mechanik). Gratulujemy!

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap