Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

„Dziady” już były. Czas na „Chłopów” – najlepiej w chłopskich chałupach...

dziekanowiceKlasa III BTI znowu na języku polskim przedziera się przez ciężką lekturę. Tym razem przyszła pora na „Chłopów" Reymonta, więc doskonała to okazja, by spotkać się z tekstem w miejscu do tego jak najbardziej odpowiednim – w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach. Konfrontacja przestrzeni literackiej z rzeczywistą – choć stworzoną na użytek skansenu – topografią prawdziwej wsi z całą pewnością pozwoli lepiej zrozumieć realia i sens utworu.

W przeciwieństwie do generacji swoich rodziców, dzisiejsi osiemnastolatkowie tradycyjną, dawną wieś znają jedynie z filmów, o ile ta tematyka w ogóle ich interesuje. Pobyt w skansenie pokazał jednak, że egzotyka dziewiętnastowiecznej wielkopolskiej wsi potrafi być zajmująca a żywy kontakt z najprawdziwszymi zwierzętami może obudzić całkiem sympatyczne uczucia, budząc przy tym tkwiące w każdym z nas dziecko...

Po spotkaniach z etnografią i najprawdziwszej plenerowej lekcji polskiego pozostało jeszcze kilka chwil na spotkanie z archeologią. Ostrów Lednicki, dla niektórych wspomnienie wycieczek z czasów gimnazjum, także uśmiechnął się piękną słoneczną pogodą. Tysiącletnie duchy wojów zadbały, by nie spełniły się pesymistyczne prognozy meteorologów. Dowody? Proszę bardzo! Można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

GALERIA

 

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap