Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B

olimpiada innowacjiW dniach 27-29 maja 2015 roku w Świdnicy, w województwie dolnośląskim, odbyły się eliminacje centralne II Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Zespół Szkół Politechnicznych reprezentowała uczennica klasy II TEK (technik ekonomista) Monika Majka. Monika przekroczyła wymagany próg 50% punktów i została "finalistą" olimpiady, tym samym uzyskała zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Gratulacje!

Finał "Turnieju Talentów - Akademia Księgowego"

stowarzyszenie ksiegowychW roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do rywalizacji w ramach "Turnieju Talentów - Akademia Księgowego", przeznaczonym dla uczniów klas czwartych kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Tematyka konkursu nawiązuje do przedmiotów: rachunkowość, pracownia ekonomiczna, ekonomika oraz jest spójna ze standardami egzaminacyjnymi dla tego zawodu.

Czytaj całość

Muzyczny duet

logo 28Magdalena Dudziak i Klaudia Jankowska z klasy I TEK (technik ekonomista) prezentują swoje zdolności muzyczne w tym wokalne i instrumentalne na różnych przeglądach i festiwalach. Magdalena Dudziak otrzymała III miejsce na Międzypowiatowym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Środzie Wielkopolskiej, organizowanym przez tamtejszy Zespół Szkół Rolniczych oraz III wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Miłosnej organizowanym przez naszą szkołę.

Czytaj całość

Eliminacje centralne w Koszalinie

logo P1110297W dniach 16-17 kwietnia 2015 roku uczennice Zespołu Szkół Politechnicznych z klasy III TEK (technik ekonomista) Natalia Dąbek i Edyta Jaskuła wraz z opiekunem panią Agnieszką Pol uczestniczyły w eliminacjach centralnych XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Koszalinie.

Czytaj całość

Ekonomistki w finale centralnym - Koszalin 2015!

CAM01531Dnia 16 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu odbyły się eliminacje okręgowe XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Zespół Szkół Politechnicznych pierwszy raz zgłosił się do uczestniczenia w turnieju, z szeroko rozumianej wiedzy ekonomicznej. W eliminacjach okręgowych udział wzięły zdolne uczennice z klas ekonomicznych: Marta Pluta z klasy drugiej, Natalia Dąbek, Emilia Durczak, Anna Kaźmierowska i Edyta Jaskuła z klasy trzeciej.

Czytaj całość

Gimnazjaliści na otwartej lekcji ekonomii

logo CAM01400Nauczycielki przedmiotów ekonomicznych dnia 18 marca 2015 roku zorganizowały w ramach lekcji otwartych dla gimnazjalistów zajęcia pt. "Oszczędzam i inwestuję". Uczestnicy zajęć zapoznali się z ważnymi pojęciami i skrótami ekonomicznymi oraz spróbowali swoich sił w pracy z programem komputerowym wspomagającym prowadzenie działalności gospodarczej - Subiekt GT. Ich zadanie polegało na wystawieniu dowodu sprzedaży - faktury VAT oraz dokumentów magazynowych.

Czytaj całość

Konkurs ZUS - eliminacje okręgowe Poznań

logo ZUSDnia 16 marca 2015 roku w sali konferencyjnej I oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu odbyły się eliminacje wojewódzkie I Konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Dąbek z kl. III TEK (technik ekonomista) oraz Emilia Durczak i Karina Matuszak z kl. IV TEK (technik ekononista). Uczennice zajęły zaszczytne drugie miejsce na piętnaście zgłoszonych drużyn z Wielkopolski.

Czytaj całość

III Olimpiada Wiedzy o Bankach

logo CAM01361Dnia 14 marca 2015 roku w Gnieźnie odbyły się eliminacje centralne III edycji Olimpiady Wiedzy o Bankach pod hasłem "Kredyty, akcje, dłużne papiery wartościowe". Uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych bardzo dobrze przygotowali się do eliminacji - aż osiemnastu uczniów klas technik ekonomista przekroczyło wymagany próg 31% punktów, uzyskując zaświadczenie z tytułem finalisty olimpiady.

Czytaj całość

Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich 2015

logo CAM01351Dnia 11 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu odbyły się okręgowe eliminacje Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które uzyskały najwyższą ilość punktów na eliminacjach szkolnych, które odbyły się w grudniu 2015 roku: Marta Pluta z kl. II TEK, Natalia Dąbek, Emilia Durczak, Edyta Jaskuła i Anna Kaźmierowska z kl. III TEK (technik ekonomista).

Czytaj całość

Ogromny sukces ekonomistów

olimpiada-wiedzy-o-bankachOgromny sukces ekonomistów na Olimpiadzie Wiedzy o Bankach - 18 uczniów w finale ogólnopolskim! 13 stycznia 2015 roku w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyły się okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Bankach. Uczniowie z okręgu Poznań, w tym z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni, zmierzyli się z testem dotyczącym kredytów, akcji, obligacji i instrumentów pochodnych.

Czytaj całość

Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

logo CAM01213Dnia 11 grudnia 2014 roku odbyły się szkolne eliminacje do Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w których udział brali uczennice i uczniowie klasy II i III TEK (technik ekonomista). Tak jak w ubiegłym roku, program turnieju, obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i problematyki ogólnej. Temat wiodący XX Turnieju brzmi: "Podejmowanie działalności gospodarczej w aktualnych uwarunkowaniach prawno-ekonomicznych". 

Czytaj całość

Ubezpieczenia społeczne

logo CAM01185W poniedziałek 17 listopada 2014 roku, odbył się I etap (szkolny) konkursu wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Wzięło w nim udział ponad 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce. Z naszej szkoły byli to uczniowie klasy III i IV TEK (technik ekonomista). Zakres wiedzy obejmował tematy zajęć, które odbyły się w ramach projektu "Lekcje z ZUS" oraz wiedzę ogólną o systemie ubezpieczeń społecznych. Arkusz składał się z 19 pytań zamkniętych wielokrotnej odpowiedzi oraz jednego pytania opisowego: "Dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe?".

Czytaj całość

Festiwal Przedsiębiorczości

logo CAM01168W dniu 3 grudnia 2014 roku klasa I i III TEK (technik ekonomista) wraz z opiekunami panią Agnieszką Pol i panią Anną Chęcińską uczestniczyli w wykładach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości. Tematami wykładów były: "Prawnik i biznesmen, znajdź różnice i podobieństwa", "Od pomysłu do fortuny, czyli jak rozkręcić własny biznes" oraz "Nic, co normalne, nie jest interesujące, czyli jak skutecznie zainteresować media komunikatem".

Czytaj całość

Internetowa gra giełdowa

logo CAM01206Uczniowie i uczennice klas kształcących się w zawodzie technik ekonomista uczestniczą w kursach e-learningowych w ramach XIII Szkolnej Internetowe Gry Giełdowej, w których poszerzają swoją wiedzę z dziedziny finansów i rynku kapitałowego.

Czytaj całość

Uczniowie w Urzędzie Skarbowym

urzad skarbowyW dniu 18 listopada 2014 roku uczniowie klasy II TEK (technik ekonomista) pod opieką pani Małgorzaty Głowackiej i pani Ewy Marcinkowskiej wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Urząd Skarbowy we Wrześni. Już po raz trzeci uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska pracy urzędników wrzesińskiego Urzędu Skarbowego, wysłuchać wykładu na temat form opodatkowania działalności gospodarczej oraz zalet elektronicznego przesyłania deklaracji podatkowych. Młodzi ekonomiści ćwiczyli wypełnianie deklaracji podatkowych PIT-36, PIT-37 oraz drukowanie paragonów z kasy fiskalnej - dowodów sprzedaży niezbędnych dla celów podatkowych i reklamacyjnych.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap