Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do ogrodów dydaktycznych

palmiarnia i zoo

W lutym 2015 roku uczniowie kl. I, II i III kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu, a także kilka osób z klas o innych profilach, zwiedzali wyjątkowe miejskie tereny zieleni – Palmiarnię Poznańską oraz Ogród Zoologiczny w Poznaniu. Podczas lekcji w palmiarni poznali ciekawe gatunki roślin pochodzące z najdalszych stron świata oraz usłyszeli wiele porad dotyczących roślin uprawianych w domu. Natomiast w zoo, w czasie specjalnego wykładu, została przybliżona im wiedza dotycząca mieszkańców Starego zoo, a w szczególności hodowanych tam gadów.

Każdy miał możliwość pogłaskać żółwia czerwonolicego oraz węża zbożowego, a także dotknąć wylinkę pytona tygrysiego. Poznaliśmy również uroczą agamę brodatą – Dorotkę.

 GALERIA:

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap