Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

logo 7

Międzyszkolne Dyktando Ortograficzne "O Złotą Stalówkę" pod patronatem Starosty Wrzesińskiego w tym roku miało jubileuszową, dziesiątą edycję. Zmagania językowe odbyły się 9 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Politechnicznych. Uczniowie, przedstawiciele dwunastu szkół z terenu powiatu wrzesińskiego, zmierzyli się z dyktandem finałowym:

(...) Babka, po niedzielnych nieszporach w kościele Na Skałce, uwielbia odwiedzić Wawel albo wstąpić do Sukiennic, gdzie czyhają na nią liczne pokusy. Bo jak na przykład można odmówić sobie bursztynowej biżuterii, skórzanej torebki z frędzlami i ażurową zapinką lub wełnianej chustki w szkocką kratę? Na co dzień bawi nieustająco nieszczęśliwą i niepocieszoną sześcioletnią wnuczkę Elżbietę, czyli moją młodszą siostrę. Wspólnie hodują chomika, szczurka, jasnoniebieską papużkę Marzenkę i pięćdziesiąt złotych rybek.

Laureatami tegorocznego dyktanda zostali:

  • w szkołach ponadgimnazjalnych:

miejsce I - Kamila Kwiatkowska - ZSTiO Września
miejsce II - Milena Kwiatkowska - ZSP Września
miejsce III - Marta Jackowska - ZSP Września

  • w gimnazjach:

miejsce I - Kamila Walczak - Gimnazjum nr 2 we Wrześni
miejsce II - Magdalena Przewoźna - Gimnazjum nr 1 we Wrześni
miejsce III - Aleksandra Kowalska - Gimnazjum w Nekli.

Nagrody dla najlepszych ufundowało Starostwo Powiatowe. Upominki dla wszystkich uczestników przekazało Starostwo i Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.

GALERIA

 

 

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap