Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B

olimpiada innowacjiW dniach 27-29 maja 2015 roku w Świdnicy, w województwie dolnośląskim, odbyły się eliminacje centralne II Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Zespół Szkół Politechnicznych reprezentowała uczennica klasy II TEK (technik ekonomista) Monika Majka. Monika przekroczyła wymagany próg 50% punktów i została "finalistą" olimpiady, tym samym uzyskała zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Gratulacje!

Finał "Turnieju Talentów - Akademia Księgowego"

stowarzyszenie ksiegowychW roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do rywalizacji w ramach "Turnieju Talentów - Akademia Księgowego", przeznaczonym dla uczniów klas czwartych kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Tematyka konkursu nawiązuje do przedmiotów: rachunkowość, pracownia ekonomiczna, ekonomika oraz jest spójna ze standardami egzaminacyjnymi dla tego zawodu.

Czytaj całość

Muzyczny duet

logo 28Magdalena Dudziak i Klaudia Jankowska z klasy I TEK (technik ekonomista) prezentują swoje zdolności muzyczne w tym wokalne i instrumentalne na różnych przeglądach i festiwalach. Magdalena Dudziak otrzymała III miejsce na Międzypowiatowym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Środzie Wielkopolskiej, organizowanym przez tamtejszy Zespół Szkół Rolniczych oraz III wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Miłosnej organizowanym przez naszą szkołę.

Czytaj całość

Eliminacje centralne w Koszalinie

logo P1110297W dniach 16-17 kwietnia 2015 roku uczennice Zespołu Szkół Politechnicznych z klasy III TEK (technik ekonomista) Natalia Dąbek i Edyta Jaskuła wraz z opiekunem panią Agnieszką Pol uczestniczyły w eliminacjach centralnych XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Koszalinie.

Czytaj całość

Ekonomistki w finale centralnym - Koszalin 2015!

CAM01531Dnia 16 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu odbyły się eliminacje okręgowe XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Zespół Szkół Politechnicznych pierwszy raz zgłosił się do uczestniczenia w turnieju, z szeroko rozumianej wiedzy ekonomicznej. W eliminacjach okręgowych udział wzięły zdolne uczennice z klas ekonomicznych: Marta Pluta z klasy drugiej, Natalia Dąbek, Emilia Durczak, Anna Kaźmierowska i Edyta Jaskuła z klasy trzeciej.

Czytaj całość

Gimnazjaliści na otwartej lekcji ekonomii

logo CAM01400Nauczycielki przedmiotów ekonomicznych dnia 18 marca 2015 roku zorganizowały w ramach lekcji otwartych dla gimnazjalistów zajęcia pt. "Oszczędzam i inwestuję". Uczestnicy zajęć zapoznali się z ważnymi pojęciami i skrótami ekonomicznymi oraz spróbowali swoich sił w pracy z programem komputerowym wspomagającym prowadzenie działalności gospodarczej - Subiekt GT. Ich zadanie polegało na wystawieniu dowodu sprzedaży - faktury VAT oraz dokumentów magazynowych.

Czytaj całość

Konkurs ZUS - eliminacje okręgowe Poznań

logo ZUSDnia 16 marca 2015 roku w sali konferencyjnej I oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu odbyły się eliminacje wojewódzkie I Konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Dąbek z kl. III TEK (technik ekonomista) oraz Emilia Durczak i Karina Matuszak z kl. IV TEK (technik ekononista). Uczennice zajęły zaszczytne drugie miejsce na piętnaście zgłoszonych drużyn z Wielkopolski.

Czytaj całość

III Olimpiada Wiedzy o Bankach

logo CAM01361Dnia 14 marca 2015 roku w Gnieźnie odbyły się eliminacje centralne III edycji Olimpiady Wiedzy o Bankach pod hasłem "Kredyty, akcje, dłużne papiery wartościowe". Uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych bardzo dobrze przygotowali się do eliminacji - aż osiemnastu uczniów klas technik ekonomista przekroczyło wymagany próg 31% punktów, uzyskując zaświadczenie z tytułem finalisty olimpiady.

Czytaj całość

Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich 2015

logo CAM01351Dnia 11 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu odbyły się okręgowe eliminacje Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które uzyskały najwyższą ilość punktów na eliminacjach szkolnych, które odbyły się w grudniu 2015 roku: Marta Pluta z kl. II TEK, Natalia Dąbek, Emilia Durczak, Edyta Jaskuła i Anna Kaźmierowska z kl. III TEK (technik ekonomista).

Czytaj całość

Ogromny sukces ekonomistów

olimpiada-wiedzy-o-bankachOgromny sukces ekonomistów na Olimpiadzie Wiedzy o Bankach - 18 uczniów w finale ogólnopolskim! 13 stycznia 2015 roku w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyły się okręgowe eliminacje Olimpiady Wiedzy o Bankach. Uczniowie z okręgu Poznań, w tym z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni, zmierzyli się z testem dotyczącym kredytów, akcji, obligacji i instrumentów pochodnych.

Czytaj całość

Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

logo CAM01213Dnia 11 grudnia 2014 roku odbyły się szkolne eliminacje do Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w których udział brali uczennice i uczniowie klasy II i III TEK (technik ekonomista). Tak jak w ubiegłym roku, program turnieju, obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i problematyki ogólnej. Temat wiodący XX Turnieju brzmi: "Podejmowanie działalności gospodarczej w aktualnych uwarunkowaniach prawno-ekonomicznych". 

Czytaj całość

Ubezpieczenia społeczne

logo CAM01185W poniedziałek 17 listopada 2014 roku, odbył się I etap (szkolny) konkursu wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Wzięło w nim udział ponad 11 tysięcy uczniów z 328 szkół w całej Polsce. Z naszej szkoły byli to uczniowie klasy III i IV TEK (technik ekonomista). Zakres wiedzy obejmował tematy zajęć, które odbyły się w ramach projektu "Lekcje z ZUS" oraz wiedzę ogólną o systemie ubezpieczeń społecznych. Arkusz składał się z 19 pytań zamkniętych wielokrotnej odpowiedzi oraz jednego pytania opisowego: "Dlaczego ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe?".

Czytaj całość

Festiwal Przedsiębiorczości

logo CAM01168W dniu 3 grudnia 2014 roku klasa I i III TEK (technik ekonomista) wraz z opiekunami panią Agnieszką Pol i panią Anną Chęcińską uczestniczyli w wykładach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu w ramach Festiwalu Przedsiębiorczości. Tematami wykładów były: "Prawnik i biznesmen, znajdź różnice i podobieństwa", "Od pomysłu do fortuny, czyli jak rozkręcić własny biznes" oraz "Nic, co normalne, nie jest interesujące, czyli jak skutecznie zainteresować media komunikatem".

Czytaj całość

Internetowa gra giełdowa

logo CAM01206Uczniowie i uczennice klas kształcących się w zawodzie technik ekonomista uczestniczą w kursach e-learningowych w ramach XIII Szkolnej Internetowe Gry Giełdowej, w których poszerzają swoją wiedzę z dziedziny finansów i rynku kapitałowego.

Czytaj całość

Uczniowie w Urzędzie Skarbowym

urzad skarbowyW dniu 18 listopada 2014 roku uczniowie klasy II TEK (technik ekonomista) pod opieką pani Małgorzaty Głowackiej i pani Ewy Marcinkowskiej wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Urząd Skarbowy we Wrześni. Już po raz trzeci uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska pracy urzędników wrzesińskiego Urzędu Skarbowego, wysłuchać wykładu na temat form opodatkowania działalności gospodarczej oraz zalet elektronicznego przesyłania deklaracji podatkowych. Młodzi ekonomiści ćwiczyli wypełnianie deklaracji podatkowych PIT-36, PIT-37 oraz drukowanie paragonów z kasy fiskalnej - dowodów sprzedaży niezbędnych dla celów podatkowych i reklamacyjnych.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap